O czym chcesz poczytać na blogach?

Jaffa

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Stargate, ale boicie się zapytać... /sg1-sga.xn.pl/ - Onet.pl Blog

Piasków, który jest zsuwany do grobu i przeprowadzany na drugą stronę poprzez przyjaciół i rodzinę. Religia Abydosian uwzględniała również kult zwierząt.
Abydosianie udomowili duże, czworonożne stworzenie przypominające bizona.

W następnej notce opiszę Cimmeranów

Morgan Le Fay
Brak mocy do otworzenia tunelu
Jaffa

Dobra teraz opiszę Jaffa

Marcin w Izraelu

Zdecydowana większośc mieszkańców instaluje ogniwa energii słonecznej. Stąd miasto oglądane z góry prezentuje się następująco:


12:35, m.medynski
Link Komentarze (1) »
Wieczór w Jaffie
Miasto Jaffa jest położone w centralnej części aglomeracji miejskiej Gush Dan, która rozciąga się wokół miasta Tel Awiw (w Dystrykcie Tel Awiwu, w Izraelu).
Portowe miasto Jaffa obecnie jest dzielnicą Tel Awiwu. Według danych z 2002 roku w Jaffie mieszka 80 tys. mieszkańców.
Współczesna Jaffa jest malowniczą dzielnicą artystów, w której można odpocząć od zgiełku sąsiedniego zatłoczonego Tel Awiwu. W Jaffie znajdują się liczne galerie sztuki, sklepy z pamiątkami, restauracje, kawiarnie i nadmorskie promenady.
Inną tutejszą atrakcją jest tak zwany "pchli targ" (Shuk.

Legendum est

Proces Teal'ca w postępowanie zgodne z amerykańskimi normami prawnymi. Momentami przez to The Cor-Ai zamienia się w z lekka irytujący pastisz J.A.G, ale sytuację ratuje kompletnie nieoczekiwane przez Jacka zachowanie Teal'ca, który się przyznaje do winy i rujnuje swojemu głównemu obrońcy całą zaplanowaną taktykę. Od tej pory robi się ciekawie.

Ale po kolei: Na planecie, na którą trafili, Jack zabiera się do obrony Teal'ca (oskarżonego o to, że jako Jaffa w służbie Apofisa brał udział w pacyfikacji tej planety), z pełnym entuzjazmem; nie pyta nawet swojego “klienta” o zdanie – i jest bardzo zdumiony, że Teal'c ma z tym jakiś problem.

Najbardziej znaczącą relacją w tym epizodzie jest właśnie ta między Jackiem a Teal'kiem, kiedy to zderza się pragmatyczny, oparty na współczesnych zasadach wojskowej etyki punkt widzenia O'Neilla z archaicznym, opartym na osobistym honorze systemie wartości byłego.

Monitorpolski's Blog

  Habiru (także Habiri, Khabiri, Hapiru, `Apiru, `Eperu) to starożytna nazwa grupy ludzi zamieszkujących rejon Syropalestyny, którzy nie posiadali własnego państwa. Byli przybyszami (zza Eufratu) i prowadzili głównie koczowniczy tryb życia, przez co można ich porównać do wędrownych Cyganów. Do grupy tej należeli głównie Huryci i Semici, zaś w starożytnych inskrypcjach występują jako włóczędzy i rabusie, zaciężni wojownicy, słudzy i niewolnicy oraz kupcy i handlarze. Z racji zbliżonego brzmienia oraz wspólnego źródłosłowu nazwy, podobnego stylu życia, a także relacjach o podboju Kanaanu w listach amarneńskich wielu uczonych uważa, że do grupy tej zaliczano także Hebrajczyków…

  więcej :
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Habiru

  Pomogłem?

 • ket 13 Marzec 2012 o 9:09 pm

  A jeśli mało ,to odsyłam do obejrzenia świetnego filmu poświęconemu tej tematyce-
  ,,Jaffa. Chimeryczna pomarańcza”
  .