O czym chcesz poczytać na blogach?

Jamniki

jamniki - Onet.pl Blog

SPACERY:

Spacerynależy odbywać o stałych porach, minimum 3 razy dziennie. Pamiętajmy żenie wolno używać szelek. W czasie mrozów i deszcze skrócić czasspaceru, a po powrocie wytrzeć psa do sucha.

                         KĄPIEL:

Jakjuż wcześniej wspomniałam nie powinno psa kąpać się więcej niż 3 razydo roku. Należy stosować odpowiednie kosmetyki dla psów. Kąpiel wnaturalnych zbiornikach wodnych jest dla psa wskazana.
właścicielka jamnika (17:59)
1 komentarz
żywienie jamnika

  Każdy dobrze wie że zdrowie i dobra kondycja psa zależy od jego żywienia. Jamniki są zwierzętami mięsożernymi o czym świadczą ich zęby i układ trawienny.

jamnik Myszka

SMAKOŁYKÓW I ZABAWEK
JEDYNY POWÓD BY ZDECYDOWAC SIE NA PSIAKA Z RODOWODEM TO PEWNOSC, ZE KUPIONY PIESEK NIE JEST 6-TYGODNIOWĄ JAMNICZKĄ STANDARDOWEJ WIELKOSCI, SPRZEDAWANĄ JAKO 8-TYGODNIOWA MINIATURA
A NAPRAWDE
MA 8 TYGODNI (CZY TROCHE WIECEJ) I NAPRAWDE JEST JAMNICZKĄ MINIATUROWĄ, ORAZ INFORMACJE, KTORYCH W PRZYPADKU PIESKA BEZ RODOWODU NIE MA JAK ZDOBYC (NP: O CHOROBACH WYSTEPUJACYCH W RODZINIE SZCZENIAKA, JESLI JAKIES WYSTEPOWALY ITP)

JESTEM SKŁONNA ZAPŁACIC TO 1500ZL BY MIEC PEWNOSC, ZE PIESA NIE BĘDZIE NAM CHOROWALA, A O EWENTUALNYCH SKLONNOSCIACH DO CHOROB  ZAWSZE LEPIEJ WIEDZIEC  WCZESNIEJ, BO MOZNA IM ZAPOBIEDZ.


MIESZKAMY W TROJMIESCIE, A NAJDALEJ GDZIE MAMY MOZLIWOSC DOJECHAC PO PIESKA, TO OKOLICE WARSZAWY/ŁODZI
Tagi: jamnik, jamniki, jamniczek, jamniczkaTU MOŻESZ ZOSTAWIĆ MI INFORMACJĘ

skomentuj (0)


Strona główna
kwiecień 2009

Psy

Nazwa oznacza w dosłownym tłumaczeniu "borsuczy pies", etymologia nazwy związana jest z jego zbliżoną do borsuków budową oraz wykorzystywaniem tej rasy do polowania na zwierzęta ryjące nory.

Wygląd:

  •  krótkowłosy, długowłosy i szorstkowłosy, oraz w trzech wielkościach: króliczy, miniaturowy i standardowy,
  • maść w każdym kolorze, jednak wadą jest maść czysto czarna lub biała bez podpalania. Najczęściej występują jamniki rudobrązowe lub czarne podpalane. Jamniki szorstkowłose mają także umaszczenie dzicze,
  • wysokość w kłębie: 17 do 25 cm,
  • waga: waga jamnika standardowego (największej z ras jamników) nie powinna przekroczyć 10 kg,
  • obwód klatki piersiowej: jamnik króliczy od 30 cm; miniaturowy do 35 cm; standardowy powyżej 40 cm,
  • przeciętna długość życia – 12 lat

Wszyscy Ludzie Puchatego

Może nawet wypadałoby pogratulować Kwachowi wyśmienitej rozgrywki w ramach I ligi mistrzów kiwki podwórkowej.Satysfakcja ta jednak jest dość niepełna, blada i do dupy, a społecznie że tak powiem pyrrusowa z oczywistych pszenno-buraczanych względów. Tak nawet zaglądnąłem we "wrogie" ośrodki blogowe z miasta, w którym przesłodzoną zagiętą bułę podniesiono do rangi wydymanego atrybutu Amaltei i nie zobaczyłem ani krawata w białoczerwone pasy, ani otwartej finlandii z borówek, jeno jakiś dziwaczny dyskurs, chyba w ramach odwetu za skazanie "człowieka honoru" gen.Kiszczaka. Dawniej "by mię to ruszyło", a teraz......

