O czym chcesz poczytać na blogach?

Itunes 9

ŁAP mikrofon

Będą w USA do 12,3 mln gospodarstw domowych. Rynek ten funkcjonuje w dużej mierze w oparciu o serwisy internetowe będące agregatorami kontentu podcastowego, np. serwis Podnova.com, na którym znajdują się linki do 24 tys. pojedynczych serwisów podcastowych, w roli takiego agregatora występuje też znany ze sprzedaży muzyki serwis Apple'a (iPoda) - iTunes. W przewidywaniu boomu na tym rynku mnożą się nowe firmy chcące podobnie jak Podtrac zająć się przygotowywaniem kampanii w tym medium. Poza Podtrakiem są to m.in.: RadioTail, Audible WordCast, Fruitcast, Castfire czy Pod Show.
Podtrac poza zleceniem badań firmie TNS.Zajmujący regularnie wysokie miejsce w rankingu podcastów na iTunes przyciąga głównie kobiety w wieku poniżej 24 lat). Natomiast patrząc na całość audytorium tego medium po roku jego istnienia, wygląda na to, że dość wiernie odtwarza ono schemat znany z internetu - w początkach jego umasawiania się w 1994 r. badania w USA pokazywały, że 95 proc. internautów to mężczyźni; dziś według badań TNS stanowią oni tylko 48 proc. użytkowników. Tyle że w przypadku podcastingu przewiduje się, iż proces adaptacji nowego medium przez kobiety będzie dużo szybszy.

W Polsce jedyny mi znany ranking podcastów znajduje się na stronie Martina z Masy Krytycznej
.

filozoficzny blog Marka Witkowskiego

Się zorientowałem „zakup kontrolowany” to jedna z form czegoś, co po angielsku nazywa się „sting operation”. Policjant po cywilnemu kupuje nielegalny towar (narkotyki, przemyt, kontrabandę), by schwytać dostawcę.

Ja zrobiłem trochę inaczej. Przeprowadziłem zakup kontrolowany legalnego towaru. Kupiłem film na polskich itunesach. Ponieważ zdaję sobie sprawę, jak niewiele osób oprócz mnie to zrobiło, opiszę swoje wrażenia z tego zakupu.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że sklepik itunes (czyli i-store) ma już ofertę przeznaczoną dla mieszkańców Polski. Polski sklepik itunes/istore zadebiutował we wrześniu ubiegłego roku.

Ściągnąłem z.

Jeszcze raz. Doświadczone chomiki mają zapewne dużo filmów, które kiedyś ściągnęli, ale nie mogą sobie przypomnieć, na którym zaparkowali je dysku. W takiej sytuacji w i-storze ściągniemy film jeszcze raz (to chyba właśnie się nazywa i-chmura/i-cloud)

Jest to duża wygoda, która musi okupić to, że za film jednak się płaci, 7,99 w dolarach, w przypadku dość starego filmu (Kramer vs Kramer). Kupujący czuje (choć zapewne nie ma racji), że płaci za siebie i kilku innych, którzy filmu nie kupili. Nie jest to zbyt duża zachęta. Przy okazji dodaję, że nie jest tak, że ja osobiście mam za dużo pieniędzy. Po prostu znalazłem pewien film, który z pewnego powodu musiałem.

Blog marketing2007

Firma Apple wyprzedziła nawet Amazon.com. Korporacja sprzedała ponad 2 miliardy utworów dzięki swojemu "iTunes Music Store", w którym sprzedaż ciągle wzrasta. Apple sprzedał drugi miliard piosenek w 10 miesięcy i przez to firma "nie potrafi opisać swojego zadowolenia" ( słowa Jobs'a ), z takiego wzrostu popularności iTunes. W chwili obecnej sklep sprzedaje 5 milionów piosenek dziennie, a iPod Shuffle jest najbardziej popularnym odtwarzaczem drugiej generacji na rynku.

http://www.sklepy-internetowe.cogdziekupic.pl/apple_sprzedaje_piosenki

Komentarzy: Google najlepiej i najczęściej rozpoznawaną marką na świecie 2007-01-12 Jakie marki odniosą sukces w tym roku - i jakie zostaną wielkimi przegranymi?
Takie pytania zadali konsultanci firmy Landor Associates, Penn Schoen & Berland ponad 2000 konsumentów w swym czwartym corocznym przeglądzie "Newsmaker Brands".
Google, Las Vegas oraz NFL są na szczycie listy marek, które będą prawdopodobnie najbardziej "gorące" w 2007 roku.
1. Google
2. Las Vegas
3. NFL
4. Sony
5. Amazon.com
6. eBay
7. iPod
8. DVR
9. Yahoo!
10.Target

| SOURCE-TAYLOR || Your number one fansite about Taylor Momsen | - Onet.pl Blog

PROSZĘ O GŁOSY W SONDZIE NA SOURCE-ROBERT>>tu

 

kulunia (13:45)
81 comments

19 May 2010
"Make me wanna die" króluje w UK | Sesja | Capsy

"Make me wanna die" na liście iTunes!

/ obrazek pochodzi ze strony Taylor-Momsen.net /

Dniu 3 maja w promogramie  'Good Day New York!'

  

 

 

kulunia (16:33)
19 comments

04 May 2010
2010 Vans Warped Tour Kick-Off Party At The Key Club | National Wanna Play Music Week

Taylor w dniu 9 kwietnia w zach.Hollywood, podczas występu

  

 

Taylor.

| News and Photos - Only about Hilary Duff | Polish Fan Website | HILARYDUFFLAND | - Onet.pl Blog

(wokalista One Republic), który także wyprodukował "Gipsy Woman".
[tłumaczenie: hilaryduffland.xx.pl]

  • Music Info
- Premiera "Reach Out" odbędzie się bardzo szybko, jednak wytwórnia nie chce podać daty by była to mała niespodzianka.
- iTunes chce zorganizować konferencje prasową w sierpniu.
- HR ma zamiar w przyszłym tygodniu rozpocząć rozmowy na temat współpracy Hilary i Rayana.
- Dla promocji singla "Reach Out" wytwórnia chce nagrać wersję z raperem. Nowa wersja piosenki ma się ukazać w lipcu w różnych stacjach radiowych.
[tłumaczenie: hilaryduffland.xx.pl]
    Gdzie obejrzeć War.Inc?

Oto lista kin które w najbliższymczasie gra War.Inc.
The Landmark / West LA, CA
10850 W Pico Blvd Los Angeles, CA 90064