O czym chcesz poczytać na blogach?

Jeże

Raimei.. - Onet.pl Blog

Raimei
Takeshi bez słowa wleciał na jakiś budynek położył Thundera na ziemi i zaczął się przyglądać wszystkiemu z budynku.
Raimei pojawiła się obok jeża.
-nie wiem-powiedział-do cholery nie wiem...
Thunder się obudził i zaczął się rozglądać.
-jesteśmy w domu?-zapytał na początek
Raimei spojrzała na Takeshiego.
-raczej nie-odpowiedziała-sam zobacz...
Thunder spojrzał w dół i spojrzał na idących ludzi.
-gdzie ty żeś nas wysłała!?-warknął w stronę Raimei
-ja?!-warknęłam-ta kosa jest jakaś inna!
Takeshi w ogóle nie zwracał uwagi na jeże patrząc w dół zobaczył gazety.
Spojrzał kątem oka na jeże które się kłóciły i z powrotem na gazety.
Jednym szybkim ruchem pojawił się na dole złapał gazete i wrócił na góre.
Ludzie tylko poczuli szybki powiew i ze zdziwieniem zaczęli się rozgladać.
Jeż bez słowa rozłożył gazetę i zaczął czytać.
Raimei bez słowa podeszła do białego jeża i wyrwała mu gazetę.
-a ty zamiast sobie czytać-syknęła-wymyśl coś.
Takeshi bez słowa patrząc na jeżyce.
-pierw mi oddaj gazetę-mruknął nadal na nią patrząc-muszę wiedzieć gdzie jesteśmy dopiero potem.

. - bloog.pl

Komciaków jest::: (31) | Koma daj

Jeż ...

sobota, 13 stycznia 2007 10:29

Jeże są zwierzętami nocnymi i żywią się ślimakami, dżdżownicami, jajami ptaków, małymi ssakami i płazami oraz owadami. Wbrew ludowym przesądom, jeże nie jedzą jabłek. Jako ssaki owadożerne mogą służyć w charakterze naturalnego środka owadobójczego. Jeż jest w stanie podczas jednej nocy zjeść 200 gramów owadów. Kiedy jednak spożyje szkodniki zabite pestycydami, może ulec zatruciu. Właściciel ogrodu może zachęcić kłującego konsumenta owadów do zamieszkania w ogrodzie przez dokarmianie go niewielkimi ilościami pokarmu dla psów lub kotów. Nie wolno dawać jeżom ani sera, ani mleka, bo nie tolerują laktozy. Jeże są przystosowane do spożywania wysokobiałkowych pokarmów, jeżeli jednak podaje się im za.

Podróże z Mamą i Tatą

Gdy pojawi się jakieś zagrożenie to szybko chowają łapki i pyszczek i zwijają się w kulę z najeżonymi, ostrymi kolcami. Niejeden nieostrożny list pokuł siebie nimi pysk.

-        A co to jest zagrożenie?

-        W tym wypadku to ktoś kto chciałby takiego jeża zjeść. Ale jeż nie przygląda się z kim ma do czynienia i jak tylko się czegoś wystraszy to się zwija.

-        Kto może chcieć zjeść jeża?

-        Polują na nie lisy i puchacze.

-        Myślałam, że puchacze latają w nocy.

-        Owszem, ale jeże to również zwierzę, które woli poszukiwać jedzenia o zmroku

-        Co się dzieje z jeżami zimą?

-        Zimą jeż nie miałby co jeść, gdyż wszystko czym się żywi praktycznie znika. Owady się chowają, dżdżownice siedzą pod zamarzniętą ziemią owoce są przykryte śniegiem. Jeż musi przeczekać tę nieprzyjemną porę. Już jesienią zapada w głęboki ziomy sen zwany hibernacją. Zakopuje się pod stertą opadłych liści lub szuka sobie ciepłej norki. Często jeże sypiają tak parami.

-        Skąd się biorą małe jeże?

W życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym...

Mało jem i to raczej delikatnie. Do dzisiaj. Bo dzisiaj były 80-te urodziny Dziadka mego, a Babuszka jak to Babuszka - zaszalała w kuchni. A przy jej szaleństwach kulinarnych nawet nie trzeba jeść dużo. Wystarczy spróbować odrobinkę wszystkiego, a człowiek się czuje jak po Wigilii - tyle tego jest. No to teraz mam. Jutro post!

Urodziny przejawiły się tym, że dziadek zaśpiewał najgłośniej z nas wszystkich sam sobie sto lat i ujawnił kolejne wersje kilku swoich opowieści. Do tego dowiedzieliśmy się (ale to już nie od dziadka, tylko kuzyna), że w Niemczech mają teraz szał na jeże pigmejskie afrykańskie, które to hodują z uwielbieniem niemieckie nastolatki zamiast psów, kotów czy sztucznych tamagoczi. Mają takie fajne małe różowe łapki. Jeże, nie niemieckie nastolatki. Maleńkie jeżyki trzeba karmić samodzielnie, bo często mają wyrodne matki, które ich karmić nie chcą. A jeśli matka jest niewyrodna, to po nakarmieniu swojego jeżyka masuje mu brzuszek językiem (nie wiedziałam, że jeże niemowlęce mogą mieć kolkę tak jak ludzkie niemowlaki!). No więc jeśli taki niemiecki nastolatek trafił na jeżyka z hodowli wyrodnej matki, to sam go musi niemieckim palcem.

zjezyki.blog

W sytuacji zagrożenia 2011-07-27 11:00:42


Na zdjęciu Eustachy protestujący porannym pobutką:)


Dlaczego jeżyki zwijają sie w kulkę wydając przy tym dziwne dźwięki? Otoż, gdy jeż spotyka na swojej drodze drapieżnika (lub zostanie nagle wybudzony ze snu) standardową reakcją obronną jest napięcie przez jeżyka wszystkich mięśni grzbietowych, by spowodować postawienie igieł, kolejno zwinięcie się w kulkę, dzieki czemu jeżyk ochrania kończyny i delikatne podbrzuszę oraz głowę. Jeżeli jeżyk nadal czuje sie gnębiony, będzie się trząsł z zamiarem ukucia drapieznika igłami, wydając przy tym charakterystyczne dźwięki, podobne do pociągania nosem, a także syki charakterystyczne dla węży. O dźwiękach wydawanych przez naszych pupili w kolejnych notkach.


Zapoznanie domowników:)
Jak widzimy Eustachy przyjął postawę obronną:)

skomentuj (0)

Pozowanie do zdjęć 2011-07-27 11:21:43