O czym chcesz poczytać na blogach?

Iwo jima

Devil s life

Ulubionych
Wersja mobilna
RSS
piątek, 28 września 2007
Iwo Jima

Iwo Jima to nazwa wyspy na ktorej w 1945 roku rozegrala sie jedna z najkrwawszych bitew w 2 wonie swiatowej. Iwo Jima z racji strategicznego polozenia i posiadania lotniska stala sie dla Amerykanow punktem strategicznym do zdobycia, dla Japonczykow, punktem ktory trzeba bylo obronic za wszelka cene.Bitwa ktora miala w zalorzeniu sil amerykanskich toczyc sie gora 4 dni trwala 34 dni i kosztowala zycie tysiace marines. Iwo Jima stala sie pozniej mekka dla kolejnych.

Pustynny Blog

Ton elity finansowe (działające w imieniu „rynków finansowych”) i związani z Brukselą unijni technokraci
- Przewagę w krajach Unii będą miały lokalne klasy polityczne, integracja europejska zatrzyma się lub będzie w odwrocie

Pierwszy scenariusz zaowocuje tym, że wspólna waluta będzie jak sztandar z Iwo Jimy, broniony przez polityków za wszelką cenę. Dalsza integracja w ramach Unii, np. w postaci ujednoliconej polityki podatkowej, zwiększy wiarygodność słabszych krajów unijnych, a zaufanie jest w dzisiejszych czasach cenniejsze niż złoto. Kosztem będzie zmniejszona suwerenność państw członkowskich. Jak wiadomo, dług publiczny dzieli się.

..:: Federalne Biuro Idiotów ::..

Głowy, brzucha, roztrojone nerwy, aż prawie to wszystko wprawia mnie w konwulsje gdy myśle o tym, co się zaraz wydarzy. Ale nagle wchodzę, bicie serca się wzmaga ale gdy widze te śmiesznne pytanie juz wiem, że to ja będe dyktował warunki... Może ja jestem idiotą ale zato dzisiaj ja wygrałem "Battlefield". To nie "el alamein" ale gorzej - Midway, Iwo Jima, Kursk.. :)

No tak!! Może i ja nie mam gustu - może nie mam..


skomentuj (20)

Gdyby dzięki ułomstwom można było latać to ten blog byłby lotniskiem ;] !!!

Opadły emocje... 2003-05-15 17:40:22


Opadły emocje.. Już jesteśmy po pólmetku.

Z rzeki ciemnoty wydostać się | Blog o braku akceptacji rzeczy, których akceptować nie musimy.

I szczerze mówiąc nie dociera do mnie szczególna podłość chińskiego występku, bo widzę to codziennie w mediach. I nie wzrusza mnie fakt, że wielkie stopy ze sztucznych ogni, kroczące w stronę stadionu były wspomagane przez grafikę komputerową. Tak jak nie wzruszyła mnie historia zdjęcia, na którym żołnierze USA zatykają flagę na Iwo Jimie (zdjęcie, które obiegło świat było ustawione. Flagę zatknięto wcześniej, lecz za mało widowiskowo, więc ją zdjęto i sprawę powtórzono już bardziej patetycznie). Nie wzrusza mnie to bo TO JEST NORMA. I nie ma w tym nic szczególnego, że nawet w Chinach.

Tybet. Znowu ci wstrętni Chińczycy. Media lamentują, że w Tybecie.