O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Iran

Grypa666's Blog

Niemcy mają dość integracji

Niemieccy politycy zagraniczni debatuą, czy  skończył się  Porządek Europejski z Układu z Maaastricht. W Berlinie coraz bardziej rośnie wrażenie, że Niemcy mogą dokonać postępu szybciej, dalej i lepiej samemu niż w europejskiej wspólnocie. wg niedawno opublikowanego referatu z Europejskiej Rady Stosunków Zagranicznych.
………………………..

Wybory w USA: wygrał Izrael

Izraelski Haaretz:  Republikanie wezmą się poważniej za Iran i przycisną administrację Obamy, żeby nie czepiała się Izraela.

……………………..

Rosja chce wiedzieć o wspólnej tarczy w Europie

Minister obrony Rosji, Lawrow, przed szczytem NATO w Lizbonie (20.11.2010): Chcielibyśmy otrzymać więcej informacji przed szczytem  o tym, jak nasi partnerzy w NATO widzą udział Rosji w takim systemie. Na tej samej konferencji prasowej, minister obrony Niemiec, Westerwelle: Rosja bezsprzecznie ma zaproszenie do udziału, gdyż nie chcemy mieć.

Blog dyplomatyczny - Onet.pl Blog


Meandry irańskiej dyplomacji

W podobnym tonie wypowiedział się Ali Alfoneh, irański politolog i ekspert konserwatywnego think-tanku American Enterprise Institute w rozmowie z Rzeczpospolitą (wydanie z 24 stycznia br.): "Wbrew temu, co często się o Iranie pisze, Republika Islamska systematycznie podejmowała racjonalne decyzje w obliczu egzystencjalnych zagrożeń". Dalej Alfoneh podaje przykłady takiego zachowania ze strony Teheranu: "[Republika - przyp. P.W.] potrafiła współpracować (...) z wrogiem - Izraelem - aby się obronić przed agresją Iraku w latach 80., a w obliczu porażki w tej wojnie zaakceptowała niekorzystne zawieszenie broni. Nie poszła w ślady III Rzeszy (do której jest często porównywana) i nie walczyła do końca, co pewnie skończyłoby się zbiorowym samobójstwem".

Moim Zdaniem

Jak nowy szef parlamentu pokieruje jego pracami? W PE deputowani zasiadają w podziale na frakcje a nie na swoją przynależność narodową, wole więc by przewodniczył ktoś kto odzwierciedla moje poglądy, a nie akurat polak. Jest to poza tym funkcja czysto reprezentacyjna, więc może lepiej będzie powalczyć o stanowisko bardziej merytoryczne, które by pozwoliło Polsce wnieść konstruktywny wkład w unię, a nie tylko liczyć na pieniądze z dopłat, chyba już czas żeby Polacy wzbogacali unię nowymi ideami, pomysłami na pogłębianie integracji… ale to już osobny temat.

00:29, 8obserwator
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 lipca 2009
Iran po wyborach

Media relacjonują bardzo niepokojące wydarzenia z Iranu. Jak widać część obywateli Republiki Islamskiej nie chce zaakceptować wyniku wyborów..

rozwój wypadków

Przygotowania do 3. wojny światowej

 

Pisanie o stojącym tuż przed nami niebezpieczeństwie trzeciej wojny światowej kwalifikuje dzisiaj piszącego prawie automatycznie do grona sprzymierzeńców lub przyjaciół teorii spiskowych, albo w gorszym przypadku do czarno widzących proroków. Jednak wszystkie znaki na "niebie i na ziemi" wskazują niestety na taki cel i takie zamiary działań rządu Obamy. Z jednej strony pokazuje Obama oblicze, że chciałby prowadzić pertraktacje dotyczące programu atomowego w Iranie, z drugiej strony czyni identyczne posunięcia militarno-strategiczne, jakie USA przeprowadziły przed agresją na Irak w 2003.

