O czym chcesz poczytać na blogach?

Jabber

uczelnia - Na zlecenie

Jednak komunikatory pozwalają na komunikację z "obcymi" protokołami dzięki wtyczkom (np. Tlen.pl pozwala na komunikację z siecią Gadu-Gadu) - w ten sposób zamieniają się w multikomunikatory. Popularne programy tego typu to Tlen, Konnekt, Miranda IM, AQQ.
Komunikaty między użytkownikami mogą być przesyłane poprzez serwer, bądź też bezpośrednio. To pierwsze rozwiązanie jest przydatne jeśli którykolwiek z użytkowników biorących udział w rozmowie znajduje się w sieci chronionej firewallem, przez co nie może przyjmować nadchodzących połączeń.
Inne podejście do kwestii serwerów prezentuje sieć Jabber. Nie ma w niej jednego centralnego serwera - każdy użytkownik może uruchomić swój własny serwer i pozwalać na rejestrację innych użytkowników, bądź też używać go tylko przez siebie.

Przykłady usług komunikacyjnych:

» IRC - jedna z najstarszych usług sieciowych umożliwiająca rozmowę na tematycznych lub towarzyskich kanałach komunikacyjnych oraz prywatną z inną podłączoną aktualnie osobą.
» Gadu-Gadu -  – najpopularniejszy polski komunikator internetowy, opracowywany przez firmę GG Network S.A. Posiada około 6 milionów użytkowników.
» ICQ - pierwszy.

A.J. -- Już nie tak całkiem ponury zakątek komputerowego geeka

Do Ciebie parę razy , ale sama wiesz to przecież 600km. Czekam na Ciebie. Ucałowania dla rodziców i Bemola.
Dziwnów, 3.07.80


Kogo to teraz obchodzi?

skomentuj (0)

2004-06-15 00:29:59 **** Fedora Core 2 ****
Zdradziłem Debiana na swoim domowym komputerku :( I już odrobinę tęsknię: wyklikałem sobie co prawda konfigurację do pakietu TPSA, ale nie jest to tak wygodne jak pon/poff...
skomentuj (3)

2004-06-16 15:10:58 **** Ejdzej komunikowalny ****
W ramach wypróbowywania Gaim'a (GG:9296581 Jabber:ejdzej@jabberpl.org).
Ci, którzy już się ze mną komunikują, nie muszą zmieniać namiarów. Pozostałych zapraszam do testowania :)
skomentuj (0)

2004-06-16 16:00:29 **** Uboczny efekt jabberowania ****
Wiedziałem, że zapuszczenie google na jabber site:blog.pl musi dać jakiś efekt. Tym razem efektem jest nowa postać w Bractwie: brat Jezuch. Jeszcze co prawda nie wie, że został przyjęty, ale co tam: do Związku Przyjaźni Polsko-Radzieckiej też można było należeć nic o tym nie wiedząc ;)
skomentuj (0)

2004-06-18.

Aciu and Gil's Blog

Posted by Aciu in Ciekawe, Muzyka, O wszystkim i o niczym.
trackback

Hej wy! Tak do was piszę! Każdy przeciętny polak jest użytkownikiem niejakiego komunikatora Gadu-Gadu. Przynajmniej tak wynika z symulacji w moim mózgu. A więc do rzeczy… nowa wersja komunikatora jest przepełniona niejednym badziewiem. Cholernie mnie to irytuje. Nie mówiąc już o zawiasach serwera GG… jakiej wersji nie używałem to był problem z tym. Ale jest rozwiązanie. Zwie się Jabber. Przynajmniej kiedyś to się tak nazywało.Teraz zwie się XMPP, czyli jakiś trudny angielski skrót(xtra massive power puff :P ) Ale łatwiej Jabber. Jeśli chcecie się zagłębiać jak to działa polecam Wiki. Generalnie ja i moi towarzysze się przerzucamy na Jabbera. Jako komunikator używam AQQ. Jeśli wasi znajomi nie chcą się przerzucić zawsze możecie przetransportować kontakty GG na Jabbera. Nie jest to skomplikowane. Trzeba wspomnieć, że jest to najpopularniejszy sposób komunikacji. Reszta info w Google.

