O czym chcesz poczytać na blogach?

Jaracza

Blog Wojciecha Majcherka - Onet.pl Blog

Trzy kawałki o Wigilii

Z książek, które czytałem w tym roku przepisuję fragmenty poświęcone Wigilii:

„Teatry Warszawy 1939. Kronika” Tomasza Mościckiego:

„Niedziela, 24 XII 1939 r.Wieczór wigilijny w Cafe Clubie. Około 50 osób ze świata artystycznego – oprócz zaproszonych gości. Prawie cały zespół Jaracza: - ludzie swobodni, naturalni, bohema artystyczna, wolna od mieszczańskiej maniery. Nastrój nierówny, maskowana uśmiechem nerwowość, zdradzająca dokuczliwą świadomość klęski, o której się nie mówi, ale o której ani na chwilę naprawdę zapomnieć się nie da. Wieczerza wigilijna – nie bez wódki. Jaracz nie pije. Komuś dziwiącemu się tłumaczy po prostu, że od pierwszego dnia okupacji poprzysiągł sobie, że nie weźmie wódki do ust póki nie będzie końca temu wszystkiemu. (...) Gdy się go słucha, pojmuje się, że jest nie tylko wielkim artystą, ale i mądrym, dojrzałym człowiekiem, który przemyślał wiele. (Aniela.

Blog Tom354

2526272829
30

..Księga gości..=D
 
Słówko o mnie:)
Tom354
Krosno
Słówko o mnie
Cześć Tmam na imię Tomek moim zainteresowaniem są kwiaty bardzo lubie je sadzić .. Myśle że mój blog będzie wam się podobał:) pa
Zobacz mój profil

autografy-agi.(adresy gwiazd)Zapraszam:) - bloog.pl

Anita Włodarczyk

środa, 17 marca 2010 18:15
www.anitawlodarczyk.com
Aby otrzymać zdjęcie Anity z autografem należy wejść na oficjalną stronę kliknąć w zadkładkę Autograf i wypełnić formularz.


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,5646619,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Artur Barciś

niedziela, 14 marca 2010 8:51
www.barcis.pl
Aby otrzymać zdjęcie p. Artura z autografem należy napisać list i dołączyć zaadresowaną kopertę z naklejonym znaczkiem.

ATENEUM
Teatr im. Stefana Jaracza w Warszawie
ul. Jaracza 2
00-378 Warszawa
Dla Artura Barcisia.

Moj swiat

Jakis kolo myslimy moze Zoltrix ???? no ale on niepodchodzi czyli to chyba jednak nie on ..... no to stoimy patrzymy przechodzi Feno i Uma ale wchodza do Mc i sie nie przywitaly :/ dobra nadal stoimy gadamy i czekamy ......namuwilismy Kaske zeby sie spytala kolesia czy to on ......zgadza siem to byl Zoltrix .....jeszcze chfilke poczekalismy na Feno i Ume wyszly z Mc i siem przywitaly .... okazalo siem ze Feno mnie pomylila z Zolem z powodu butuw :))) ja powiedzialem ze mam szare a on tesh mial szare :)))) puzniej byla gleboka dyskusja na temat coloru moich buciszy jedni muwili ze czarne inni ze zielone a ja i tak uwarzam ze som szare :))))) Zol zaproponowal pujsc po Jaracza ...dobra ja on i Special idziemy dziewczyny siadaja niedaleko Mc bo wszystkie stoliki oczywiscie byly zajete ......Jaraczu nie chcial wyjsc .....fajnie dobra wracamy do dziewczyn ...Kaska zaczela siem zloscic przez szlugi chyba bo chciala skopac Zoltrixa a mnie rzucila z roweru ;PPPP i tak nie trafila a i sobie troche uszkodzila go :P heheheh no i tak troche czasu minelo i przy rozmowie a potem odjechal Special ,Anka i Kaska ....Zostalem ja ,Feno ,Zoltrix i Uma .....dobra czyli jak wczesniej jeszcze byla rzucana propozycja idziemy teraz po Lecha .....Lecha nie bylo .....fajnie ....no to poszlismy na Kubusia ktury tak naprawde mial byc celem calego tego.