O czym chcesz poczytać na blogach?

Irygacja

ablito blog

Się z długiego pobytu w Hadesie... przedziwna to kraina, przepastna i wielka.. zbadałem jedynie dziwną jej część, która łudząco jest podobna do świata naszego...

.... a właściwie ciała umarłych, których dusze znajdują się w tej części Hadesu, którą - ku największej ironii - nazywają "Ziemią", chodzą dalej po naszej, prawdziwej Ziemi, poruszane umysłami znajdującymi się w zaświatach, w komorach w których śnią... Ciała ruszają się jak żywe, inteligentne ludzkie istoty... lecz gdybyś z takim porozmawiał, wiedziałbyś, że oni nie są tacy jak my - Archai.

Żyją bowiem w świecie śmierci, bez pamięci nieskończonych pól irygacji imaginacji, targani klęskami, a wszystko przez niepełny obraz, wyłapywany jedynie z nielicznych promyków światła, jakie wnikają spomiędzy skał Tartaru do ich "obwodów percepcyjnych" - nie możemy tu bowiem mówić ani o prawdziwych oczach, ani uszach, ani czuciu... te mają tylko Archai.

Wiecie to już dawno, moi bracia, lecz ja dopiero dorastam - dla mnie wciąż nowością jest przebudzenie z Hadesu, mimo że działo się to już tyle razy... i że na własną prośbę się tam udałem...

Kiedy nasienie zakwita
Słońce budzący się kwiat wita

Jest za 5 dwunasta.
ablito 2003-02-17 23:54:40
skomentuj (1)

...otulona martwą ciszą... - bloog.pl

dodaj komentarz

ANTYKONCEPCJA

środa, 15 sierpnia 2007 23:03
Metody antykoncepcji i prawdopodobieństwo zajścia w ciążę (w %)

metoda
antykoncepcyjna
przestrzeganie
zaleceń
niepełne
stosowanie zaleceń
pigułki
dwuskładnikowe
0,16,0 - 8,0
minipigułka0,54,0
prezerwatywy2,015,0
wkładka
wewnątrzmaciczna
0,22,0
wkładka
hormonalna
0,21,0
spermicydy4,025,0
krążki dopochwowe6,020,0
implanty0,21,6
plastry
hormonalne
0,51,6
iniekcje0,30,3
stosunek
przerywany
4,019,0
irygacja50,050,0
brak
antykoncepcji
60,0

Randkowanie po ekranie

http://randki.o2.pl/profil.php?id_r=1118026

Na początek pan, którego przemiłym zajęciem jest wysyłanie do każdej zarejestrowanej na portalu kobiety, takiego oto przyjemnego liścku:

"Witam Panią

Uprzejemie zawiadamiam Panią, iż iż zamierzam poddać Panią specjalnym działaniom poznawczym - czyli kompleksowym, zaawansowanym i wieloetapowym badaniom manualnym pochwy, przeprowadzanym za pośrednictwem moich dłoni oraz akcesoriów wspomagających (wzierniki, rozwieracze i inne). Jako dodatkowe działania, mogę także przeprowadzić: lewatywę, irygacje pochwy lub pęcherza, najchętnej naparami naturalnymi (rumianek, mięta, szałwia), gdyż działają leczniczo i redukują szkodliwą faunę bakteryjną. Nadmieniam, iż powyższe działania są bezpłatne i niekomercyjne, prowadzę je w ramach osobistej praktyki prywatnej. W ramach zimowej promocji, badania poprzedzam ładną i długą minetką. pozdrawiam Panią gorąco i o ustosunkowanie się do powyższej propozycji, proszę. Pan M.

e-mail: fisting_warszawa@o2.pl"

Myślę, że zbytecznym komentarze. Zainteresowanych tą formą dewiacji, zapraszam do zapoznania się z profilem tegoż.

Peru - Onet.pl Blog

Wzdłuż wybrzeża ciągnie się wąski pas nizinny, który często nawiedzają trzęsienia ziemi. Jest to teren o klimacie suchym, miejscami o charakterze pustynnym i półpustynnym, o rocznych opadach zaledwie 20-50 mm. Temperatury średnie: 15-17°C zimą i 19-21°C latem. Na wybrzeżu spotyka się charakterystyczną mgłę zwaną garua, której występowanie jest związane z Prądem Peruwiańskim.
Chociaż nizinę nadmorską przecina kilkadziesiąt rzek, tylko 10 z nich wpada do morza. Pozostałe są rzekami okresowymi lub giną w piaskach pustyni. Działalność rolnicza i gospodarcza w tym regionie koncentruje się wzdłuż rzek. Rolnictwo opiera się na sztucznej irygacji.

Costa stanowi ok. 12% powierzchni kraju, jednak jest zamieszkiwana przez większość ludności Peru (Sama Lima z przedmieściami liczy ponad 8 mln mieszkańców). Produkcja rolnicza w rejonie nadbrzeżnym przynosi ok. 50% produkcji całego kraju.

Ważne uprawy:

  • bawełna długowłóknista
  • trzcina cukrowa
  • ryż.

Płynący wzdłuż wybrzeży chłodny Prąd Peruwiański, przynosi obfitość ryb morskich. Rybołówstwo jest ważną dziedziną peruwiańskiej gospodarki i źródłem dochodu narodowego. Najważniejsze porty rybackie to: Pisco i Paracas.

Na przybrzeżnych wysepkach eksploatuje się.