Wreszcie ciepło! Chyba wszyscy na to czekali. Co z tego jak trzeba się uczyć. Ale korzystam ile mogę :) I też zachęcam.Po humorach ludzi widać, że jest inaczej. Ale przecież każdy może to zauważyć.

Potem coś wymyślę.

Dobre na.

Jest dzień...jest noc...są marzenia i jest ich moc...

Gdy na liście kontaktów są znajomi i rodzina. Możesz z łatwością zorganizować ich tworząc grupy kontaktów i zarządzając nimi. W przypadku utworzenia grup wspólnotowych, wszyscy znajomi lub grupa ludzi pracujących nad jakimś najnowszym przedsięwzięciem może pozostawać w kontakcie i na bieżąco dowiadywać się, kiedy do grupy dołączy nowa osoba.

To po prostu działa Bez problemów

Skype działa na większości komputerów — Windows, Mac OS X, Linux i Pocket PC. Połączenia telefoniczne, czaty i przekazywanie plików między wszystkimi komputerami.

Skype automatycznie szyfruje rozmowy telefoniczne, czaty i pliki przed ich wysłaniem przez Internet, aby nikt nie mógł przechwycić rozmów, tekstu ani przesyłanych plików.

 

TLEN

  jest to komunikator portalu o2.pl umożliwiający komunikację z sieciami Tlen i Gadu-Gadu a dzięki wtyczkom z innymi sieciami: .smok umożliwia połączenie z protokołem Jabber, TlenAQQ.

Awesome Scans

Oraz zorganizowaniem sobie przeze mnie “przerwy na odstresowanie”, która spowodowała opóźnienie wszystkiego. Po dwóch miesiącach i problemach związanych ze znalezieniem nowego edytora do tej serii oddajemy Wam, cierpliwym czytelnikom, trzeci rozdział Magico! Mam nadzieję, że niedługo na nowo zaczniemy robić to szybkim tempem! Do tego dokładamy dwa rozdziały Legend of Tyra, a w nich dalszy ciąg walki!

Zanim jednak zaproszę do przeczytania, chciałbym ogłosić, że poszukujemy wprawionego tłumacza z języka angielskiego bądź innego oraz QC. Chętnych proszę o kontakt pod numerem GG: 1361395 bądź Jabber/XMPP: fajter@jabber.org

Zapraszam do czytania:

Magico 3

TŁUMACZENIE: KurokawaShou
EDYCJA: Aiito / Sentoki
KOREKTA: Sentoki
SKANY: MRI

Czytaj online: [Manga-Shinden]
Pobierz: [Mediafire]

____________

Legend of Tyr 9

TŁUMACZENIE:.

b l o g Ulotnechwile

 • ulotnechwile.files.wordpr…
 • ulotnechwile.files.wordpr…
 • fotobrzoza.blogspot.com
 • nif360stopni.blogspot.com…
 • facebook.com/profile.php?…
 • bartlomiejzegadlo.pl
 • ulotnechwile.files.wordpr…
 • ulotnechwile.files.wordpr…
 • gravatar.com/false

kategorie

2010 2011 barański białka tatrzańska darek barański dariusz dariusz barański dj ramone efekt wujka karola EWK fabek fiesta fotowizje hip hop II wojna światowa indie bones jabber jaskinia kielce koncert koncerty kotelnica kościół lady lanietz Lorein morze mostki muzeum narty paralotnia podróż ramone semafor skarzysko-kamienna skarżysko snowboard stok suchedniów tomek dorobczyński wośp zdjęcia zima ŚLR świętokrzyska liga rowerowa

Najpopularniejsze wpisy

 • suchedniow noca
 • Suchedniów i okolice
 • muzeum wsi radomskiej
 • rezerwat przyrody w Skorocicach
 • świętokrzyskie wypady