O czym chcesz poczytać na blogach?

Islam

organista blog

Muzułmanów i nie przesłaniajcie się hasłami wolności słowa, obrażając uczucie religijne innych".
Jan Maria Rokita skomentował sprawę tak:
"Szyderstwo z religii powinno być uznane w naszym kręgu kulturowym za przekroczenie granic wolności słowa", a "naigrywanie się z religii jest nieprzyzwoite, a naigrywanie się z religii muzułmańskiej w dzisiejszej Europie jest wyjątkowo niemądre, gdyż prowokuje niebezpieczny dla współczesnego świata fanatyzm".
Zwłaszcza ostatnie zdanie z ostatniego cytatu jest ważne - szacunek Europy do Islamu podyktowany jest tu lękiem, a nie przesłankami natury etyczno-moralnej. To jak w kołysance "Stary niedźwiedź mocno śpi": "My go nie zbudzimy, bo się go boimy, jak się zbudzi będzie zły..." . Ale czy to jest wyjście? Nie mówię, że nie, jednakże jeśli żyjemy w państwie prawa, to standard taki powinien obowiązywać wobec wszelkich aktów obrazy uczuć religijnych, czy to muzułmańskich, czy żydowskich, czy to prawosławnych, czy katolickich - bez wyjątku.

Pamiętajmy, że nazwa religii "Islam", wywodzi się od słowa "

Niewiara

W Koranie. Biada nam, jeśli znajdą się ludzie gotowi pójść za tymi słowami.

Ktoś zaraz powie ‘Zaraz zaraz, przecież w Biblii również jest sporo krwi!’. Tak, zgodzę się całkowicie. Szczególnie w ST jest dużo gniewu Bożego oraz wskazań jak traktować kobiety i niewolników. I co robić z homoseksualistami. Jest jedna różnica – w Europie homoseksualiści walczą o swoje prawa. Czasem jakiś ONR stanie im na drodze, obrzuci kamieniami, ale mamy policję, która coś robi. A jest zupełnie inaczej w krajach, gdzie wiodącą religiją jest Islam, a które nie jest sekularne (egzekucje homoseksualistów). Aktualnie czytam The Theory of Leisure Class napisaną przez Thorstein’a Veblen’a i rzuca mi się w oczy, że możnaby nazwać kulturę islamską jako… prymitywną? Wielożeństwo, traktowanie kobiet jako przedmiotów (sprzedaż itp.). Raczej nazwałbym tą kulturę jako przykład rażącego braku edukacji. Cóż, w tamtych krajach nie ma co liczyć na powszechną i w miarę dobrą edukację, wystarczy nawet szybko poszukać statystyk analfabetyzmu żeby się o tym przekonać. A umiejętność pisania, czytania i liczenia to jeszcze.

bo w każdym drzemie nutka ekshibicjonizmu - Onet.pl Blog

Z LPR i Samoobrony. A prezydent straszy z ekranu i rzuca gromy. Oczywiście parlamentu rozwiązać nie może, bo dobrze wie,że straci na tym także i PIS no ale czas pokazać,że kto ma stołek ten ma władzę. Oczywiście łatwiej straszyć wyborami niż wziąść się za rzetelną politykę. Łatwiej robić brewerie z paktami stabilizacyjnymi niż stworzyć stabilną koalicję.Noi wkońcu łatwiej rozpisać wcześniejsze wybory niż czekać 4 lata na spadek popracia. Ale może czas najwyższy dać szanse młodym działaczom bez partyjnej przeszłości z nieskompromitowanych środowisk?

Co pan na to panie prezydencie -chciałoby się rzec : jeden z drugim ?

 

nab
1 komentarz

11 lutego 2006
Wojna Światów

Świat islamski rządzi się, często zupełnie innymi, niż nasza chrześcijańska europa,.

Islam

czwartek, 23 grudnia 2010
Wigilia łez, agresji i strachu
Dla setek tysięcy wyznawców Chrystusa Boże Narodzenie w tym roku oznaczać będzie kilka dni w nieustannym strachu
Zobacz cały wpis...

Tagi: Indie indonezja
22:01, rados2 , Wpis
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 grudnia 2010
Muzułmanie w Paryżu kupili głośniki

22:07, rados2 , Video
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 grudnia 2010
Niemcy czują się zagrożeni islamem bardziej niż inni
Dwoje na pięcioro Niemców czuje.

Blog EtrangerRP

Stowarzyszenie Europa Przyszłości. Jego prezes Jan Wójcik powiedział, że organizatorzy domagają się od społeczności muzułmańskiej podpisania Karty, która wyrzeka się m.in. stosowania przemocy i użycia siły oraz wzywa do "wspólnego zwalczania terroryzmu", w tym do "obserwowania i monitorowania kazań w meczecie i innych programów meczetowych nauk.

- Boimy się radykalnego islamu i mamy takie prawo - oznajmił Wójcik. Dodał, że budowa meczetu ma być finansowana ze środków pochodzących z Arabii Saudyjskiej. Podkreślił, że meczet ma budować Liga Muzułmańska. W trakcie demonstracji, po drugiej stronie ronda ustawiły się grupy członków m.in. Pracowniczej Demokracji. Skandowali hasła: stop rasizmowi, stop nietolerancji. Między obydwiema grupami ustawił się szpaler policjantów.

Droga, podróż , życie

Która walczyła oddalając niewiernych od Proroka w czasie bitwy pod Uhud. A w bitwie pod Hunajn, gdy większość muzułmanów uciekła, Prorok powiedział o niej: "gdziekolwiek patrzyłem w prawo czy w lewo to ona walczyła chroniąc mnie", generalnie chodziła ona na wszystkie walki podczas życia Proroka. Inna znana muzułmanka Hudżajma (Um ad-Darda'a) była wielką znawczynią hadisów na której lekcje do meczetu chodził regularnie nawet sam kalif z dynastii Umajjadów - Abd al-Malik Ibn Marłan. (muzulmanka.pl)

  • W tradycji islamu obowiązkowe jest obrzezanie chłopców.
  • W niektórych krajach do tradycji islamu dochodzi również kwestia tradycji nie wywodzących się z islamu , mianowicie obrzezanie kobiet (Egipt- chociaz od pewnego czasu zabronione) praktycznie niestosowane w innych krajach arabskich i nieznane min: w Tunezji, Algierii, Maroku, Iranie, Jordanii, Libanie, Syrii, Turcji itd
  • W Tunezji jest żywa tradycja tolerancji religijnej (w Tuenzji znajdują się kolonie żydowskie.