Rzucam jamnikowi przez sypialniane okno kamień, jamnik wybiega do ogródka, przynosi kamień do nóg i tak w kółko. Nie wiem tylko kogo bardziej popieprzyło mnie czy jamnika. Jamnik difoltowo w nocy nie śpi, z zabawek uznaje tylko kamienie, żadnych tam piłek, piszczących badziewnych maskotek, twardy jest (jak na jamnika) ruszają go tylko kamulce.

Glücklich zu sehen’
Je suis enchanté’
Happy to see you’’
Willkommen! Bienvenue! Welcome


Rozwijam intensywnie życie towarzyskie-tzn. czytam namiętnie rubrykę "życie towarzyskie i uczuciowe" w gazecie Metro. Połowy ludzi nie znam, reszty.

strona główna - Wszystko o jamnikach

Marmurkowe, pręgowane.

Grupa FCI: Psy gończe (VI)

Wzorzec FCI: zobaczJamniki wystęują w dwóch klasach wzrosu, standardowym i miniaturowym (króliczym). Wszystkie wyróżniają się wydłużonym ogonem, krótkimi mogami i dobrze umięśnioną klatką piersiową.
Jamniki są to żywe, uważne i uczuciowe zwierzaki. Bodaj najwięksi indywidualiści ze wszystkich psów ale odpowiednim szkoleniem, wychowaniem można skłonić je do uległości. Miniaturowa odmiana jamnika nieszczególnie nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi ze względu na jej niechęć do niezręcznych pieszczot. Jamniki są wyjątkowo uparte i zawzięte, jeśli potrzebujesz psa zamiast dzwonka do drzwi - wybierz właśnie tę rasę :-).
Jamniki podatne są na wiele chorób m.in. urazy kręgosłupa, wypadające dyski, tycie, cukrzycę lub choroby serca, podatne są również na wrodzone schorzenia oczu i skóry w tym plackowate łysienie uszu.

19:59, tomek616 , strona główna
Link Dodaj komentarz »

Blog maciek15557

                                        Jamniki:
Jamniki występują w trzech odmianach wielkości : miniaturowy waży mniej więcej 4 kg ( ja mam takiego :) ) , standard o wdze od 7 do 9 kg oraz kroliczy o wadze 3,5 kg. W ramach tych odmian rozróżnia się rodzaje szaty : krotkowłose, szorstokwłose i długowłose ( ja mam krótkowłosego ;) ) . Kolory jamników mogą być : Czrne , brązowe lub pomieszane . Uważa się, że jamniki, tak jak bassety, są wynikiem mutacji wysokich psów gończych. Jamnik jest właściwie krótkonożną wersją posokowca, chociaż możliwe, że skrzyżowano go z różnymi terierami lub spanielami.
Jamniki są pełne przywiązania i bardzo wesołe. Są też wystarczająco przezorne, aby stróżować. Ich oddanie rodzinie i dzieciom jest dozgonne. Należy jednak mieć na względzie ich wrodzoną chęć do polowań, która może sprowokować je do przekopania grządki z kwiatami. Tę drobną niedogodność jamnik rekompensuje jednak niepowstrzymaną chęcią do zabawy.

Od lewej : jamnik krotkowłosy ,.

wesolypsiak


dzis napisze wam o mopsach i labladorach
LabladorLablador retriver pochodzi z Wielkiej Brytanii
waży od 25-34 kg
Jego sierść jest umiarkowana krótka,gęsta twarda
nie pofalowana z grubym podszerstkiem.
Umaszczony jest na czarno,czekoladowo lub żółto.
Jest psem myśliwskim
MopsMops to mały piesek
umaszczony na czarno lub biało.
Ma postawione do góry uszka i 
krótkie nóżki.
Ma mordke troche podobną do 
Pekińczyka lub Boksera

Komentarzy: 2 jamniki i setery 2006-10-14


dzis jeszcze chce wam napisac o jamniczkach i o seterach irlandzkich
Jamnik
to jamnik szorstko wlosy.
Są też jamniki krótkowłse(ja takiego mam)
i jamniki długo włose.
Są psami.