O czym chcesz poczytać na blogach?

Japonia

ROKwBOK

Wlasnie na jego najwieksze uderzenie...

09:24, monika_wielguszewska , Listy z Japonii
Link Dodaj komentarz »
Japonia ze zdjec

Teraz porcja zdjec urbanistycznych, zeby pokazac jak wyglada kraj betonu, autostrad, torow kolejowych, linii wysokiego napiecia i calej reszty elementow skladajacych sie na japonska metropolie.

Na szczescie uchowaly sie jeszcze na japonskiej ziemi miejsca, ktore.

Ze zwiedzania i pozwalaja zaspokoic pragnienie zobaczenia czegos o subtelnym, japonskim, malowniczym charakterze, czegos bardziej unikalnego, niz metropolie.

09:19, monika_wielguszewska , Listy z Japonii
Link Dodaj komentarz »
Przylot do Japonii i dwa grzybki w barszcz, czyli zobaczyc po drodze Himalaje, ach!

Do Japonii mozna doleciec na wiele roznych, tanszych i drozszych, krotszych i.

Japonia Zabytki

  • Blog

Kultura Japonii

April 4, 2008 at 9:44 am | Posted in Adventure, Culture, History, Holiday, Holidays, Hotel, Japonia, Lifestyle, News, Photo, Travel, Uncategorized, Wakacje, World | Leave a comment

Specyfika japońskiej kultury powstała w wyniku izolacji wysp od reszty kontynentu azjatyckiego. Podstawowym źródłem inspiracji była kultura Chin i Korei, ale izolacja sprzyjała rozwojowi tradycjonalizmu i japońskiej estetyki.
Język japoński z pewnością nie należy do najprostszych, ale nie jest aż tak trudno nauczyć się jego wymowy ponieważ nie jest to język tonalny. Nawet przy niewielkim wysiłku można opanować podstawowe zwroty.

Zdecydowanie większy problem jest z japońskim systemem pisma. Jest on jednym z najtrudniejszych na świecie, ponieważ używa się.

Japonia

Na równi z szinto – pierwotną religią Japonii. Założona w 710 r. stolica Japonii, Nara stanowiła niemalże kopię ówczesnej stolicy Chin Chang-an.

Kolejny okres w historii kraju to czas osłabienia władzy centralnej i upadku ekonomicznego. Rozłam nastąpił głównie dzięki samurajom (stan rycerski) którzy w obawie o swą autonomię przeciwstawiali się władzy stolicy. W XII w rozpoczął się długi okres rządów feudalnych sprawowanych przez następujące o sobie rody samurajów, który można podzielić na pięć okresów.

Podczas pierwszego z nich, okresu Kamakury (1185-1333) Japonia została dwukrotnie napadnięta przez wojska mongolskie pod wodzą Kubiłaj-chana. Obie napaści zostały odparte (głównie dzięki wyspiarskiemu położeniu Japonii), ale państwo zostało osłabione. W okresie Muromachi (1333-1576) panował cesarz Go-Daigo, aż do rewolty na czele której stanął niezadowolony szogun Ashikaga, doprowadzając do ucieczki cesarza w góry. Rządy Ashikagi i jego potomków doprowadziły do rozprzestrzeniania się chaosu w kraju a w rezultacie do wojny domowej.

W latach 1576-1600 w okresie Momoyama, Nobunaga i jego następca Hideyoshi walczyli o przywrócenie pokoju w kraju i.

Refleksje nad nienormalnością.

Się że mamy wielu zwolenników przekształcenia Polski w skansen Europy. Ekolodzy nie rozumieją, że energetyka jądrowa jest najbardziej ekologiczna i najbezpieczniejsza. Oni są wręcz gotowi przekonywać, że grozi nam tak wielkie trzęsienie ziemi i tsunami jak Japonii aby w zamian budować wiatraki. Zresztą ostatnio nawet wiatraków gdzieś na Pomorzu ludzie nie pozwolili postawić.

Zastanowiwszy się nad tym głębiej dochodzę do wniosku, że ktoś manipuluje wskaźnikami polskiej gospodarki. Jakieś siły nieczyste powodują w sposób sztuczny spadek wartości złotego bo w żaden sposób znajdująca się niemal po drugiej stronie kuli ziemskiej Japonia nie może mieć na to wpływu. Nawet gdyby Japonia w jednej chwili zniknęła w całości z powierzchni Ziemi nie powinno się to odbić na gospodarce naszego kraju w szczególny sposób. Działające w Europie japońskie firmy działałyby dalej jakby nigdy nic tyle że usamodzielniły by się zupełnie. Ludzie w Polsce mają już tak dokręconą śrubę, tak mało zarabiają, mają najniższe w Europie emerytury, że złoty w związku z tym powinien być super silną walutą – gdyby Polska miała własny system walutowy i bankowy. To co się dzieje to efekt prywatyzacji i oddania tego systemu w obce łapy. Teraz czynniki zagraniczne decydują po ile.

Język japoński, kultura, j-music, historia i inne! - Onet.pl Blog

Obcasy, głębokie dekolty. Tonacje: róż, biel, jasny błękit. Po piąte: dodatki. Telefon z kolorowymi naklejkami. Tipsy. Cekiny na twarzy. Jasnoniebieskie soczewki. Tak przygotowana ganguro może już wyjść Jeśli większość dziewczyn podda się modzie ganguro, to za kilka lat Japonki będą wyglądały jak potwory: taka ilość makijażu, solarium i farb jest szkodliwa dla ich cery, może spowodować nieodwracalne zmiany w ich zdrowiu. Nie mówiąc już o względach estetycznych. - Dla mnie ten trend to nic fajnego, wręcz jakaś utopia - podkreśla Dubowska. - Ucieczka od tego, kim się jest i chęć bycia kimś innym, ale czy na pewno lepszym? Przecież Japonia ma tak piękną i bogatą kulturę, wspaniałe tradycje, subtelny wygląd i gładką skórę, której pozazdrości im każdy Europejczyk i Amerykanin. Japonia wraz ze swoją kulturą bywa „muzą” i natchnieniem dla wielu twórców ze świata oraz jest nieprzebranym źródłem inspiracji dla projektantów mody. Dlaczego starają się za wszelka cenę od tego odciąć? Przykre.

Ganguro jest przede wszystkim manifestem japońskich kobiet, które chcąc się wyzwolić z patriarchalnej kultury przyswoiły sobie amerykańskie i europejskie wzorce, które kompletnie nie współgrają z ich typem urody. Młode Japonki czują się wolne, mają.

Culture Nook

Problemy z jakimi się borykają w dobie postępującej cywilizacji. Nasz Ośrodek organizuje Dni Kultury Japonii od wielu już lat. Poniżej znajdziesz szczegółowy program.

Dni Kultury Japonii 2010 “Japończycy kochają Chopina” – program.

Wszystkie wydarzenia, o ile nie zaznaczono inaczej, będą się odbywać w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi, pl. Wolności 14.

Wtorek 16 XI

17:30 Inauguracja
Przemówienie Pana Ambasadora Japonii w Polsce
Koncert muzyki Chopina oraz pieśni japońskich – Aya GOKITA oraz Midori GOKITA
Wernisaż

Środa 17 XI

17:00 Teatr Bunraku, różnice i podobieństwa z innymi tradycyjnymi formami teatralnymi – Ayako SEIKE
19:00 Film fabularny

20:00 Koncert japońskiego muzykaTeishiro OKITSU, mistrza gry na shamisenie

(Klub ‘Jazzga’: Piotrkowska 17, Łódź). Więcej informacji na stronie klubu.