O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Jarmark

Poludniowy Tyrol Dolomity

, Bozen/Bolzano, Brixen / Bressanone, Sterzing/Vipiteno i Bruneck/Brunico. Cieszące się wielką popularnością Jarmarki Bożonarodzeniowe w regionie Dolomitów każdego roku zapraszają i oczarowują zarówno dzieci jak i dorosłych turystów. Szczególny wdzięk mają także mniejsze jarmarki.

Przyglądanie się pracy artystów wykonujących wyroby tradycyjnego rzemiosła, zakup ozdób do domu, rozkoszowanie się przysmakami czy smakowanie grzanego wina lub herbaty w towarzystwie przyjaciół – takiej czarującej atmosfery zaznają Państwo odwiedzając Jarmarki Bożonarodzeniowe w Tyrolu Południowym.
Poza oficjalnymi pięcioma Jarmarkami Dzieciątka Jezus, w wielu miejscach organizowane są inne jarmarki, spośród których szczególnie niezwykłą atmosferą charakteryzują się zwłaszcza te mniejsze. Do najbardziej lubianych należą: Jarmark Sarner Alpenadvent w Sarentino, średniowieczny jarmark Mittelalterliche Weinhacht w mieście sztuki Klausen pod Brixen/Bressanone oraz jarmark Glurnser Advent w Vinschgau.
Nieważne jednak, czy odwiedzą Państwo Bozen/Bolzano czy Merano, Glurns/Glorenza lub Klausen/Chiusa – czarująca przedświąteczna atmosfera panuje na.

Zapisane chwile, moje życie i mój mały świat... - Onet.pl Blog

Stadko

15 sierpnia 2005
Śliwkowy interes !!!

Głównym problemem dzisiejszego dnia jest słabo albo wcale nie działający internet :( Nie wiem czy uda mi się napisać notkę:/  Chciałam Wam opowiedzieć o naszym interesie ze śliwkami. Właściwie to rozpoczął się on już przedwczoraj, ale tyle pisałam o jarmarku, że już śliwki sobie darowałam :) Więc zaczynam . U nas na placu rosną dwa drzewa ze śliwkami - mirabelkami. Są niczyje czyli wspólne. Kiedyś nie mieliśmy co robić więc spróbowaliśmy jak smakują te małe śliweczki. Oczywiście wiemy , że nie można ich zbierać z ziemi - bo wiecie : psy sikają , koty i takie tam. Zrywaliśmy z drzewa. Bardzo nam smakowały. No i przedwczoraj sobie o nich przypomnieliśmy.  My to znaczy ja, Karolina D, Ola, Monika, Daniel i Mikołaj. Więc poszliśmy sobie pojeść śliwek. Gdy tak sobie je jedliśmy Karolina D wpadła na pomysł, żeby je sprzedawać. Zorganizowaliśmy kilka woreczków i zaczęliśmy je.

Świat młodych - Ogólna - bloog.pl

Wielkanocny to połączenie uroczystości Niedzieli Palmowej z prezentacją tradycji świątecznych i twórczości artystów sztuki ludowej, amatorskiej i rękodzielniczej, a także okazja do integracji społeczności lokalnej, przez wspólne zaangażowanie i pracę na rzecz promocji i rozwoju kulturalnego Miasta i Gminy Bardo. Najważniejszymi elementami uroczystości są:
- Msza Święta w intencji społeczności lokalnej, poprzedzona procesją z palmami.
- konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną
- konkurs na tradycyjny stół wielkanocny
- spotkanie członków organizacji i mieszkańców przy żurku wielkanocnym

Sercem JARMARKU WIELKANOCNEGO będzie tradycyjnie dziedziniec Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary
i Klasztor o. Redemptorystów, a ponadto pl. Wolności, ul. Główna (wyłączona na ten dzień z ruchu pojazdów) oraz sala widowiskowa przy ul. Kolejowej 12.

GŁÓWNE CELE I ZAŁOŻENIA IMPREZY
- Prezentacja, kultywowanie oraz możliwość wspólnego przeżywania tradycji wielkanocnych.
- Stworzenie okazji do zaprezentowania się organizacji formalnych i nieformalnych działających na terenie Gminy Bardo i Powiatu Ząbkowickiego, a w przyszłości także innych powiatów.
- Umożliwienie spotkania i wymiany pomysłów, nawiązanie.

Zagraniczne wycieczki - Onet.pl Blog

Ciekawa propozycja dla szukających krótkiego odpoczynku.
Jednodniowy wyjazd - jarmark świąteczny do Berlina, Pragi, Drezna, Wiednia.
W związku z tym, że już opisywałem Wiedeń i Pragę tutaj krótki rys jarmark świąteczny Berlin
linki do oferty
jarmark świąteczny Berlin
jarmark świąteczny Drezno
jarmark świąteczny Wiedeń
jarmark świąteczny Praga

JARMARK Świąteczny BOŻONARODZENIOWY - BERLIN
To wyjątkowy czas żeby odwiedzić Berlin w okresie przedświątecznym.Berlin oferuje aż 60 różnych Jarmarków. W ciągu 35 dni przed Świętami BożegoNarodzenia można zobaczyc różne rodzaje sztuki ludowej , spróbować domowychwypieków (m.in. tradycyjny imbirowy chleb ), napić się grzanego wina, posłuchaćświątecznych chórów. Na placu stoi choinka z 5000 światełek.


  

TERMINY :  
    28.11.2009
    05.12.2009

Jarmark bożonarodzeniowy

B jak Brzydula - Verliebt in Berlin - Onet.pl Blog

Niego oddala. Jego starania poruszają do głębi kobietę. Max chce obchodzić tradycyjnie święta Bożego Narodzenia, natomiast Hannah i Yvonne nie mają takiego zamiaru. Hugo, Inka i Agnes przez przypadek spotykają się w Tiki Barze. Wieczór bożonarodzeniowy okazuje się udany.

Odc. 211   
Lisa i David bardzo się do siebie zbliżyli podczas świąt. Teraz razem opracowują w firmie bilans roczny, który niestety nie wypada pomyślnie. Oboje spontanicznie decydują się na wypad na jarmark noworoczny i spotykają tam wróżkę, która przepowiada dziewczynie przyszłość. Timo ma wolny dzień i chętnie by pograł w piłkarzyki albo poszedł do kina. Wszyscy jego znajomi są jednak czymś zajęci. Sophie czuje się.

Ab hoc et ab hac

Norwegów, zdrowa i zrównoważona (taka moda).
Z chmielu i słodu wytwarza się w Norwegii (i reszcie Skandynawii) bezalkoholowy napój, spożywany głównie w okolicach Bożego Narodzenia (Jule). Zwie się toto Julebrus, w wolnym tłumaczeniu bożonarodzeniowy napój, i jest całkiem smaczne. Polecam.
Piwo natomiast po norwesku to øl. Powtórzmy wszyscy: "øl".
Jeg er tørst. Jeg vil ha et glass øl!


Osób na różnych cmentarzach. Żywi zapalają wtedy znicze na grobach, jako dowód pamięci, w chwili zadumy zastanawiają się nad losem swoim i innych, oraz czczą pamięć zmarłego.
1. listopada zamienia okolice cmentarzy w prawdziwe jarmarki. Oprócz licznych (często jednakowych) kwiatów i coraz bardziej fikuśnych zniczy kupić można u bram cmentarzy wesołe baloniki**, obwarzanki czy pieczone kiełbaski. Dobrze, że budek z piwem nie ma.
I tu dochodzimy do tego, czym.