O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Jarosław

SUPEROBSERWATOR - Obserwacje życia codziennego Polaków

W mniejszości, nie opuszczajmy rąk. Często w historii naszego narodu rację mieli ci, którzy byli w mniejszości. Przyjdzie dzień prawdy i wy będziecie mogli mówić: my jesteśmy tymi, którzy to zwycięstwo wywalczyli - przekonywał Kaczyński.

 Podkreślił jednocześnie, że jego brat chciał zbudować Polskę solidarną, która byłaby domem wszystkich Polaków. A jego rola "była podobna do wielkich polityków okresu porozbiorowego".
Ta determinacja, z którą działał, była motywem jego ostatniej wyprawy, z której niebezpieczeństw zdawał sobie sprawę. Ale to nie oznacza, że przewidywał, że skończy się tak, jak się skończyła - powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji "Lech Kaczyński - pamięć i zobowiązanie" w.

mocniejszy

(Źródło: www.naszdziennik.pl)

!

!

__________

Zdjęcia polityków pochodzą ze stron urzędowych. Umiejscowione są na stronach sejmu, rządu oraz Wikipedii. W tekście są obecne linki do zdjęć, które umożliwiają dotarcie do nich w formie podglądu w ramkach oraz przejście do stron ze zdjęciami. Większość zdjęć pochodzi ze strony sejmu. Wyjątkiem są pochodzące ze strony senatu (Bogdana Borusewicza, Jarosława Gowina, Stefana Niesiołowskiego, Zbigniewa Romaszewskiego) i strony rządu (Jacka Rostowskiego).

__________

W czasie V kadencji sejmu w latach 2006-2007 podjęto w parlamencie bardzo dziwną próbę delegalizacji aborcji w Polsce. Zamiast zająć się ustawowymi przyzwoleniami na aborcję i przepisami karnymi dyskryminującymi ludzi nienarodzonych, podjęto próbę zmiany konstytucji, mimo że konstytucja wyraźnie zapewnia ochronę życia każdego człowieka. Wśród proponowanych zmian były takie, które mogły pogorszyć stan.

Przez politykę bez kontroli trakcji.

Zauważcie, że linii podziałów przybywa. A powinno być ich coraz mniej.

 

Tagi: Elżbieta Radziszewska
23:32, michal.tasiemka , inne takie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 września 2010
Jarosław na prochach?

”(...) Musiałem brać bardzo silne leki uspokajające, co też miało swoje skutki” – czyli nowa strategia Jarosława Kaczyńskiego przejmowania kontroli nad światem.

Oświadczenie dziwne, odważne w stopniu ocierającym się o polityczne samobójstwo. Zgaduję, że harakiri nie jest celem Prezesa, Słońca Żoliborza. Zgaduję, że celem jest swego rodzaju noc długich noży, czyli pozbycia się z partii wiadomego elementu przy okazji obarczając ów element odpowiedzialnością za wszelkie zło panujące w PiS. Ze zniknięciem kilku osób w partii zapanuje miłość, braterstwo, zaufanie, jednomyślność i bezgraniczne uwielbienie dla ojca i prawa i sprawiedliwości. Radosne dni nastaną niedługo, światłem wypełniając naszą pokręconą, obywatelską egzystencję.

Jarosław Kaczyński nie jest.

Inteligentny blog polityczny - Onet.pl Blog

15. Wszystkich przebija prezes Kaczyński. Jak każdy normalny człowiek współczuję mu bólu; nie widzę siebie w takiej sytuacji. Ale on sam prowokuje do ataku. Pisze w liście-manifeście: "Tragicznie przerwane życie Prezydenta RP, śmierć elity patriotycznej Polski, oznacza dla nas jedno: musimy dokończyć Ich misję. Jesteśmy Im to winni, jesteśmy to winni naszej Ojczyźnie (...). Wszystkich, którzy chcą kontynuować dzieło ofiar smoleńskiej tragedii, którzy chcą by prawa Polska i prawi Polacy " jak pięknie powiedział przewodniczący "Solidarności" Janusz Śniadek " na zawsze podnieśli głowy, wzywam do współpracy. Bądźmy razem. Dla Polski. Polska jest najważniejsza".

PiS gestami Jarosława Kaczyńskiego, Jana Pospieszalskiego i Jacka Kurskiego odbiera sobie prawo do współczucia. Idzie na wojnę, gdzie nie ma zasad, szacunku, ciepła. Na własne życzenie. Przedstawienie Pospieszalskiego w programie "Solidarni 2010" w TVP albo pomysł by za poparcie dawać czarno-biały obrazek ze zdjęciem prezydenckiej pary unieważniają każdą formę żałoby" \*  Ten tekst to wyraz moich osobistych poglądów, nie należy go identyfikować z linią programową redakcji TVN24 (blog Jarosława Kuźniara, wpis z 27.04.2010)

Co widzę:

Ostatnią stronę "Gazety Wyborczej" z 10 maja, na której jej dział ekonomiczny zamieszcza porównanie.

