O czym chcesz poczytać na blogach?

Jajecznica

Czereśnie jedzone zimą

  Czas publikacji:
  środa, 08 lutego 2012 13:02

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „Bigos z cukini”
 • wtorek, 07 lutego 2012
  • Jak usmażyć idealną jajecznicę?

   Jajecznica jajecznicy nierówna. Jeśli chcesz, by Twoja była wyjątkowo smaczna, skorzystaj z naszych rad.

   Po pierwsze:

   Im wyższa jakość jaj, tym lepsza jajecznica.

   Po drugie:

   Idealna jajecznica powinna być robiona na maśle. Ma ono kapitalny wpływ na jej smak. Jeśli robisz jajecznicę na boczku, odrobina masła nie przeszkadza ? więcej: dodatkowo podnosi walory tego dania.

   Po trzecie:

   Można przyjąć, że na dwa jajka dajemy ćwierć pokrojonej w kostkę cebuli. Jajecznica będzie jeszcze lepsza, gdy dodamy do niej odrobinę czosnku.

   Po czwarte:

   Jeśli robisz jajecznicę z boczkiem, pamiętaj, że nie należy go mieszać w trakcie smażenia, bo uwalnia się zawarta w nim woda i zamiast chrupiących skwarków wychodzi boczek duszony. Alternatywą dla boczku może być też szynka lub małe kawałki wołowiny. Pamiętaj ? jajka wbijamy.

 • Blog SweetMe23

  Ręce dotykają mojego tyłka.Udawał ,ze śpi.Odsunęłam jego ręce i poszłam wziąć prysznic.Gdy wyszłam Maciek siedział na moim łóżku i oglądał moje zdjęcia.Gdy widział jakieś moje zdjęcie z bliska.Dotyał delikatnie mojej twarzy.Postanowiłam udać,ze tego nie widzę i spytałam:
  -Co chcesz na śniadanie?
  -Obojętnie.
  -Może być jajecznica?
  -Oczywiście.
                    *           *         *       *          *                 *

  Gdy jajecznica była gotowa usłyszałam dzwonek do drzwi.

  Mały świat małego Pottera - Onet.pl Blog

  Udawał, że mu smakuje. Jednak fakty były takie, że nawet Remus tak jajecznicy nie przypalał. Ledwo to przełykał, próbując nadal zachować odpowiednie pozory. Jednak Lily też się na nim poznała. Identycznie jadł koreczki krabowe jej mamy, a on nienawidzi krabów...

      - Smakuje ci, Kochanie? – zapytała przez zaciśnięte zęby.

      - Tak... Pyszne...

      - Oj Jim, Jim... Znamy się trzynaście lat, prawie sześć jesteśmy małżeństwem, od czterech jesteś ojcem mojego syna i ci nie smakuje moja jajecznica?! Lubisz ściętą! Do cholery zawsze lubiłeś ściętą! Masz ściętą i ci nie smakuje! Tak jak koreczki krabowe! Mnie nie oszukasz! Typowy samiec! 

       Harry patrzył rozbawiony na mamę. Dużo podobnych rzeczy było na obrazkach książek w gabinecie taty.

      - Tatusiu, a czemu mama wygląda jak ten brzydki smok w książce? – zapytał nie świadomy tego, jak rozwścieczyć potrafi się jego mama i jak szybko jego tata potrafi wychodzić z kuchni.

      Lily.

  My imagion

  Jajecznica 2009-06-02 00:23:39

  Dlaczego moja jajecznica smakuje inaczej? Przecież to niby żadna filozofia wbić kilka jajek na patelnie i posypać przyprawami… a jednak nie jest tak smaczna… A może robienie jajecznicy jest bardziej skomplikowane… może robienie jajecznicy jest jak tworzenie związku? Czasami starasz się ze wszystkich sił i porostu nie wyjdzie… a inni machną parę razy i jajecznica niczym od szefa kuchni gotowa… A może porostu własna jajecznica nigdy nie będzie tak dobra jak by ktoś ją wam przyrządził? Dziś jedząc jajecznice À la Margarita doszedłem do wniosku że ogólnie gotowanie jest pewnym rodzajem sztuki… jedni potrafią, inni nie…  Jedni muszą zadowolić się zwykłą jajecznicą z przydrożnego baru przy autostradzie a inni jajecznicą niczym z restauracyjki znajdującej się w południowej.

  M.M.


  Skomentuj [2]

  Dopiero się uczę. 2006-09-16

  Osaczona cierpi na bezsennsość. Insomnia. Osaczona cierpi chyba na niedkorkwistość kończyn dolnych i górnych, z naciskiem na górnych, które powoduje spadek temperatury ciała do 35'. Osaczona cierpi na wiele innych przypadłości psychicznych. Szczegół, niepotrzebny.

  No więc wstałam wcześnie, po ciężkiej, bo nieprzespanej nocy (o 4:27 zasnęłam) by zrobić bratu śniadanie. Rzucam pytanie: "Babuś co zjesz?!" z uśmiechem na twarzy, myśląc, że odpowie: nic. A tu niespodzianka, "Jajecznice", rzekł sobie jajecznice. Jajecznica to w filmach na śniadanie, po upojnej nocy. Ja nie wiem ale tam wszyscy jedzą jajecznice, na dodatek na bekonie, co równa się z moim wydaleniem ich otworem pochłaniającym, czyli tzw jadaczką, spowrotem do talerza. No więc, ja biedna (w opłakanym porannym stanie), robię mu te jajecznice, kroje ale nie jajka, tylko cebule.. No zrobiłam, a mogłoby o wiele prościej np. makaron.. Wchłonął. Wypił. Poszedł.

  I potrzebny szczegół teraz umieszcze. O obok tutaj. Mój brat to facet. Zostawił mnie po ty jak mu zrobiłam pieprzoną jajecznice. Wchłonął.. Poszedł..

  Zostane feministką. Będę sławna. :))


  Kookaburra - bloog.pl

  No więc co mam napisać o Panu Jerzym, o czym jeszcze nikt nie napisał?

  Wiem – o jajecznicy.

   

  Mamy z Małgosią to ogromne szczęście, że możemy zaliczyć się do prywatnych znajomych Państwa Hoffmanów. Spędziliśmy z nimi w malutkim gronie kilka dni w tym wieczór sylwestrowy 2011. Dlatego mogę powiedzieć, że na własnej skórze przekonaliśmy się, jacy oboje są. Człowiek czuje się z nimi, jakby znał ich od początku świata i czuł jak wśród najlepszych przyjaciół. Słodzę? – oczywiście, ale i tak nie dosładzam. Oboje są przeuroczy.

   

  Ale ad rem, czyli do jajecznicy. Po uroczym wieczorze sylwestrowym, zakończonym grubo po 3:00 i kilku godzinach snu, zszedłem do kuchni, a tu Pan Jerzy w domowym stroju stoi przy kuchni i miesza zawzięcie jajecznicę na wielkiej patelni.

   

  - No, chodźcie już na śniadanie, bo jajecznica gotowa – stwierdził swoim ciepłym tubalnym głosem.