O czym chcesz poczytać na blogach?

Irga

Projektowanie i Zakładanie Ogrodów - Porady

I maku. Jednakże, wybór roślin, które nadają kolor jest oczywiście znacznie wyższy. Bardzo ciekawy skład kwietnia, można utworzyć kwitnącej cynobrówki czerwony, purpurowy lobelii, dalii i goździków chiński.

Źródło czerwonych w ogrodzie może być nie tylko roślin kwiatowych na czerwono. Możesz także skorzystać z czerwonym liści roślin (drzew i krzewów można wybrać min. Palm i klon, dąb czerwony i pnączy winobluszcz, którego liście przebarwiają się jesienią czerwony), z czerwonym pędach (dereń biały syberyjski), a czerwone owoców (Rokitnik, irga pozioma, jarzębina). Warto zauważyć, że czerwone łodygi i czerwonych owoców dereni jarzębina i irgi również zdobiły ogród zimowy.

Jesienią w wielkim intensywny czerwony kolor przebarwiają także trzmieliny oskrzydlonej listy.

czerwony do ogrodu, można wprowadzić w stosowaniu cegły. Możesz budować niskie mury oporu i tworzyć małe elementy architektury ogrodowej.

Uwaga: czerwony, w połączeniu z oświadczenia koloru żółtego, słabo składzie zimno tonacjami zrozumienia i fiolet. Staraj się unikać takiego połączenia! Dobrym.

na wzór Oscara Wilde'a


Kobieta chce być przede wszystkim zrozumiana. Co jest raczej niewykonalne.

Ale - ostatnio jakoś wzięłam się w garść. Regularnie kręcę wlosy (na papilotach! ^^) w ramach wiosennej zmiany wyglądu. Przerzuciłam się na spódnice i ogólnie wróciłam do życia po załamaniu równonocy wiosennej.

Tak sobie myślę, że nie warto latać za facetem, który nie zwraca na ciebie uwagi taką, jaką jesteś.

I kto wiem, może jeszcze kiedyś znajdę sobie takiego sympatycznego nekromantę jak Irga z Odnaleźć swą drogę.
Bo tak w ogóle to nie jestem aż tak okropna jak te wszystkie wiedźmy o których z lubością czytam w fantastyce.

http://www.youtube.com/watch?v=zwVLP2X1Dvs&feature=related - jaki ten facet ma cudowny głos, mrrr ;)

------
Edit:
No paranoia jakaś, doprawdy. Jak sobie imaginowałam szczęśliwy związek z pewną osobą, w odtwarzaczu mp3 zaczynało mi zwykle lecieć cos w stylu: Why do you love me Garbage, dołując i sprowadzając na ziemię. A jak.

Wrona i inne zwierzaki

Znowu biedny Franio stracił kąt do spania, mało tego – stał się
bezdomny. Szczęście, że było już lato i Franio nie marzł leżąc
dniami i nocami zwinięty na krawężniku przed płotem, budząc
powszechną litość i współczucie. Po pewnym czasie przeniósł
się pod rosnący przy furtce świerk, gdzie już nie cierpiał tak
ostentacyjnie, a nawet było mu dość fajnie – gęsta korona
świerka chroniła przed słońcem i deszczem, a spadłe ze świerka
igliwie utworzyło w rosnących pod spodem irgach wygodny i miękki
materacyk. Tak przeszło lato i wczesna część jesieni, a wraz z
nastaniem chłodniejszych dni Franio zaczął znów zaglądać do
domu. Najpierw wpadał tylko na chwilę sprawdzić, co w kocich
miskach, później zaczął jeść w domu i nie trzeba już mu było
wynosić jedzenia na dwór, a potem po obiedzie zaczął ucinać
sobie drzemki coraz to dłuższe i dłuższe. Wybrał sobie biurko
Antka. Początkowo było ono biurkiem Antka i Franio zajmował je
tylko na chwilę. Z czasem stało się biurkiem Frania i Antek  nie

nasze ogródkowisko

Babilońska, jest sumak - a w zasadzie teraz to już sumaki, mamy rokitnika, oliwnika i małego kasztanowca i pewnie jeszcze wiele innych gatunków o których w tej chwili przypomnieć sobie nie mogę. A krzewy? - kto je tak naprawdę umie policzyć? - tawuły van Houtta, tawuły japońskie, irgi błyszczące i pomarszczone, leszczyny, bzy lilaki, pęcherznice, ligustry,mahonie, forsycje... i ... więcej grzechów nie pamiętam...

a w ostatnich dniach zakupiłam jeszcze na.

