O czym chcesz poczytać na blogach?

Jeopardy

Search po polsku

Search po polsku

O wszystkim, co wiąże się z technologią wyszukiwania.
Kategorie: Wszystkie | Ogólnie | Specjalistycznie
RSS
poniedziałek, 28 lutego 2011
Watson wygrał Jeopardy! - rzecz o IBM i jego technologii
Zupełnie niedawno IBM wydał wyzwanie mistrzom słynnego amerykańskiego turnieju Jeopardy! (w Polsce nazywa się on Va banque) i do konkurencji z nimi wystawił swój superkomputer. Watson, bo tak nazwano tę maszynę oczywiście nie mógł przegrać, a marketingowa tuba IBM obwieściła całemu światu, że oto inteligencja systemów IBM przewyższa już ludzi, no przynajmniej w grze Jeopardy! Przyjrzyjmy się jednak bliżej, co za tym stoi.
przeczytaj ...

Tagi: Autonomy Idol Endeca Enterprise Search IBM IBM OmniFind microsoft technologia wyszukiwania
15:28

Komentarze fizyka

00:07, pfg , Edukacja
Link Komentarze (9) »
niedziela, 12 czerwca 2011
Przekleństwo Watsona

Kilka dni temu Gazeta Wyborcza zamieściła wywiad z prof. Czesławem Jędrzejkiem, zatytułowany Komputer wygrał w teleturnieju. Co to znaczy dla świata? Chodzi o Watsona, który kilka miesięcy temu wygrał Jeopardy, deklasując swoich ludzkich przeciwników. CJ porównuje Watsona z Deep Blue, który co prawda ograł Garri Kasparowa, ale tylko dzięki temu, że bardzo szybko liczył, to znaczy bardzo szybko stosował przygotowane przez ludzi algorytmy szachowe. Według CJ, Watson rozwiązał problem

z punktu widzenia komputerów, znacznie trudniejszy. Maszyna musi odpowiadać na bardzo złożone zapytania wyrażone w języku naturalnym. [...] W Watsonie 20-osobowy zespół IBM, wspierany przez grupę.

marzenia małej czarownicy

W ''Love Actually", panią pracującą u (żeńska część publiczności- powstań) Alana ''Boskiego'' Rickmana (spocznij) i jest zakochana w przystojnym grafiku Karlu :) film oglądałam przez palce :) co chwila zamykając oczy- efekt uboczny zbyt wybujałej wyobraźni- nie był to totalny gniot, jakie ostatnimi czasy produkuje Hollywood przyczepiając im metkę ''super, wypasiony, ekstra przerażający thriller''... film całkiem spójny, zagadkowy... całkiem dobry :) oczywiście osoba Ryszarda dużo daje :) da się obejrzeć :) aaa i trzyma w napięciu :)

poza tymi dwoma długimi filmami obejrzeliśmy dwa odcniki Saturday Night Live- jeopardy with stars :) całkiem śmieszne, aczkolwiek słabo było słychać... no i nie ukrywam, że najbardziej podobał mi się David Duchovny w roli Jeffa Goldbluma :):):)

oraz jeden odcinek Peep Show :)- nawet śmieszne... o facecie, który nie wiedział, czy jest gejem czy nie :D

zdziwiła mnie frekwencja... o ile zazwyczaj to było ok. 6 osób plus dwóch wykładowców, to wczoraj było nas ze 30 osób... bardzo mnie to cieszy, bo to jednak znaczy, że ludzie są zainteresowani movie nights :)

 

18:25, sally86 , ...obejrzane...
.

هCSI: Kryminalne Zagadki Miami (CSI:Miami) ه - Onet.pl Blog

#4x02: Blood in the Water

#4x03: Prey

#4x04: 48 Hours to Life

#4x05: Three-Way

#4x06: Under Suspicion

#4x07: Felony Flight

#4x08: Nailed

#4x09: Urban Hellraisers

#4x10: Shattered

#4x11: Payback

#4x12: The Score

#4x13: Silencer

#4x14: Fade Out

#4x15: Skeletons

#4x16: Deviant

#4x17: Collision

#4x18: Double Jeopardy

#4x19: Driven

wduch | Wlodzislaw Duch blog on cognitive science, mind, consciosuness, spirit and all that

Sztuczną inteligencją. Możliwość budowy sztucznych organizmów przez projektowanie ich genomów nie daje nam wcale możliwości projektowania inteligencji na wysokim poziomie. To jest proces stopniowy a od genomu bakterii, która robi użyteczne rzeczy (np. rozkłada plamy ropy naftowej albo produkuje metan ze śmieci) do supermózgu droga jest niezwykle daleka.

Jeśli natomiast uda się zrobić superinteligentne maszyny to również stopniowo: najpierw będą lepiej pamiętać i szybciej liczyć, wygrają z człowiekiem w szachy (1997), potem zastąpią go za kierownicą (2007 konkurs DARPA, 2011 legalizacja samochodów bez kierowcy w Newadzie), potem w konkursach słownych (Jeopardy 2011), a potem jako partnerzy do generacji pomysłów i testowania hipotez, a w końcu całkiem autonomiczne systemy myślące w wąskich dziedzinach. Nie mamy pojęcia jak by ta osobliwość wyglądała bo przecież myślące maszyny nie będą miały instynktów terytorialnych i nie będzie powodu by się interesowały przestrzenią fizyczną. Jak na razie nikt nie projektuje robotów obdarzonych instynktem terytorialnym ani też chęcią dominacji nad innymi; mamy dosyć polityków, którym na tym zależy.

WD