O czym chcesz poczytać na blogach?

Isaac newton

niskoslodzona blog

Huyghensa i przybrała postać w miarę zwartej teorii dopiero w pierwszym dwudziestoleciu XIX wieku, głównie dzięki Th. Youngowi i A. J. Fresnelowi. Pierwszą korpuskularną teorią światła zaproponował angielski fizyk Isaac Newton w 1675 r. Rozwinął ją w swym dziele Optics , wydanym w 1703 r. Jeżeli ktoś doszedł do tego miejsca, znaczy iż nie jest normalny bo czytanie o interfencji światła na blogu przybylskiej, świadczyć może.Kapustę, oł je. Teoria ta, uznawana przez cały wiek XVIII, musiała w XIX wieku ustąpić teorii falowej, by na początku XX w. odrodzić się w postaci kwantowej teorii światła A. Einsteina. Właśnie w tym traktacie podał Newton wyjaśnienie jednego zjawiska, w którym mamy do czynienia z interferencją światła, mianowicie pierścieni Newtona (odkrytych wprawdzie przez R. Boyle'a w 1663 r., a nazwanych potem pierścieniami Newtona, gdyż.

Szamanka

Dama zapytała Liszta:
- Czy to prawda, mistrzu, że pianistą trzeba się urodzić?
- Naturalnie! Nie urodziwszy się, nie można zostać pianistą

Isaac Newton otrzymał za naukowe zasługi tytuł lorda. Przez 26 lat nudził się na posiedzeniach izby lordów. Tylko raz poprosił o głos, co wywołało.

Do zebranych - jeśli nie będą panowie mieć nic przeciwko temu, to prosiłbym o zamknięcie okna. Bardzo wieje i boję się, że się przeziębię.
Po czym Newton z godnością zajął swoje miejsce.

Zapytano pewnego razu Einsteina, w jaki sposób pojawiają się odkrycia, które przeobrażają świat. Wielki.

Blog-poradnik, lek. Bogdan Szymczyszyn - Onet.pl Blog


20 lipca 2009
Przedtem bardzo długo myślałem...)))

 

Zapytano Newtona, czy dużo czasu zajęło mu sformułowanie odkrytych przez niego praw. Odpowiedział:

Isaac Newton (1643-1727)

Ogrzy dziennik podrozy

;P

Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Isaac Newton
Z okazji wizyty w Warsowii, odwiedziła mnie wczoraj mama. Spotkaliśmy się na mieście, pobiegalismy po sklepach, wróciliśmy do domu i... No właśnie - wypiliśmy po pół herbaty i już.