('Festuca glauca' ), którą udało się nam przenieść ze starego ogrodka

i srebrnoszarą OWSICĘ WIECZNIEZIELONĄ (Helictotrichon sempervirens)

czerwonawe ulistnienie ma PROSO RÓZGOWATE 'ROTSTRAHHBUSCH' (Panicum virgatum 'Rotstrahbusch') - podobno nasiona uwielbiane są przez ptaki

Prowincje Wilhelma Karuda

Dzieje? Może powinienem zacząć działać na własny rachunek wydając jakis wspomnieniowy tom prozy podróżnej? Może naśladując Stasiuka przeistoczyć się w nostalgiczego wędrowca po bezdrożach zapomnianej Europy? No, musiałbym poszerzyć tę Europę o kilka innych regionów i o Kanadę, bo to chyba będzie jakiś następny etap w życiorysie. Liczę, że Eddie i jego syn załapią w pewnym momencie, co tego dalekiego pociotka rajcuje naprawdę.

Zaleski zapowiada okropną zime na nastepne tygodnie, a szpaki lada moment powinny się zjawić, kwiczoły aktywne na krzaku mojej irgi, bogatki szaleją, czaple coraz bardziej ruchliwe, na tarasie słońce coraz dłużej, Małysz dziś ma kolejny występ, dużo ciekawych zdjęć z Kanady - były gdzieś w zakamarkach u mamy, dziś piszę coś o suwenirach, jeszcze do stopu, może zrobię fotki pamiątek z podróży.

10:48, carley
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 lutego 2005

samo-zycie blog


"we want to tell you what is the diference between us and the palestinians"
ogólne rzecz biorac koles (pijany?:) narysowała nam uproszczona mapke Izraela i cos po niej bargral pare sekund. Poczym z kolegami zaczeli rzucac w siebie popcornem co miało obrazować tę różnicę ??!! robili nam fotki i smiali sie z nas, dawali swoje numery - what de *** was that?
pozdrawiam
z.

skomentuj (2)


U K R A I N A


Wycieczka na Ukrainę... Hymmm.. Brzmi to z pewnością dość tajemniczo. Otóż dnia 11/03 dh zonia (irga) i dh eva (bez) wyjechały wraz ze studentami architektury do Kamieńca Podolskiego. Wyjazd 6 rano z pod politechniki krakowskiej i bardzo zimno (zoni zamarzały stópki w „skarpetkach”)... po drodze zatrzymaliśmy się w Złoczewie gdzie był zamek i strasznie dużo ptaków. Za nami w autobusie siedziała amatorska kapela śpiewająca szanty z „Hiszpańskimi Dziewczynami” na czele. Oczywiście były tez rozliczne inne atrakcje ale nie czas i miejsce by o tym teraz pisać. Na miejsce dojechaliśmy ok. 2 w nocy. Hotel Ukraina bardzo mile mnie rozczarował..

Ogród Bogów - Onet.pl Blog

Roślinom do prawidłowego rozwoju). System nawadniania działa w obiegu zamkniętym. Woda, która dzięki grawitacji spływa na ziemię jest kierowana poprzez specjalne rynny spowrotem do rur nawadniających. Nic się nie marnuje:-)

W ogrodach wertykalnych można z powodzeniem stosować gatunki tropikalne, jak i rodzime. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie ich zarówno do temperatury, wilgotności, zmienności pór roku, oraz zanieczyszczeń w danym środowisku. Polecanymi są: atkinidia, powojnik, milin, bluszcz pospolity, glicynia, a nawet ognik, trzmielina Fortune'a, oraz irga.

Taki wertykalny ogród możemy sobie sami założyć. Warto obliczyć w przybliżeniu masę roślin, bo aby konstrukcja była stabilna ich masa nie powinna przekroczyć 30kg na metr kwadratowy (uwaga na glicynie! Szybko rośnie i swoim ciężarem połamać rynnę!)

Wertykalne ogrody mają mnóstwo zalet. Stanowią doskonałą izolację termiczną, co w przełożeniu na koszty ogrzewania czyni to założenie niezwykle korzystnym. Że o oczyszczaniu powietrza nie wspomnę! Poza tym taki ogród mógłby z powodzeniem zasłonić szarą-burą ścianę w wielu miejscach. W.