Informacje - Osiedle Sienkiewicza

37
Razem 327

Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego
Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 17
1 KAMIŃSKI Jan 7
2 JANOWSKI Mikołaj 3
3 MIODUSZEWSKI Józef 1
4 MIRONOWICZ Antoni 1
5 GRUCHAŁA Leszek 1
8 ZALEWSKI Jan 2
11 BIELAWSKA Małgorzata 1
30 ZALEWSKI Bolesław 1
Razem 17

Lista nr 15 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej
Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 4
1 WIŚNIOWSKA Genowefa 1
2 WÓJCIK Janusz Marek 2
18 TISZUK Irena 1
Razem 4

Lista nr 20 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP
Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 186
1 MATWIEJUK Jarosław 74
2 BIL-JARUZELSKI Krzysztof Janusz

Zbigniew DULEWICZ - Onet.pl Blog

Ustawą, czyli praktycznie niezgodnie z prawem. Ponadto udzielenie w ten sposób (bez konkursu ofert) wsparcia klubowi było krzywdzące w stosunku do innych podmiotów funkcjonujących w gminie, a zajmujących się m.in. rozwojem kultury fizycznej. Mało tego, zapis kończący ten fragment protokołu RIO jasno wskazuje, że: „nie przedstawiono kontrolującemu udokumentowania realizacji zadań publicznych i ich kontroli”. Na chłopski rozum biorąc, formalnie kasę wydano, ale nie do końca wiadomo konkretnie na co i bez właściwej kontroli. Raczej tak należy rozumieć zapis kontroli RIO.

W maju 2010 roku
Prezes Jarosław Kulesza, nauczony praktyką lat minionych, zwrócił się ustnie do osoby pełniącej funkcję wójta, o dofinansowanie klubu o kwotę 10.000 zł. Jakież było Prezesa zdziwienie, kiedy dowiedział się, że są to pieniądze publiczne i tego typu dotacja musi mieć prawne umocowanie. Osoba pełniąca funkcję wójta doskonale wiedziała, że klubowi te środki są niezbędne i wyraziła wolę przekazania dotacji w określonej przez Prezesa Kuleszę kwocie, lecz wyłącznie w oparciu o ustalone ustawą reguły, na co słusznie zwrócili uwagę m.in. kontrolerzy z RIO. W związku z tym było trochę fochów, achów i ochów. To jakoś w tym samym okresie p. Jarosław Kulesza złożył rezygnacje z.

Jarosław iwaszkiewicz

Myśli na koniec dnia - bloog.pl

30 lipca 2010 0:46

Zmobilizowałam się w końcu, żeby przywołać wspomnienia miejsc, które udało mi sie w tym roku odwiedzić w czasie wakacyjnej wędrówki. Zanim przekroczyłam granicę polsko-ukraińską odwiedziłam jeszcze Sandomierz, Przemyśl, Jarosław, Leżajsk, Krasiczyn i Łańcut. Przemyśl to mój sentymentalny powrót. W czasie studiów jeździłam tam na obozy dziennikarskie, które bardzo ciepło wspominam. Teraz nie było czasu, żeby odwiedzić wszystkie znajome zakamarki, ale wspomnienia spędzonych tam chwil przetoczyły się całą lawiną. W Jarosławiu byłam po raz pierwszy. Zupełnie inaczej.
Osobisty i dzisiejsze spotkanie było pierwszym krokiem. Bardzo miło gawędziło mi się z Panią, która jako dziecko spotkała się z Szaniawskim, a teraz pracując w szkole jego imienia zajmuje się gromadzeniem pamiątek po pisarzu. Chętnie je obejrzę. W planach jeszcze spotkanie z p. Marzeną, wizyta u p. Tadeusza w Muzeum Literatury i spotkanie z p. Joanną Iwaszkiewicz autorką książki "W pobliżu snu... tajemnica Jerzego Szaniawskiego." Pani Joanna jest w domu opieki, zawsze cieszy się, gdy ktoś ją odwiedza, a ja chętnie posłucham jej wspomnień. Już tylko dla własnej przyjemności... bo, jak napisałam wcześniej, projekt już dawno zrealizowany. Lubię słuchać... Zawsze byłam typem słuchacza, nie.

O TEATRZE !

Iwana Ilicza

22.11.2009,godz.19.00 Scena Teatralna Trójki Śmierć Iwana Ilicza Lwa Tołstoja.Tłumaczenia: Jarosłąw Iwaszkiewicz,reżyseria: Jan Werenycia,realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska,opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski.

Obsada: Wojciech Wysocki,Maria Pakulnis,Elżbieta Kijowska,Andrzej Blumenfeld,Janusz Rafał Nowicki,Marcin Troński,Jan Pęczek,Jarosław Gajewski,Jacek Braciak,Dominika Gajny,Bartek Chojecki.

Wiele planów nakładających się na siebie,  przenikających się,.

Przemoc domowa nie jest sprawą prywatną. Przemoc domowa to przestępstwo - bloog.pl

2009 10:01

Jarosław K. znęcał się nad swoją najbliższą rodziną. Domownicy czekali 7 lat, aby poprosić o pomoc organy ścigania.

