O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Irving

dudla

Bo ja oczywiście mam znowu jakiegoś nowego, zdradliwego bloga. Tym razem to jest blog tylko o książkach na biblionetce. I to naprawdę nie jest żadna tajemnica, tylko sobie pomyślałam, że tutaj może nikogo nie interesować o książkach, ale z drugiej strony to dlaczego nie? A poza tym i tak miauczycie, że nie ma notek, więc są. Oto one:
Cały czas czytam „Modlitwę za Owena”. To moje pierwsze podejście do Irvinga i sama nie wiem za bardzo, czy mi się podoba czy nie. Niestety, różne obowiązki świata rzeczywistego ciągle odrywają mnie od lektury, więc zazwyczaj starcza mi czasu na 10-15 stron, a zauważyłam, że 10 czy 15 stron w żadnym wypadku nie pozwala Irvingowi na dojście do meritum. Może to nie jest odpowiednia książka na lekturę „szarpaną”, a może jest zwyczajnie momentami przegadana? Nie wiem czy ton moralizatorski narratora mam brać chociaż trochę serio, czy zupełnie z przymrużeniem oka, bo najśmieszniejsi ze wszystkiego są zagorzali antyamerykańscy Amerykanie. Do samego Owena Meany mam stosunek.

Awangarda Style

»
niedziela, 04 października 2009
Sesja kobieta w wielkim miescie

W własnie dobiegającym końca tygodniu miałam okazje - wspópracować z kapitalnym, przezabawnym człowiekiem - fotografem Emerone - Grzegorzem Kukułą. Tematem sesji - była kobieta w wielkim miescie, moja rola w przedsięwzieciu była dwojaka - przygotowałam zaplecze stylistyczne oraz co dziwne wcieliłam sie w rolę tytułowej kobiety z wielkiego miasta.

Katowickie uliczk, zabytki, wierzowce i biurowce - posłuzyły nam za niebanalna scenerię. Bawiłam sie przednio, przebierając w miejscach publicznych, kąpiąc w fontannie i lezakując w godzinach szczytu na skrzyżowaniu ulicy Korfantego z Warszawską - w samym sercu śląskiego torowska:D

Zapraszam do współpracy z Grzesiem ->http://www.maxmodels.pl/emreone2.html 

Lubie klimat miasta, lubie miejskie zycie... Nie czuje sie zagubiona w jego czeluściach.

 

 

20:33, awangardastyle , Nancy Irving
Link

panna monroe

Zwlaszcza, ze tak do konca to nie wiem, o co chce pytac.

aj ol ledz gol!


07.06.2005 :: 23:21 |Komentuj (0)
poniewaz referat zostal juz oddany, poniewaz 6 w kieszeni ma moja siostra, to kinia-cudo-nad-cuda rzucila w kat ksiazke o ekonomii i zabrala sie za witkacego. och ach, zawsze gdy czytam witkacego, wydaje mi sie, ze bylabym swietna w roli kobiety demonicznej. tak! w kim wywolac dzikie zadze? komu zafundowac ostateczny upadek? des truk cja, najszybsza i najpelniejsza, satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniedzy. ooooch!

poza tym, mam jeszcze biografie boya, "regulamin tloczni win" irvinga oraz tadam tadam 33 ksiazki prosto z balkanow. i jeszcze mam rozmowki serbsko-chorwackie i kilka plyt stamtad.

podobno filologia w opolu to straszny szit. i to straszne, ze mi to powiedziano prosto w twarz, bo teraz juz sie nie moge ludzic, ze moze wcale nie. a do opola to by mnie moze przyjeli. do lodzi mnie pewnie nie przyjma. do krakowa mnie nie przyjma nawet bardziej niz do lodzi. to znaczy- wykopia jak tylko zerkna na wyniki z matury. lo ho ho ho!

i jestem nienormalna, bo pije mase kawy, a potem musze neutralizowac jej dzialanie, biorac tabletki na uspokojenie. tabletki, ktore nic a nic mi nie daja,.

Sachs . najpiękniejsze listy świata

Gotowa byłam nią zostać. Pomyślałam sobie jednak, że jeśli się puszczę z tobą kiedyś po raz drugi to na pewno nie w tak banalnych okolicznościach. Zresztą nie chodziło nawet o mnie. Nie chciałam psuć ci kariery. Obiecaliśmy sobie coś zresztą przed laty. Zignorowałeś łóżko i położyłeś się na kanapie chyba bardziej z nawyku niż świadomie. Okryłam cię kocem i słuchałam jak szepczesz do siebie coś o problemach z siódmym rozdziałem, żeby Catherine w jakiś rozsądny sposób zniknęła na kilka miesięcy z życia Amelii, że wkurwia cię ta ciemnoskóra przyjaciółka Ruth w „Jednorocznej wdowie” Irvinga, bo choć jest tak efemerycznie epizodyczna to jednak tak cholernie ważna. Zazdrościsz mu Sam tej perfekcji...
...snułbyś mi tę historię o cierpieniach twórcy pewnie do bladego świtu ale słońce Alzacji ukoiło twoje napięte nerwy i zasnąłeś jak dziecię. Włączyłam tv i wpatrując się w ciemnym pokoju swym nieruchomym wzrokiem w jak zawsze doskonały koncert Schiller z Jette von Roth na VR1, czułam ten twój dotyk z piekła rodem na swoich plecach, karku, twarzy, stopach i biodrach jednocześnie, jakbyś w swym kolejnym wcieleniu pojawił się w roli samego Śiwy i jak on pełen sprzeczności. W jakimś.

