O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Islamabad

Blog Charliego Bibliotekarza

Lat narodziny żydowskiego dzieciątka, a to że to dzieciątko wcześniej było pogańskim bogiem raczej odeszło w zapomnienie i obecnie nie ma znaczenia. Dlatego zwyczajnie denerwuje mnie ta poprawność polityczna nakazująca mówić, że świętujemy, bo tak się zdarzyło i tak wypada (bez żadnej wzmianki o korzeniach świąt). Z lekkim niesmakiem patrzę na zachodnią Europę, która ulega powolnej islamizacji i pogrąża się w rozmydlonej tolerancji dla tej jakże odmiennej od naszego stylu życia religii. Prawda jest taka, że są to chrześcijańskie święta i jeśli komuś się nie podoba to może spadać (niezły hipokryta ze mnie, ale jakoś to godzę z samym sobą, pewnie gdybym się urodził w Islamabadzie inaczej bym śpiewał, ale żyję tu i teraz). Mnie cieszy cała ta atmosfera, te całe szopki (dosłownie i w przenośni) po prostu cieszę się kiedy są święta. Uwielbiam “Opowieść wigilijną”, nie wstydzę się przyznać, że “Kevina…” mogę oglądać w nieskończoność, i podobno całkiem niezły jestem jeśli chodzi o śpiewanie kolęd. Dlatego życzę Wam moi drodzy przede wszystkim uśmiechu, dystansu do siebie i całego świata i zdrowego ciała na te święta. Niech Wasza wątroba będzie z Wami!

 

blog dokumentalny - Onet.pl Blog

19 października 2007
Kraje świata ( 1 )

 Witam w nowym regularnym poście na blogu Documental3000. Co dwa tygodnie w piątek na tym blogu będzie się ukazywać post "Kraje świata" i w każdym opisywać będę 3 lub 4 kraje. Dzis wyjątkowo 3 i za tydzień wyjątkowo także pojawi się post "Kraje świata".

 Pakistan - Islamska Republika Pakistanu. Państwo położone w południowej Azji nad Morzem Arabskim. Powierzchnia 796 100 km kwadratowych. Liczba ludności 144 971 tysięcy (2001 rok). Stolica Islamabad. Język urzędowy urdu i angielski. Jednostka monetarna rupia pakistańska. Większość mieszkańców stanowią Pakistańczycy (ok. 85% ludności), a ponadto Irańczycy (około 2,5%) i inni. Około 97% ludności wyznaje islam, a pozostali hinduizm i chrześcijaństwo.

 Panama - Republika Panamy. Państwo położone w Ameryce Środkowej, pomiędzy Oceanem Spokojnym a Morzem Karaibskim. Powierzchnia wynosi 75 5000 km kwadratowych. Liczba ludności 2 899 tysięcy (stan na 2001 rok). Stolica Panama. Język urzędowy hispzański (w użyciu także angielski). Jednostka monetarna balboa. Skład etniczny : Metysi (ok. 62% ludności), Murzyni (ok. 14%),.

Zeep's World

Do Zakopanego .
O ile ów zabieg mu się uda o tyle już w południe dnia jutrzejszego znów w drogę trza tyłki ruszyć. Tyle domem się nacieszymy :-

Plany ogólne są następujące : Do wtorku zajmiemy się wypoczywaniem (&załatwieniami imprez przyszłych) poczym w końcu tygodnia wylot do Pakistanu … Takoż się bowiem ułożyło mili moi , żeśmy postanowili złożyć spóźniony prezent ślubny mojemu ojcu , własnoręcznie. Chociaż kłamał nie będę – chęć przekonania się na oczy własne jak kraj ten wygląda , poza granicami miasta które było mym dziecinnym - jest rzeczą w całym tym wyjeździe najistotniejszą. Pomijając Islamabad & miejsca inne , wpaść szczególnie byśmy chcieli do Bangladeszu (niegdyś było to miejsce należące do biedniejszej części Pakistanu, dziś to osobna republika ) , który po roku ostatnim szczególnie przypadł nam do gustu. Na niego jednakowoż czasu chyba już nie znajdziemy, ponieważ jak zawsze będzie to wyjazd ekspresowy.

Ale to sprawa mniejszościowa , na razie to już w kuchni zasiadłem & pichcę dla nas kolacje za jakimi stęskniły się żołądki nasze. ( Wszak wszystko co w trasie trawione przez nas było to chemia i to co udało się dostać w hotelach . A mówić.

Moim Zdaniem

A Afganistaniem dla nich nie istnieje, pomijając oczywisty fakt, że trudno ją w ogóle by było wytyczyć na tym górskim terenie. W związku z czym gen. Musharaff i Hamid Karzaj, prezydent Afganistanu, za którym też stoją amerykanie przeżucali się oskarżeniami o nieudolność w walce z Talibami. Z resztą pakistańczycy po cichu liczyli że Afganistan zostanie doszczętnie rozłożony przez nich i ich odwieczny wróg mocno się osłabi.