36-letni Jarosław K. jest kawalerem, rencistą, od lat ma problemy z alkoholem. Prokuratorskie śledztwo wykazało, że regularnie bił swoich rodziców. W czasie napadów agresji dostawało się również jego siostrze i jej 9-letniemu synowi.
Mroczna tajemnica tej rodziny wyszła dopiero na jaw, kiedy brutal pięściami okładał ojca i wybił mu zęby. Jak się później.

1 kwietnia 2009 r., godz 20.30
Klub HYDROZAGADKA, ul. 11 Listopada 22

# 31 marca 2009 r., godz 20.30
Warszawska Metta Artystyczna, ul Folwarczna 3

# 6 kwietnia 2009 r., godz. 20.00
Dom Kultury Praga, ul. Dąbrowszczaków 2

tekst: Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ, inspirowany tekstami Elfride Jelinek, Frederica Beigbedera, Jarosława Iwaszkiewicza, Ivo Andrić, Harukiego Murakamiego, Wisławy Szymborskiej, Marty Dzido, Katarzyny Bratkowskiej, Anais Nin, Wiliama Szekspira, oraz materiałami prasowymi i wywiadami

"W wielu przypadkach mężczyzna ma wrażenie i nie całkiem się przy tym myli, że aby przekonać kobietę, musiałby ją chyba uwieść, pobić lub zgwałcić" powiedział kiedyś.

Jarosław kaczyński

[a rose for the dead]

Tadeusz Płoski,
prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego biskup i generał brygady Miron Chodakowski
sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik.

Według listy pokładowej prezydenckiego samolotu z Warszawy do Smoleńska na pokładzie prawdopodobnie znajdowali się:

Prezydent Lech Kaczyński
Małżonka prezydenta Maria Kaczyńska
ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski
Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra
Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński
Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek
Władysław Stasiak Szef Kancelarii Prezydenta
Aleksander Szczygło szef Biura.RP generał broni Andrzej Błasik
Dowódca Wojsk Lądowych RP generał dywizji Tadeusz Buk
Dowódca Wojsk Specjalnych generał dywizji Włodzimierz Potasiński
Dowódca Marynarki Wojennej admirał Andrzej Karweta
Dowódca Garnizonu Warszawa generał brygady Kazimierz Gilarski

funkcjonariusze BOR:

Jarosław Lorczak
Paweł Janeczek
Dariusz Michałowski
Piotr Nosek
Jacek Surówka
Paweł Krajewski
Artur Francuz
Marek Uleryk

załoga Tu-154:

Arkadiusz Protasiuk Kapitan
Robert Grzywna członek załogi
Andrzej Michalak członek załogi
Artur Ziętek członek.

Sługa Niemca i Ruska

Luty 2011
Marzec 2011
Maj 2011
Sierpień 2011
Ostatnie wpisy
  • Maturzysto, znajdź 10 różnic ...
  • I ty możesz poznęcać się nad ...
  • Napieralski! Przez Ciebie nie ...
  • Najbardziej lubię ...
  • Red. Orliński cenzuruje ...
  • Wpływ T.S. Eliota na Szekspira
  • Juma-juma-jej, Norberto ...
  • Jeśli jesteś poszukiwany, to ...
  • Może usłyszą wołanie o ...
  • Biedny Jarosław Stróżyk ...
Z PiS do PO.

Powody są proste. PiS wyciągnęło Migalskiego z politycznej i finansowej dupy, kiedy wydawało się, że Migalski na zawsze będzie już dr bez hab nauk politycznych. Groziła mu kompletna marginalizacja w świecie nauki oraz comiesięczne podziwianie paska wypłaty opiewającego maks na 3 klocki.

Prezes Kaczyński wykopsał Migalskiego do Brukseli, zapewniając mu na pięć lat wypłaty rzędu dwudziestu kilku patyków, nie licząc dodatków. I tu dochodzimy do sedna.

Zgadzam się z WO, że PiS zbierze baty w tegorocznych wyborach lokalnych i przyszłorocznych do Sejmu i Senatu. Zacznie kruszeć i im bliżej będzie do wyborów.

cosanostra.blog

Domofon do drzwi:
- Dzień dobry jestem ankieterką, poszukuję dziewczynki w wieku 15-17 lat z telefonem w sieci Heyah.
- Słucham?
- Dzień dobry przeprowadzam ankiety, poszukuję dziewczynki w wieku 15-17 lat z telefonem w sieci Heyah. Czy posiada Pan taką dziewczynkę?
...
Lech Kaczyński oficjalnie ogłosił, że będzie kandydował na prezydenta. Pierwszą damą będzie zapewne jego brat Jarosław.
A reklamą tygodnia zostaje spot Kamisa reklamujący przyprawy, a w szczególności ujęcie, w którym naładowana prozakiem paniena delektuje się cudownym zapachem świeżego pieprzu. Czemu ta scena jest idiotyczna tłumaczyć nie muszę - otwórzcie torebke pieprzu i spróbujcie się zaciągnąć.