... zapamiętnik ...

Ciągle się uczymy tej drugiej osoby, uczymy się być razem. Uwielbiam być blisko mojego Ukochanego Kusiciela, nawet jeśli jest w pracy. Na początku sobie myślałam, kurczę, każdy ma swoją pracę, swoje zajęcia, jednak spędzanie wspólnie czasu wolnego tylko i wyłącznie na kawie, w kinie czy na spacerze nie jest satysfakcjonujące. Uwielbiam kręcić się po Jego firmie, pomóc w czymś drobnym lub przysiąść na parapecie, trzymać w dłoniach kubek z gorącą kawą, obserwować go, być blisko.

Kiedyś powiedział mi, że czuje się najspokojniej jak ma mnie blisko siebie. Kiedy trzeba coś zrobić w firmie popołudniu, ja jestem po pracy i on wie, że przebywam pomieszczenie obok. Niesamowite uczucie, gdy ukochany mówi do Ciebie: bo chcę czuć, żebyś była już blisko mnie.

 

09:50, rriivvaa , Zapamiętnik
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 kwietnia 2009
J. Irving: Małżeństwo wagi półśredniej

SpiritoLibero

Fakt, że przepisy „antynegacjonistyczne” biorą za cel jednostki podejrzane o tendencje „antysemickie”, podkreśla ich dyskryminacyjny charakter. I to niezależnie od tego, że najczęściej historycy-rewizjoniści nie negują samego faktu Zagłady!

Można by w tym miejscu postawić pytanie: Jak usprawiedliwić „specjalny” status autorów porównujących oficjalnie chrześcijaństwo do „najbardziej wściekłego antysemityzmu” (Daniel Goldhagen czy David Kertzer), gdy jednocześnie wsadza się za głoszone poglądy do więzienia takich historyków jak David Irving czy Germar Rudolf? By zachowana była zasada równości wobec prawa, przepisy powinny być stosowane bez żadnych wyjątków i specjalnego traktowania kogokolwiek.

Zaczyna się rysować nowa tendencja w mediach międzynarodowych, wg której suwerenne państwo nie może należeć do „rodziny szanowanych państw”, jeśli nie wprowadzi przepisów, o których mowa wyżej. Przykładem niech będzie „rewizjonistyczna” postawa prezydenta Iranu Ahmadineżada.

Wolność słowa i przekonań została bardzo poważnie ograniczona. Jeśli ta tendencja będzie się.

Wolna Palestyna

Przez palestyńskiego duchownego, arcybiskupa Teodozjusza Attalla Hanna, i pomogło mi to uporać się z problemem mojej tożsamości. Ważnym jest, by nie tworzyć oddzielnej kategorii „żydowskich chrześcijan”, ponieważ taka kategoria przeczy swemu celowi. Niepokoją mnie „żydowscy chrześcijanie”, czyli kościoły gorliwie syjonistyczne. Reasumując, chrzest jest rozwiązaniem, lecz gdy jednocześnie towarzyszy mu odrzucenie żydowskości. Jeśli ma być on dodatkiem do żydowskości, to jest niepotrzebny, i nie przynosi żadnych korzyści.

KPOstatnio pisałeś, że historyk David Irving, o którym media korporacyjne donoszą, że został skazany za zaprzeczanie holokaustu, został skazany za zaprzeczanie żydowskiej wyższości. Czy mógłbyś to wyjaśnić, i co zaprzeczanie holokaustu oznacza dla ciebie?

IS: Wolny człowiek nie może zgodzić się z twierdzeniem, że śmierć (i życie) Żyda jest ważniejsze od „goja” [goim = nie-żydzi]. Więc zabronienie rewizjonizmu Holokaustu jest jedynie prawnie wymuszonym zakazem w naszym społeczeństwie. Ormianie pozazdrościli Żydom takiego wywyższenia, i obecnie doprowadzili we Francji do ochrony ich tragedii z roku 1915 przez.

Irving berlin

Blog Skiiera


Muzyka/Słowa: Gershwin/De Silva
O piosence: Marilyn zaśpiewała tę zabawną, erotyczną piosenkę w programie rozrywkowym dla żołnierzy w Camp Pendleton w 1952 roku

After You Get What You Want, You Don't Want It
Muzyka/Słowa: Irving Berlin
O piosence: Piosenka pochodzi z filmu There's No Business Like Show Business (Nie Ma Jak Showbiznes)

Candle In The Wind
Muzyka/Słowa: Elton John/Bernie Taupin
O piosence: Utwór nagrany w 1974 jako hołd dla Marilyn.

Sail away - bloog.pl

na otwartym stadionie: Mirosław Chmara 5.90 m (Vill.d'Ascq, 27 czerwca 1988)
                w hali: Mirosław Chmara 5.85 (Berlin, 24 lutegoEvangelos Damaskos (GRE)
Ioannis Theodoropoulos (GRE)
                Igrzyska Olimpijskie 1900
                Irving Baxter