O czym chcesz poczytać na blogach?

Islandia

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Odprawiają egorcyzm nad umęczoną Polską

 • Ciemnota katolicka jako choroba psychiczna / opętanie? Zenobiusz blog i jego czytelnicy wyruszają na krwawą krucjatę
 • Tajny dokument Watykanu
 • Pomnik Lecha Kaczyńskiego, prezydenta III Rzeczpospolitej
 • Afera solna: sól przemysłowa / sól wypadowa na polskich stołach. Anwil, Sanepid, prokuratura, IW – winne zbrodni przeciwko ludzkości i zbrodni ludobójstwa. Polska żywność skażona biologicznie, chemicznie, radiologicznie i genetycznie
 • Współczesna, XXI-wieczna medycyna i etyka tworami dr Mengele i innych hitlerowskich oprawców
 • Islandia rewolucja: Islandia sądzi premiera za kryzys i bankructwo
 • Życie w Polsce – Dramat w czterech aktach
 • Przemawia psychiatra naczelny
 • Nie bądź obojętny. Reaguj na ciemnotę
 • Szambo portali społecznościowych: facebook, nasza klasa itp
 • Iran wojna – polskie wojska w Iranie? Czy Polska weźmie udział w ataku na Iran?
 • Wybory prezydenckie w Rosji.
 • katastrofa kolejowa pod Szczekocinem – kto winien?
 • Warto walczyć – zawsze!
 • Bydlaki z rządu i samorządów – winni katastrofy kolejowej pod Zawierciem, w Szczekocinach
 • Święto Żołnierzy.

 • Wielka Almondowa Islandzka Przygoda!

  Mięsa. Mnie bardzo smakowało, bo już się stęskniłam za dobrą grochową. Z tym że tutaj je się ją jedynie raz w roku.
  9 marca to “Öskudagur” – środa popielcowa. W ten dzień dzieci chodzą po mieście w przebraniach, do różnych miejsc pracy i śpiewają piosenki, żeby dostać słodycze. Nie ma to jak wesoła środa popielcowa, która już nigdy mi się nie będzie kojarzyć z raczej spokojnym dniem.
  W połowie marca znów odwiedziłam Reykjavík. Tym razem obeszliśmy każde muzeum i galerię jaka jest w stolicy. Było jak zawsze dużo zabawy i rzeczy do robienia. Nawet było słońce! W końcu spróbowałam najpopularniejszego hot doga w całej Islandii. Tak zwany Bæjarins Beztu – najlepszy w mieście. Wisi tam nawet zdjęcie Billa Clintona jak się zajada najlepszym z najlepszych. A co mi tam, też mam takie zdjęcie!
  W zeszłym tygodniu byłam na koncercie jednego z najlepszych muzyków na Islandii – Mugison’a. Był niesamowity! Polecam każdemu posłuchać sobie jego muzyki. Dla wszystkich zainteresowanych muzyką islandzkich wykonawców, polecam stronę gogoyoko gdzie można sobie za darmo posłuchać niezliczonej ilości albumów islandzkich wykonawców. Do tego jeszcze polecam obejrzeć “Screaming Masterpiece” (dostałam ostatnio w prezencie,jak przyjadę mogę pożyczyć ) o historii.

  Blog ProjektSurtsey

  Północnoamerykańską a Płytą Eurazjatycką, wynika także z istnienia pod wyspą tzw. plamy gorąca.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wulkany_Islandii


  http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Iceland_Mid-Atlantic_Ridge_Fig16.gif&filetimestamp=20050309230234

  Komentarzy: 1 Islandia 2011-04-18 Islandia – państwo położone w Europie Północnej, na wyspie Islandia i kilku mniejszych wyspach, m.in. archipelag Vestmannaeyjar w północnej części Oceanu Atlantyckiego.


  Pod względem geologicznym Islandia jest najmłodszym obszarem kontynentu europejskiego. Położona na "gorącym punkcie" Grzbietu Śródatlantyckiego, posiada wiele, w tym czynnych, wulkanów, m.in. Heklę, Katlę, Askję, Grimsvötn, Hvannadalshnúkur (najwyższy szczyt kraju).
  O aktywności wulkanicznej świadczą także liczne gorące źródła oraz gejzery.
  Kraj w dużym stopniu wykorzystuje tanią energię geotermalną do ogrzewania mieszkań.
  Z pozdrowieniami dla p.Ewy, ROBERT

  Marek Ogień Photography Blog

   Dojeżdżamy do Blue Lagoon. Numer jeden na liście każdego turysty, numer jeden jeżeli chodzi o spa, numer jeden jeżeli chodzi o wszystko, numer jeden dla nas bo w końcu ciepła woda! Spa na pełnym wypasie, do tanich nie należy ale warto jednak wymoczyć się w wodzie która płynie z ziemi przez fabrykę, ma 40C, śmierdzi siarką i jeszcze jest lecznicza.
   Następne dwa dni przed wylotem spędziliśmy w Reykjaviku gdzie nie wyjąłem nawet apartu. To była długa i niełatwa podróż. Może tylko tydzień ale i tak sporo zobaczyliśmy, przeżyć mamy mase. Wspomnienia i zdjęcia będą nam zawsze o tym przypominały a z niektórych sytuacji będziemy się śmiali już zawsze. Islandia to "ziemia niczyja", można poczuć się jak na innej planecie, można zobaczyć magie natury, można doświadczyć ogromnej potęgi żywiołów i tego że człowiek może bardzo niewiele.

   (31) Komentarze

  2012

  kwiecień
  marzec
  luty
  styczeń

  2011

  grudzień
  listopad
  październik
  wrzesień

  Fioletowa Winda

  Się za legalizacją małżeństw jednopłciowych. Ale czy w ogóle mogło stać się inaczej w kraju, którym dowodzi premier Johanna Sigurdardottir, polityk żyjąca od lat w lesbijskim związku? Jej partnerką jest dziennikarka Jonina Leonsdottir, z którą wychowują dwóch synów Sigurdardottir z poprzedniego, heteroseksualnego związku.

  Islandia to już siódmy kraj europejski, w którym pary homoseksualne mogą stanąć przed ołtarzem. Pozostałe to: Belgia, Holandia, Szwecja, Norwegia, Hiszpania i Portugalia. Tylko w Islandii jednak wprowadzenie małżeństw homoseksualnych nie wywołało żadnych protestów środowisk konserwatywnych. Nie ma się czemu dziwić – Islandia to maleńki kraj, w którym “wszyscy się znają”. A przecież już dawno udowodniono, że boimy się tylko tego, co jest nam obce.