Poza pasztunami kolejną niespokojną prowincją Pakistanu jest Beludżystan, który ostatnio był spokojniejszy niż zwykle, postanowił przypomnieć o sobie. Beludżycy podobniej jak Pasztunowie nie uznają pakistańskiego państwa i zwieszchności Islamabadu.

Pervez Musharaff przez spychanie do niebytu opozycyjnych partii spowodował wzrost znaczenia ugrupowań islamskich radykałów. Odbiło się to całkiem niedawno na nim gdy radykalni mułłowie wraz ze swoimi zwolenikami zajeli święty Czerwony Meczet. Generał popełnił wtedy kolejny niewybaczalny błąd, spacyfikował meczet przy pomocy wojska po dłuższym oblężeniu.

Nic więc dziwnego że pakistańczycy mają już dosyć Perveza Musharaffa, który już kilka krotnie obiecywał zdjęcie munduru po wyborach, jednak do dziś tego nie uczynił. Teraz chce się dogadać z panią premier Bhutto. Czy to doprowadzi do demokratyzacji kraju? Zobaczymy.

Twoje strony internetowe – odwiedź Mikołów

  • mikołów
  • imprezy w Mikołowie
  • Uncategorized
  • Park Planty w Mikołowie
  • mikołowskie dni muzyki
  • sport
  • Ciekawostki
  • biblioteka mikołowska

Osama bin Laden nie żyje

Jak podają wszelkie media Osama bin Laden nie żyje a jego ciało pochowano w morzu.

Zgon 54-letniego bin Ladena to wynik działań CIA oraz sił specjalnych. Dowódca Al-Kaidy zginął  w Pakistanie 50 km na północ od Islamabadu – stolicy. Cała operacja trwała około 40 minut. Smierć Osam to skutek.

stary kredens-szydełkowo

Katie
Kelwia
Kopciuszek
Kotlet
Kroowka
Księżniczka w kaloszach
Laura
Lisa - Norwegia
Lucyna
Makneta
Mamoon
Mao
Mika
Nieznajoma
Nulka
Olginalnie
Pani Krystyna :)
Persjanka
Piekiełko;)
Pimposhka
Poppy
Robótkowalnia
Rosjanka
Sleepknitting
Słonecznik61
Splocik
Sprężyna
Sztrik und szik
Szydełkiem i na drutach
TRUSCAVECZKA
Umme Islamabad
Vibbedille

Islamabad pakistan

Świat Inaczej

Lutego 2009
Pakistan: szariat to jest to?

Jedno z największych państw świata islamu, mocarstwo atomowe właśnie poddało się w partyzanckiej wojnie z talibami. Mowa o Pakistanie: na północy kraju, w dolinie Swat będzie obowiązywać Szariat - czyli prawo oparte na Koranie.

To znaczy, że świeckie prawo pakistańskie nie będzie obowiązywać na znacznej części terytorium państwa, że każdy nowy przepis będzie.

Już nad terenami pogranicza pakistańsko-afgańskiego, gdzie rządzą plemiona pasztuńskie, teraz stracili Swat. W zamian za wprowadzenie szariatu talibowie działający w dolinie Swatu mają złożyć broń. Tak przynajmniej obiecali.

Decyzja rządu w Islamabadzie, który za cenę Szariatu kupił pokój z talibami, to akt desperacji. Rząd wie, że kupił pokój raczej nie na długo... Partyzanci-ekstremiści dostali wszystko, co chcieli. Po pierwsze, kontrolują całą dolinę o którą walczyli. Po drugie, upokorzyli rządzących. Po trzecie, teraz ich szeregi.

Historia, polityka, terroryzm - Onet.pl Blog

Która powiększyła swe terytorium o rejon Aksai Chin. W następnych latach oba kraje usiłowały „szachować się” wzajemnie – Indie rozwijały bardzo dobre stosunki ze Związkiem Radzieckim (wróg ChRL w konflikcie ideologicznym w ramach obozu komunistycznego), zaś Chiny utrzymywały dobre stosunki z Pakistanem i popierał go podczas kolejnych konfliktów w rejonie Kaszmiru. ChRL użyła nawet prawa weta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, blokując przyjęcie Bangladeszu do organizacji w roku 1972. Niejednokrotnie Pekin potępiał indyjskie próby jądrowe. Nie mniej od kilku lat jesteśmy świadkami wyraźnego ocieplenia.(naturalnie z pewną dawką groźby) do siebie Tajwan. Wzorem dynastii Qing rozszerzają swe imperialne wpływy w Indochinach. Indie podporządkowują sobie swoich słabszych sąsiadów – Bangladesz i Sri Lankę. W ramach „polityki równowagi”, Chiny przestają wspierać Pakistan. Widząc potęgę Indii, Islamabad jest zmuszony prowadzić wobec nich bardziej ugodową politykę. Obie potęgi zalewają swymi towarami resztę świata, w tym słabnącą i wymierającą Europę, do której chińscy i induscy bogaci biznesmeni przyjeżdżają zabawić się, pooglądać oraz kupić dzieła sztuki. Chiny z