O czym chcesz poczytać na blogach?

Istebna

Istebna 2006

Istebna 2006
| < Kwiecień 2012 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
   

Hej wszystkim ziomkom! Mam na imię Martyna i mam 11 lat. Chodzę do szkoły Podstawowej w Szczercowie. W tym roku byłam pierwszy raz na koloniach w Istebnej z czterodniową wycieczką na Węgry. W Istebnej było odjechanie, hotel był super i w ogóle poznałam tyle super osób m.in. Magdę, Karolinę, Kaśkę, Martynę, Ninę, Monikę, Natalię, Klaudię i jeszcze kilka osób. Dobrze się bawiliśmy, ale kiedy pojechaliśmy na Węgry to była masakra bo w pokojach nie było.

Don't you cry tonight ...


.......... mówiłam już że kocham Diddle?? no a taki jeden mi nie chce kupić:( no ale cóż ... właśnie pisze walentynki :P szukam wierszy - to nie taka prosta sprawa ... straszne - dzięn był dobry - zapłąciliśmy klub, przewiało nas, wypiłayśmy po soku:P ( zjadałam loda:P ) i pojechałyśmy do domku... no i fane - a tu zamista ciepłego powiatnia, książka z histy i zakreślacz :( mówiłm już że czasami nie lubie szkoły?? no to teraz mówie ... chamstwo - weekend a ty siedizsz w domu i kujesz ( buuu ) a tak serio - to za 5 dni nasza 18- stka:P nareszcie !:) juz sie nie mogę doczekać... bedziemy szalec - a potem Istebna:) tu chciałabym bardzo gotrrąco pozdrowić moją siostrzyczke:P która kombinowała bardzo wytrwale ( wiesz z czym - kim :P ) i jej się udało:P i teraz w Istebnej bedziemy miały z kim spać:P juz sie nie moge siostra doczekać ... ciesze się ze jestes - bo czesto tylko tobie truje wiecznie o tym samym ... a tak serio - nasz ostatni temat rozmów był przyczyna że potem mi się śnił ( ślub ) no bardzo fane .... mam nadzieje ze jakby co to bede swiadkiem :P:P całuski siostrzyczko - do przyszłej niedzieli:P ....
2004-02-07 22:52:59 skomentuj (2)
.............nauka, nauka, nauka, nauka ..............

Blog walasi

Z terenów położonych w dzisiejszej Rumunii. W Beskidzie Śląskim stworzyli odmianę kultury o pięknym lokalnym kolorycie.
Muzyka w wykonaniu górali Beskidu Śląskiego oferuje wzruszającą świeżość, jest inspirująca i twórcza. Kapela „Wałasi” prezentuje stare wątki muzyczne charakterystyczne dla górali Karpackich od Rumunii poprzez tereny Ukrainy, Słowacji, Węgier, Czech i Moraw wykorzystując archaiczne instrumenty muzyczne takie jak gajdy, fujarki pasterskie, okaryny, gęśle.

Wieloletnia praca przyniosła kapeli “Wałasi” liczne nagrody, wyróżnienia i zwycięstwa w konkursach i festiwalach w Polsce i poza jej granicami. Znaczącym wyróżnieniem dla kapeli był w roku 2002 udział “Wałachów” w koncertach Orkiestry Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława J. Błaszczyka zrealizowanych w ramach Roku Kultury Polskiej w Barcelonie i Madrycie.
“Wałasi” kształcą swoich następców ucząc młodzież gry na tradycyjnych ludowych instrumentach w ramach Stowarzyszenia „Na Groniach” – „Centrum Kultywowania Tradycji Regionu” oraz przy Gminnym Ośrodku Kultury we wsi Istebna.

AHASWER III - Onet.pl Blog

Nam jednak, że dziś ludzie wolą już inne "rajskie" atrakcje...

 

Renata Amelia P.
10 komentarzy

11 czerwca 2007
Na samym końcu Polski i RC

Za Istebną, położoną "na samym końcu Polski", jest skrzyżowanie, na którym w lewo prowadzi.

Cesarz przysłuchiwał się zadziwiony naszym polsko-czesko-śląskim rozmowom. Ciekawe, jaką będzie miał minę, kiedy za tydzień pojawimy się tu z moim kanadyjskim gościem...

    

Renata Amelia P.
17 komentarzy

05 czerwca 2007
Istebna i Koniaków

pheosia.blog

Z historii. jeszcze nie zaczęłam się uczyć. I chyba nie zacznę.

I jedno pozostaje piękne - wspomnienie mięciutkiej sierści młodej sarenki, która oswoiłam dwa dni temu :)

skomentuj (16)

(prawie) koniec roku 2004-06-19 16:10:02

No i zbliża się wielkimi krokami koniec roku. Najbardziej widoczne objawy to istne szaleństwo ocenowo-świadectwowe w szkole i coraz mniej ubrani ludzie na ulicach. Chociaż to drugie świadczy raczej o lacie i... wakacjach :).
Co do wakacji to już wiem, że wyjeżdżam 26 czerwca, na dwa tygodnie do Istebnej (historia lubi się powtarzać). Potem na wieś i w połowie sierpnia znowu do Istebnej (oj, bardzo lubi :D ).
Już nie mogę się doczekać...
A jeśli chodzi o koniec roku to jak na razie jest dobrze. jeszcze dwa przedmioty i wszystkie oceny z głowy. No i jeszcze egzamin w muzycznej....
Póki co spędzam twórczo czas tworząc wygaszacz ekranu z wykonanych przeze mnie zdjęć :). Wszystkie przedstawiają roślinki (głównie same liście) po deszczu, fotografowane w świetle zachodzącego słońca :)

skomentuj (12)

"Bo życie jest jak sen..."