O czym chcesz poczytać na blogach?

Jazda konna

jazda konna

Dodaj komentarz »
piątek, 08 lipca 2011
ubiur

Jeżeli chcesz jeździć konno musisz odpowiednio się ubrać do jazdy. Należy ubrań długie spodnie (najlepiej rurki) lub leginsy i toczek. W przypadku załorzenia krutkich nie przylegających do ciała spodni możesz się obetrzeć lub po prostu nie będzie możliwe mocne uchwycenie konia kolanami. Toczek zamortyzuje uderzenie w głowe.

18:43, 1gierki , jazda konna
Link Dodaj komentarz »
.

Jeździć w toczku, który ochroni głowe w razie upadku z konia. Aby jeździć kłusem trzeba nawiązać więź z koniem i zaufać mu. Jest to ważne, gdyż konie wyczuwają uczucia zdenerwowanie i strach może przejść na konia. Kiedy jesteś zdenerwowany lub przestraszony lepiej odpuść sobie jazde konną kalopem.

18:33, 1gierki , kłus
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 czerwca 2011
stęp

Stęp to jazda wona. Jeżeli chcesz po raz pierwszy wsiąśc na konia to oczywiście nie zaczniesz od.

Konie - Uzda (ogłowie) i Siodło - bloog.pl

czwartek, 22 listopada 2007 11:34

W dobrych szkółkach jeździeckich instruktor ocenia u sprawdza umiejętności jeźdźca prze pierwszym jego wyjazdem w teren. Aby jazda konna była przyjemna i bezpieczna, jeźdźcy muszą mieć podstawowe umiejętności jeździeckie, m. in.: powodowanie koniem we wszystkich podstawowych chodach, używanie pomocy jeździeckich oraz znać zasady jazdy konnej w terenie. W Niemczech i Austrii wiele instytucju jeździeckich wymaga okazania specjalnego paszportu jeźdźca, w którym są potwierdzone umiejętności i wiedza..

Takiego europejskiego paszportu będzie wprowadzony w Polsce od 1.01.2007 r. system odznak jeździeckich PZJ.

INFORMACJA        Nauka skoków

Także naukę skoków powinno się rozpocząć jedynie w obecności instruktora jeździectwa. Zadba on o to, aby przeszkody nie były na początku za wysokie były wystarczająco oddalone od siebie, żeby koń mógł spokojnie przegalopować i znaleźć właściwy punkt odbicia.Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,2628754,trackback

komentarze (4) | dodaj komentarz

Jazda konna w ośrodku jeździeckim

środa,

Trenowanie

Gdyż musimy się z tym liczyć, że są to sporty urazowe i mogą one być przyczyną kontuzji mniejszych i bardziej poważnych. Ale w końcu każdego dnia podejmujemy ryzyko jeżdżenia autem, którego procent wypadków jest dosyć wysoki. Dlatego też, nie należy przedwcześnie się zrażać, w końcu bez ryzyka nie ma zabawy.

Zanim wejdziesz na konia

Jazda konna wiąże się nieodłącznie z obcowaniem z zwierzęciem jakim jest koń. Jest to stworzenie piękne, ale również płochliwe i nieufne. Dlatego, też powinniśmy w obejściu z koniem być bardzo ostrożni i przestrzegać wszystkim zasad bezpieczeństwa. Aby jeździć konno nie trzeba posiadać własnego rumaka, gdyż można zapisać się na lekcje do najbliższej stadniny, aby.

Które będą nam potrzebne do samodzielnej jazdy. Chody konia możemy podzielić według szybkości, zaczynając od najwolniejszego, na stęp, następnie kłus i galop, którego szybszą odmianą jest cwał. Szybkość poznawania nowych elementów jazdy konnej będzie głównie uzależniona od tego, jak sobie radzimy z koniem i czy czujemy się na tyle pewnie, aby rozpocząć kolejny etap nauki. Jazda stępem jest bezproblemowa, koń powoli sobie kroczy, a my w tym czasie możemy się odprężyć, zrelaksować, odpocząć. Kłus wymaga nakładu pracy z naszej strony. W kłusie jedziemy albo anglezując lub też w tzw. pełnym siadzie. W galopie możemy jechać również w pełnym siadzie, ale najczęściej wykonuje się tzw. półsiad. Urozmaiceniem jazdy mogą być różnego rodzaju.

koniowatka

2007-02-03 Zarys historii jeździectwa w Polsce
Praźródłem sportu konnego w Polsce, tak jak i na całym świecie, były musztra i ćwiczenia wojenne kawalerii.
Jazda polska uważana była do XVIII wieku za najlepszą w Europie. Na sposobach walki i jazdy dawnej kawalerii polskiej wzorowały się kawalerie innych narodów.
W epoce, w której cała Europa zachwycała się szkołą "maneżową", w Polsce szeroko uprawiano jazdę w terenie. Jazda maneżowa bowiem nie odpowiadała charakterowi, usposobieniu i upodobaniom.
Zarys historii jeździectwa na Świecie
Z zabytków piśmiennictwa wiadomo, że kolebką jeździectwa wojskowego i sportowego jest starożytna Grecja, gdzie o nauce jazdy konno ukazał się traktat Greka Ksenofonta (rok 444 p.n.e.) - Hippika i hipparch (Jazda konna i naczelnik jazdy).
Za kolebkę sportu konnego i współczesnej sztuki jeździeckiej należy uważać Italię, gdzie w XVI wieku powstał nowy kierunek, twórcą którego był neapolitańczyk Frederico Grisone (1550). W tym też czasie przybył do Italii pierwszy polski hippolog Krzysztof Norwid Dorohostayski (1562 - 1611), autor pracy Hippika to jest o koniu.

Tylko konie ! - Onet.pl Blog

Z tatą w domu składali ją xd no i po 2 godzinach się udało czy więcej nawet . Kanapa jest wygodna i super !
, A s i a <3 (21:02)
2 Zostaw komentarz

17 października 2010
Moje 12 Urodzinki :)
Pomalowałam się za Tamizę ( Konia )
 ale.
najpierw konika wyczyściłam, potem kopyta ( Gismena bardzo ładnie podnosiła kopyta :) ) .
No i założyłam siodło zapięłam popręg ogłowie założyłam i wsiadłam na konia ! Wyrównałam jeszcze strzemiona tak aby były do moich kostek . Potem zaczęła się jazda najpierw kłusowałam anglezowanie a potem ćwiczebnie ;D . Następnie pan kazał mi przy bramce zagalopować ! No to tez zrobiłam to  ... galopowałam chyb z 5 kółek i już straciłam równowagę bo zjeżdżałam z siodła na boki hehe potem kłusowałam i do stępa potem znów galopowałam z 4 kółka a potem z 2 kółka potem kłusik ... Kłusowałam kłusowałam potem robiłam.