O czym chcesz poczytać na blogach?

Jarocin

S ' A g a p o - tytułowa - bloog.pl

W niedzielę, 26 czerwca 2011 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w naszej parafialnej świątyni w koncercie ELENI. Wydarzenie to było niejako muzycznym dziękczynieniem za beatyfikację bł. Jana Pawła II. Koncert nosił tytuł: "SANTO SUBITO".

 

 

czikita - Onet.pl Blog


24 października 2005
Nie wiem,naprawde nie wiem :/
W niedziele pojechałam do Marlenki bo omnie wyciagnela z domu po drodze wstapiłyśmy do baru i po wypiciu kilku browarkow wrocilam do domu.Spotkałam ziufe pod sklepem usmiechnal sie do mnie...ładny Jarocin 2 ;) i jeszcze byłyśmy z sylwkiem w motyczu i nas biszki z janiakiem odprowadzili.Spoko.A co do Jarocina to sama naprawde nie wem jak to z nami będzie,wysyła mi cały czas miłe smsy i wogole gongi puszcza-to znaczy,że chyba myśli o mnie.Ake mnie to nie cieszy tylko martwei-boje sie ze to sie skonczy tak samo jak kiedys a wtedy bym tego nie przezyla.boje sie ze kontakt miedzy nami sie znowu urwie.Rozdoba też oddpierdala bo nie wiadomo o co mu chodzi,pokłócił sie z sylwkiem i chyba na dobre.Ja chciałabym sie spotkac na piwku z jarocinem ale pewnie nie dojdzie to do skutku ;( mam pewne obawy i złe przeczucia.A dzisiaj po szkole pojechałyśmy do Anki z Werką zbakałyśmy sie i piłyśmy perełki.masakra była i największa zieja z Werka-co ona.

legendy i ukształtowanie jarocina - Onet.pl Blog

Żadnego bożego stworzenia! Za karę zostaniesz tu po wieczne czasy jako przestroga dla ludzi, którzy nie mają serca dla zwierząt.
Wilcze ślepia zgasły nagle, a dziedzic jarociński poczuł, jak zimno i odrętwienie obejmuje jego członki. Fuzja wypadła mu z kostniejących rąk.
Nazajutrz słudzy jarocińskiego zamku długo szukali swego pana, sądząc, że go napadły wilki. Reszcie na skraju lasu obok drogi znaleźli fuzje dziedzica, a obok niej ogromny głaz granitowy, którego tu wczoraj jeszcze nie było. Głaz wyobrażał jeźdźca na koniu z dwoma psami, a jeździec jota w jotce przypominał im pana. Taka to jest wieść gminna o kamieniu pod Jarocinem - zakończył starzec i zadumał się głęboko.
-Dziękuję, ci, ojcze - rzekł malarz - może kiedyś umieszczę waszą opowieść pod tym oto rysunkiem.
To rzekłszy uścisnął serdecznie dłoń starcowi i powędrował w dalsza drogę.
Mariola (23:21)
Skomentuj mnie

30 marca 2012

Hotele spa

Powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin; muzeum (1960), festiwal muzyczny (1980).

W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa kaliskiego.

Według danych z 31 grudnia 2009 miasto liczyło 25 958 mieszkańców.

Przez miasto przebiegają drogi krajowe i wojewódzkie:

* Droga krajowa nr 11 (planowana S11) Kołobrzeg–Piła–Poznań–Ostrów Wlkp.–Lubliniec-Bytom
* Droga krajowa nr 12 Łęknica–Leszno–Kalisz–Radom–Dorohusk
* Droga krajowa nr 15 Ostróda–Toruń–Gniezno– Krotoszyn-Trzebnica
* Droga wojewódzka nr 443 Jarocin–Gizałki–Rychwał–Tuliszków

oraz linie kolejowe:

* Poznań-Jarocin-Ostrów Wlkp.-Kępno-Lubliniec-Katowice
* Gniezno-Jarocin-Krotoszyn-Oleśnica Rataje-Wrocław
* Jarocin-Leszno hotele spa

Miasto jest ważnym węzłem kolejowym. Krzyżują się tutaj linie z Dolnego (Wrocław) i Górnego Śląska (Katowice) prowadzące do Szczecina (przez Poznań) i Gdańska (przez Gniezno).

W Jarocinie oraz na terenie przyległych gmin usługi w zakresie lokalnego transportu zbiorowego pełni firma Jarocińskie Linie Autobusowe.

Na terenie Jarocina funkcjonują linie autobusowe.

Mój region- Jarocin

Kalisza i z Torunia do Wrocławia.

W średniowieczu było to dobrze rozwinięte miasto średniej wielkości.

W późniejszych czasach zdarzały się liczne pożary, epidemie, przemarsze obcych wojsk i inne klęski. Jarocin podupadł do tego stopnia, że po pożarze w 1773 roku było tu zaledwie 30 mieszczan "osiadłych", a 20 lat później liczba domów nie przekroczyła jeszcze 50.

W 1875 roku przez jarociński dworzec przebiegały linie do Gniezna, Kluczborka, Krotoszyna i Poznania. W następnych latach doszły jeszcze połączenia z Lesznem i Śremem.

W latach okupacji hitlerowskiej Jarocin, jak i cała Wielkopolska, został włączony do Rzeszy.

Po drugiej wojnie światowej Jarocin stał się znaczącym ośrodkiem przemysłowym. W mieście powstały jedne z największych w kraju fabryk mebli, które wyposażyły w swoje produkty między innymi markowe hotele Warszawy. Równocześnie z rozwojem przemysłu postępował rozwój budownictwa mieszkaniowego.

Komentarzy: 0 Zabytki na terenach.

Podziemne Pismo Tajniak

Jerzego Owsiaka i na Przystanku Woodstock spotka się z młodzieżą. Jeszcze nie wiadomo jak to będzie wyglądało, mamy nadzieję, że się sprawa po kościach nie rozejdzie. XIII Przystanek Woodstock odbędzie się 3 i 4 sierpnia bieżącego roku w Kostrzynie nad Odrą. Co na to ksiądz Pawlukiewicz, chyba nietrudno zgadnąć, ale jak to będzie uzasadniał publicznie jesteśmy ciekawi, bo naiwni.

skomentuj (0)

Jarocin 2007 - dzień pierwszy - Hey Day 2007-05-07 10:24:09

Wiadomo już mniej więcej, jak będzie wyglądał w tym roku pierwszy dzień (20 lipca) festiwalu w Jarocinie. Jego gospodarzem będzie obchodząca 15 urodziny grupa Hey. Wystąpią prawdopodobnie:

HEY
MYSLOVITZ
INDIOS BRAVOS
DEZERTER
POGODNO
NEGATYW
ZUZAZI

skomentuj (0)

trwają rekolekcje ignacjańskie 2007-05-08 15:06:40

Drugi dzień trwają radiowe rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym zatytułowane Wystarczy Ci mojej łaski. Wprowadzeń do medytacji można słuchać codziennie w Radiu Józef, lub ściągać sobie ze strony WŻCh.

skomentuj (0)