W sposób bezprecedensowy wzmocniona została obecność stacjonujących sił amerykańskich na jemeńskiej wyspie Sokotra i na omańskiej wyspie Masira (baza wojskowa utworzona w 1980). Sokotra, położona ok. 380 km na południowy-wschód od jemeńskich wybrzeży, jest jedną z najbardziej tajemniczych i pilnie strzeżonych baz wojskowych w pobliżu Zatoki Perskiej. W zatajeniu.

Listy oraz opowiadania niedokończone...

W Birmie, pisał tak dziwne i skrajnie optymistyczne maile jak gdyby był na wymarzonych wczasach.


Całe zło dzisiejszego Iranu wzięło się z obalenia demokratycznego rządu Mohammeda Mossadegha. W 1953 r. wywiady amerykański i brytyjski (CIA i MI6) przeprowadziły operację o kryptonimie „Ajax”, mającą na celu obalenie rządu Mossadegha. Zakończyła się ona sukcesem, kończąc tym samym jedyny okres w dziejach Iranu, w którym można mówić o demokracji. Jedynym grzechem Mossadegha było to, że chciał by irańskie złoża ropy były własnością Iranu, a nie brytyjskiego koncernu AIOC (późniejszego British Petroleum-BP). Bez tego zamachu nie byłoby potem Chomeiniego. Zamach ten zniszczył w Iranie nadzieję na demokrację i pokazał innym krajom, że wprawdzie Iran może korzystać z bogactw swojej ziemi, ale musi się bronić przed Zachodem, który od jego demokracji wolał kolonialną grabież. To właśnie od tego zamachu zaczęła się tutaj nienawiść do Ameryki..

Monitorpolski's Blog

Że informując o głębokich rozbieżnościach w tej sprawie, wzmacniają jedynie pozycję Teheraniu. Zapewne dlatego wiceszef MSZ w Jerozolimie Dani Ajalon powiedział dziś, że “istnieje ścisła koordynacja między Izraelem i USA”. Zaznaczył jednak, podobnie jak wcześniej minister obrony Ehud Barak, że w kwestiach bezpieczeństwa Izrael decyduje samodzielnie. “Gdyby zniszczone zostały tylko ośrodki atomowe bez masowych strat wśród ludności, nie zwiększyłoby to poparcia dla reżimu ajatollahów” – ocenił jeden z czołowych ekspertów ds. Iranu prof. Dawid Menaszri.
IAR

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Izrael-i-USA-chca-wyznaczyc-moment-uderzenia-na-Iran-2490558.html

 • ciociababcia 24 Luty 2012 o 1:24 pm

  http://ksd.media.pl/images/stories/flaga_iranu.png
  W imię Najwyższego

  Oświadczenie prasowe Ambasady.

 • Iran air

  sundancekid - Onet.pl Blog

  Mamy wspólne plany (??), że to przyszła matka moich dzieci (???)...  studiowałem, ona była młodsza o 2 lata... zaczeła studia, nie wyszumiała się. Zdradziła mnie (po 2,5 roku) z 32 letnim emigrantem z iranu który jest ojcem 3 dzieci.. nie wiem, powtarzam to do znudzenia... wydaje mi się to śmieszne/ tragiczne (niepotrzebne skreślić), nie powiedziała mi, sam sie dowiedziałem... od tej pory wiem jak to jest zdradzić, i być.
  muzyka

  kent
  sigur rós
  spleen united
  jamiroquai
  the ark
  air
  myslovitz
  coma
  chris botti
  massive attack
  lenny valentino
  the gathering
  morcheeba
  stereophonics
  tool
  pogodno
  oasis
  in flames
  arch enemy
  slipknot
  nine inch nails
  radiohead

  generau i jego historie

  18:31:20
  no pasaran


  - tak mi dopomóż Bóg - zakończył przysięgę w pałacu prezydenckim wicepremier i minister edukacji roman giertych.
  agencje nie podały, jakimi słowami zakończył przysięgę wicepremier i minister rolnictwa andrzej lepper.

