O czym chcesz poczytać na blogach?

Izba celna

Blog graza122

Gość się zgadza, wyciąga interes... oczom żony ukazuje się instrument długi aż do kolan klienta. Żona wytrzeszcza oczy i mówi:
- Muszę porozmawiać z menadżerem.
Biegnie zdyszana do męża i woła:
- Józek, nie bądź świnia, pożycz mu te trzy dychy!       Ale jo już kończa bo wnet sie wszyscy zlecom a przez izba przelyż nie idzie musza te łachy przinajmi nazot do szranku upchnąć , bo sortować już mi sie niechce , Życza wesołego końca tydnia i piyknyj jesienyj pogody , pozdrawiom wszystkich i przeproszom Tych co do nich zajrzeć nie zdążyłach , a do tych co na zlot do Gliwic jadom : „ Strasznie sie ciesza że Wos spotkom „ :):):)

Wysza logika czyszby przyszli politycy : Lekcja matematyki. Miasto - Cieszyn.- Aniu, co robi twój tata? - Jest nauczycielem w przedszkolu.- A ile zarabia? - 760 zł. - A mama? - Mama jest bibliotekarką i zarabia 640zł.
- To ile wynosi wasz budżet? - 1400 zl miesięcznie.
- Bardzo dobrze, piątka. Jasiu, a twój tata?
- Mój tata jest celnikiem na przejściu kolejowym i zarabia 900 zł,mama pracuje w izbie celnej na przejściu samochodowym i zarabia 850 zł, nasz budżet wynosi 9000zl miesięcznie.
- Eh, Jasiu, no źle, znów będę ci musiała jedynkę postawić...a co mi tam jedna pała więcej , przynajmniej żyjemy jak ludzie...
No i zero zrozumienia : Jasio przychodzi spóżniony do.

Urlop praca - bloog.pl

Kiedy trzy lata temu Polska wchodziła do Unii Europejskiej celników pracujących na zachodzie i południu kraju zaczęto przerzucać na wschód, by zajęli się odprawami na zewnętrznej granicy Unii. Na Warmię i Mazury trafiło wtedy 270 funkcjonariuszy. Dziś ­ jak podaje dziennik „Rzeczpospolita” ­ z tej grupy zostało tylko 155 osób. Z izby celnej uciekają też pracownicy pochodzący z Warmii i Mazur. Rok temu odeszło ich 129. W tym roku wypowiedzenia złożyło już 79 pracowników.

Podobnie sytuacja wygląda w innych izbach na wschodzie kraju, a nowych kandydatów do pracy w służbie celnej nie ma. Powód zazwyczaj jest taki sam – niskie zarobki i niejasny sposób awans. Badania prowadzone przez Związek Zawodowy Pracowników Administracji Celnej dowodzą, że w opinii celników niezmiennie największym zagrożeniem jest strach przed przemytnikami. Wiele osób nie wytrzymuje presji jaką.

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Ale daj kościołowi palec, to ci rękę urwie, bowiem kapelanów wprowadzono także do innych służb. Zapewne wystarczyło bezprawnie zamienić zapisane w Konkordacie słowo „żołnierz” – na słowo „funkcjonariusz”. Dzisiaj kapelani funkcjonują w Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Więziennej, Straży Granicznej, a ostatnio także w Służbie Celnej. Ponadto – według sprawdzonego wzorca z wojska – funkcjonariuszy kościelnych zrównano z funkcjonariuszami tych służb. Na przykład niedawno powołany dziekan Służby Celnej w stopniu komisarza celnego otrzymał uposażenie zasadnicze w wysokości pensji naczelnika wydziału izby celnej, a kapelani, jako podkomisarze, zarabiają jak naczelnik urzędu celnego. Natomiast wśród księży kapelanów w Państwowej Straży Pożarnej, którzy rezydują w każdym województwie, 16 reprezentujących wyznanie rzymsko-katolickie (pozostali prawosławne i ewangelicko-augsburskie) nie schodzi poniżej stopnia kapitana. Także uposażenia mają adekwatne.
.

tematyczny.blog

09:10:13

Podatki - Urząd Skarbowy

- karta podatkowa,
- ewidencja przychodów w ryczałcie,
- książka przychodów i rozchodów,
- księgi rachunkowe,
- ewidencja środków trwałych i wyposażenia,
- ewidencja obrotu magazynowego,
- rozliczenia podatku dochodowego,
- rejestr dla celów podatku VAT (dostaw i nabyć),
- rozliczenia w zakresie podatku VAT,
- rozliczenia transakcji wewnątrzwspólnotowych VAT-UE oraz transakcji eksportowych i importowych,
- sporządzanie informacji INTRASTAT (do izby celnej) i deklaracji dla podatku akcyzowego (urząd celny),
- sporządzanie i wysyłka wniosków o zwrot podatku VAT z zagranicy dla przedsiębiorców (VAT-REF),
- rozliczenie podatku PCC,
- sporządzanie deklaracji i informacji podatkowych oraz dostarczenie ich do urzędów skarbowych na terenie kraju,
- opracowywania Zakładowych Plantów Kont,
.

andrzej-piaseczny

23 lutego 2007
Andrzej "Piasek" Piaseczny chce zostać pomocnikiem świętokrzyskich celników

Problem ochrony zagrożonych wyginięciem zwierząt i roślin, nie  jest "Piaskowi" obcy. Dlatego kiedy dowiedział się, że Służba Celna czynnie uczestniczy w realizacji postanowień Konwencji Waszyngtońskiej zgodził się wziąć udział w kolejnej, celnej akcji edukacyjnej w świętokrzyskich szkołach.

Dzisiaj Andrzej "Piasek" Piaseczny potwierdził swoją deklarację i ustaliliśmy termin.

Piasek zaszczyci nas swoją obecnością i wręczy laureatom konkursu plastycznego nagrody. Dzieciaki będą mogły posłuchać o jego egzotycznych podróżach i o szczęśliwych zwierzętach, które żyją w swoim naturalnym środowisku.

Andrzej "Piasek" Piaseczny wspomaga również kampanie WWF Polska, jednej z największych, międzynarodowych organizacji ekologicznych, a teraz przyłączy się również do świętokrzyskich celników.

Na okoliczność spotkania oraz zapoznania z zadaniami CITES realizowanym przez służbę - otrzymaliśmy od gwiazdy pisemne pozdrowienia wraz z autografem. (Wiesława Dróżdż, Izba Celna Kielce)