O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Janek wiśniewski

...In your head...

Bylo tak jak teraz,nie mozemy zapomniec. ten wiersz napisany prze zKrzysztofa Dowigiałło świadka wydarzen w Gdyni kiedy to zostal zabity 18-letni robotnik, wtedy nikt nie znal nazwiska chlopca niesionego na drzwiach, teraz wiemy ze nazywal sie Zygmunt Godlewski [*].Ballada o Janku Wiśniewskim

Chłopcy z Grabówka*,Chłopcy z Chyloni,
dzisiaj milicja użyła broni.
Dzielnieśmy stali,celnie rzucali,
Janek Wiśniewski padł.


Na drzwiach ponieśli go Świętojańską
naprzeciw glinom, naprzeciw tankom.
Chłopcy stoczniowcy, pomścijcie druha,
Janek Wiśniewski padł.


Huczą petardy, ścielą się gazy,
na robotników sypia się razy,
.

Tytułu nadal brak. I pewnie tak zostanie.

Klimatu. A tak jest i przyjemniej, i wygodniej, i ciekawiej.

*No dobra, zdarzy się czasem. Ale i tak lepiej poczekać na DVD, powody macie w dalszej części notki.
A chwilowo, kontynuując offtop: ostatnie filmy, które widziałem w Cinema City, to Terminator 4, Bękarty Wojny i Czarny Czwartek: Janek Wiśniewski Padł.
Naprawdę nie wiem, co w tym zestawieniu robią świetne Bękarty. Terminator 4 to historia, którą próbowałem wymazać z pamięci od lat. W skrócie – jest to film tak gówniany, że nie da się go oglądać. Albo inaczej: może ślepy, podstarzały pawian z wyciętym mózgiem.

Subiektywny przegląd prasy - mój feminizm

Zdecydowali by się strzelać ? Lepiej nie odpowiadać sobie na to pytanie.

Inspiracje :

Artykuł "Gazeta Wyborcza" pt. "Polak Polakowi Polakiem" (online27.02.11r.)http://wyborcza.pl/1,76842,9161320,Polak_Polakowi_Polakiem.html

Film reż . Krzysztof Krauze pt. "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski Padł. ", 2011 r.

Tagi: Polska recenzja
19:43, hionaktis , Subiektywny przegląd prasy
Link Komentarze (2) »

Żydołacki punkt widzenia

Trzy strony A4, ale na pewno znajdę więcej tematów - należy jej się kara za nieodpisywanie, jak nic, zanudzę ją na śmierć :P A Lestatek niech się boi... :)
Wasza rozpisana i twórcza
Cath Rashida

skomentuj (3)

Janek Wiśniewski 2007-03-26 13:11:29

No cóż... Nigdy bym nie podejrzewała Krystyny Jandy o to, że umie śpiewać. Za to jak śpiewa... Jakby Janek Wiśniewski to usłyszał, to by z grobu wstał (wiem, że się nazywał inaczej, tylko nazwiska nie pamiętam) i zaśpiewał razem z nią. Jest to niewątpliwie postać, która na zawsze zostanie w naszej pamięci, choć nie pod swoim nazwiskiem. A zresztą, czy robi mu to różnicę?
"Bachantki".

Szczęście o smaku Chemicznej Truskawki < 33 - Onet.pl Blog

La curva / Plamy na słońcu” KNŻ. Może nie dorównuje „Porozumieniu ponad podziałami”, może zgubił się rapcore’owy klimat KNŻ, a słychać bardziej Kult, wciąż jednak godna uwagi. Szczerze mówiąc, mi by wystarczyło, gdyby na płycie była tylko „Ballada o Janku Wiśniewskim”, już była by to dobra płyta.

W minionym roku zakończyło się coś dla mojego pokoleniabardzo ważnego. Wraz z ukazaniem się ostatniej części ostatniej części filmu, zakończyła się era Harrego Pottera. Dwie ostatnie części uważam za najgorsze ze wszystkich ośmiu, nie mniej druga siódemka zasługuje na wyróżnienie ze względu na jej duże znaczenie jako ostatniej części.

Następną produkcją, która zyskała moje uznanie jest „Czarny czwartek: Janek Wiśniewski padł”. Ciekawie przedstawione fakty przeplecione ze smutną (takie lubię najbardziej) historią. Przyznam, że film nie spodobałby mi się tak bardzo, gdyby nie utwór Kazika, na którego punkcie mam maniakalny fanatyzm.

Wiem, że planując tą notkę.

georgesand.blog

Jakiś uczeń powiedział, że z obecnie żyjących Izraelczyków najsłynniejszym jest Arafat. To nie ma się co dziwić, że Maryla Rodowicz śpiewa po rosyjsku i dostaje za to medale niczym jakiś generał obecnie...

skomentuj (2)

Janek Wiśniewski padł! 2005-05-12 15:14:43

Znów mieć skrzydła - choć nigdy się ich nie pozbyłam.
Znów mówić i cieszyć się dzisiaj - choć zawsze tak robiłam.
Znów móc i być!

skomentuj (2)
.

Anai - Onet.pl Blog


25 lutego 2011
jednak płuca

Kopamatakawa słyszę w pół śnie. Odpływam i dociera do mnie, Janek Wiśniewski padł w kinie - ale w jakim kinie? Myślę - Wolność? Z kina Wolność się ucieka...

Jestem chora. Gardło mam zdarte, nie wiem do czego, do kości? Są jakieś kości w gardle? Ale nawet myślenie mnie boli w gardle. I kaszel, który tylko pogarsza.

Janek wiśniewski padł

anja blog

Z Panem DR i wszystko sie wyjasni, okaże, czy człowiek z marmuru we mnie tkwi... oby nie... bo to dopiero będzie koniec świata :(

anja 2005-09-13 15:52:06
skomentuj (0)


no i...
...wszystko jasne...
Janek Wiśniewski padł....

anja 2005-09-13 17:34:40
skomentuj (0)
pfff...
to była straszna noc. świat stanął do góry nogami, ale tak łatwo nie dam sie załatwić. po totalnej rezygnacji i checi wycofania sie, włączył mi sie.

camel

 
RSS
 

Archiwum - Luty, 2008

Janek Wiśniewski padł…

25 lut

Siedzę w biurze… wokół ci sami ludzie co przed weekendem, ściany te same, ten sam monitor i klawiatura. Marazm i nuda wieje z każdego rogu… padł ostatni bastion, nie ma.