  5 maja 2006

  naprawdę poproszę o azyl w iranie. nawet już płakać się nie chce...

  ja pierdolę kurwa, po prostu są rzeczy, w które nawet po jebnięciu głową w ścianę i rozcięciu głowy nadal trudno mi uwierzyć


  skomentuj (5)


  2006-05-09 23:49:15
  tak mi się przypomniało


  jak czytam.To, że wykrukałem...

  ps nie ujawnię za żadne skarby świata, co jeszcze mam w archiwum


  skomentuj (6)

  2006-05-19 21:24:36
  via cesare ceradini


  wyladowalem tu o 9.25. na lotnisku w teheranie byly ogromne nerwy - wypuszcza nas czy nie? zwlaszcza, ze na mehrabad airport odwozili nas ubecy, nie konsul. roland polecial pierwszy air francem, ja zostalem sam jeszcze czterdziesci minut. wszedzie dookola portrety najwyzszych przywodcow - obecnego i przeszlego. patrza mi gleboko w oczy, brody ich siwe i dlugie.

  w rzymie cieplutenko, nieco chmurzascie, wiec lekko trzesie przy ladowaniu. bagaze wyjezdzaja po.

  Iran news

  Blog z Ciemnogrodu

  Typową demokratyczną opozycją postanowił dwie rzeczy:
  a) ukręcić łeb sprawie żeby Ci, którzy naprawdę wierzą jeszcze w LPR nie uruchomili własnego mózgu. No i żeby demoliberalny reżim nie był zbyt zły...
  I tak LPR milczy, Wszechpolacy milczą, nawet prawy.pl chyba usunął jak to ma w zwyczaju, gdy nie zgadza się z tym Giertych, swój news na ten temat.
  b) zawiesić na rok Sielatyckiego, żeby wszystko w systemie demoliberalnym grało i by wszyscy pamiętali podstawową zasade: nie wychylaj się, a może 2 srebniki dostaniesz
  Nie zagrożony system więc trwa nadal, a Liga Padliny Romana może nadal czerpać i czerpać z demokratycznego koryta. Wszak wiadomo, że miejsca tam coraz.Wciągnięci do tego piekła”
  Roy Hallams

  Doprawdy zadziwia mnie, że amerykanie niczego nie uczą się na błędach. W Iraku ich wszyscy agenci mają już pełne portki, bo ich egzekucje są właściwie codziennie, a Pan Bush już ma w planie kolejne miejsca swojego planu stworzenia imperium amerykańskich wpływów. Zaatakowanie Iranu może się wiązać z wielkimi konsekwencjami dla USA. A i inne kraje, w których Bush chce zaprowadzić swoją demokracje pewnie napsują mu wiele krwi.

  A jak ta demokracja wygląda pokazują tzw. wybory. W Raszad doszło do strzelaniny, gdy policja Irackiego rządu marionetkowego otworzyła ogień do ludzi, którzy... rozdawali ulotki.

  niezatrzymywalna

  Kilku rzeczach – nauczać o aniołach, ponieważ powiedziałem wam, że to będzie tydzień nawiedzeń anielskich i rzeczywiście tak jest, i dowiecie się, że od dzisiaj do Bożego Narodzenia wydarzą się wielkie rzeczy, szczególnie dotyczy to upadku dwóch przywódców, których, jak wierzę, Bóg chce obalić przed Bożym Narodzeniem i w tym sezonie, i chodzi tu o Iran i Syrię. Tak więc obserwujcie, co się wydarzy w ciągu paru następnych tygodni.

  O Roku 2012

  To bardzo ekscytujące – zdobędziesz swoja górę. Dlaczego? Dlatego, że Bóg powiedział, że zrobi coś szczególnego w pierwszych kilku miesiącach roku,.

  Najczęsciej klikane

  • Brak

  Najbardziej popularne pozycje & Strony

  • Kim Clement - W Roku 2012 Zdobędziesz Swoją Górę
  • Galeria
  • Orły
  • James Goll - "KREW, która PRZEMAWIA! Krew Chrystusa OTWIERA SKARBIEC Nieba"
  • Bóg Uwolnił Mnie od Narkotyków – Świadectwo Przemka

  Szukaj