O czym chcesz poczytać na blogach?

Japoński

Wystrój i urządzanie mieszkania

Że po wstawieniu zwykłego drewnianego mebla nie zmieściłoby się już nic więcej. Dlatego używa się materace położone wprost na kuli ziemskiej.

Co ciekawe, lekarze polecają taki tryb spania jako bardzo zdrowy. W dzień można taką matę schować, poprzez co uzyskuje się niemało miejsca w pokoju. Powszechnie sądzi się, że Japończycy są narodem bardzo czystym, jednak nie tyczy się to Ci, a szczególnie dzieci i nastolatków. Ci w większości przypadków przypominają własnych europejskich odpowiedników. Ubrania składuje się zazwyczaj w rozsuwanej na boki wnęce, zaś w pokoju można odnaleźć jeszcze półkę na książki, nierzadko biurko i wazon z kwiatami. Wchodząc do tradycyjnego japońskiego mieszkania, posiada się złudzenie spokoju i harmonii – prawie każdy przedmiot leży na swoim miejscu.

salon kosmetyczny Anabel Iwonicz- Zdrój - Onet.pl Blog

Ania
1 komentarz

14 sierpnia 2011
MANICURE JAPOŃSKI
SALON "ANABEL" WPROWADZA KOLEJNĄ NOWOŚĆ DO SWOJEJ OFERTY 

MANICURE JAPOŃSKI

 


Manicure japoński – to metoda, która w naturalny sposób wzmacnia paznokcie, sprawie że.

shiatsu - masaż japoński SHIATSU

    poprawi Twoje wewnętrzne procesy życiowe
  • pozwoli przywrócić sprawność ruchową
  • zmniejszy napięcia mięśni - zwłaszcza szyi, karku i barków
  • wesprze ukrwienie i odżywienie skóry oraz tkanki podskórnej
  • pozytywnie usprawni pracę układu odpornościowego, krwionośnego i oddechowego
  • pomoże Ci w walce z bezsennością, bólami głowy, poczuciem stałego zmęczenia i zdenerwowania
  • pozwoli Ci się zrelaksować, uwolnić od stresów i napięć, da Ci poczucie akceptacji własnego ciała
  • przywróci sprawność systemu immunologicznego
Tagi: masaż japoński shiatsu wrocław
14:48,

Rynek pod lupą

Oczyszczające organizm, witaminy i multiwitaminy, preparaty dla dzieci, preparaty mineralne, preparaty roślinne, aminokwasy, środki regulujące trawienie, specyfiki zwalczające pasożyty.
Więcej »

Tagi: calivita suplementy calivita
13:45, akinet
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 listopada 2011
Sylwester w gorach
Wyjątkowy sylwester w gorach z mnóstwem atrakcji turystycznych stanowi ofertę biur podróży. Jeżeli pragniemy nieco zaszaleć w ostatnie dni w roku- sylwester w gorach z całą pewnością będzie trafionym pomysłem.
Więcej »

Tagi: sylwester w gorach sylwester w górach
15:35, akinet
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 listopada 2011
Język japoński to pasja
Język japoński można w.

Edith na tropie

Nie wiem. Ale nie siedzieć tutaj, w ciemniej sali, pod oknem, zaglądając przez żaluzje na prawdziwy świat. Przez moment poczułam się jak w dniu świra. I przypomniał mi się nawet mimo, że go nigdy w całości nie oglądałam.

No tak... tutaj jest po prostu poniedziałek, a ja sobie wymyślam wolne :)

12:28, 0meredith
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 12 września 2011
JASDF - Japońskie Powietrzne Siły Samoobrony

Czyli Koukuu Jieitai odpowiedzialne za obronę przestrzeni powietrznej w skład których wchodzi też drużyna śmigłowcowa.

Można powiedzieć, że zalazłam ich w ostatniej chwili przez przypadek podczas mojej jednodniowej wycieczki. Wystarczy wsiąść w autobus numer 14 w Hamamatsu i po około 25 minutach od dworca wysiąść na przystanku Izumiyonchome. Potem czeka was jeszcze marsz max 10 minut. Ale trzeba sobie wyobrazić, że w kraju w którym się płaci nawet za wejście do parku (w wielu miejscach) zabawa na ternie JASDF jest darmowa. Zupełnie! Mam wrażenie, że.

₪ Manga & Anime ₪ by Inala-chan - Onet.pl Blog

Newsie? Może macie jakieś temat? Bardzo chętnie zrobie o tym notke ^-^

Gdy uczeń ma 6 lat idzie do shôgakkô (szkoła podstawowa). Nauka trwa  6 lat. Początkowo uczeń poznaje hiraganę czyli jeden z alfabetów japońskich. Jest on dość łatwy więc używany także przez cudzoziemców. Drugi z alfabetów to katakana służący do zapisu obcych słów. Oprócz wspomnianych alfabetów uczeń musi nauczyć się około 1000 znaków kanji. Przebieg nauki jest w miarę podobny. Nauka w shôgakkô kończy się egzaminem do chugakkô czyli niższej szkoły średniej będącej odpowiednikiem polskiego gimnazjum.

Uczniowi w chugakkô przypada więcej zajęć. Obowiązkowe przedmioty to: język japoński, język angielski, matematyka, kaligrafia, gospodarstwo domowe, nauki przyrodnicze, wiedza o społeczeństwie,muzyka, plastyka oraz wychowanie fizyczne. Nieco szerzej warto wspomnieć o kaligrafii. Pisanie oczywiście nie polega na samym pisaniua w dużej mierze na medytacji i wsłuchiwaniu się w siebie. Według japońskich mistrzów kaligrafii potrafi ona odzwierciedlić stan emocjonalny i duszę człowieka. Po trzech latach przychodzi czas na egzaminy. Można je zdawać na dwa różne sposoby. Jednym z nich jest ciężka i mozolna praca nad ocenami przez trzy lata w chugakkô. Wtedy też następuje rekomendacja ucznia do szkoły,która sobie wybrał, a egzamin pisze się w postaci wypracowania.