O czym chcesz poczytać na blogach?

Irak

Kubaturski1988′s Weblog

Z Iraku – powiedział po spotkaniu z szefem MON, Władysław Stasiak. Szef BBN nie chciał jednak konkretnie powiedzieć, kiedy wojska zostaną wycofane z Iraku. Jak podkreślił – zależy to między innymi od jutrzejszego posiedzenia rządu i od tego jaki wniosek od rządu dostanie prezydent.

Stasiak dodał, że dzisiejsze spotkanie to zażegnanie konfliktu, który przez ostatnie dni był na linii premier-prezydent, po wypowiedziach dotyczących końca irackiej misji.

Wcześniej Stasiak mówił w Radiu Zet, że prezydent jest gotów rozmawiać o wycofaniu wojsk z Iraku w 2008 roku. Chciałby jednak mieć pewność, że jest to uzgodnione z naszymi partnerami. Trzeba to zrobić porządnie – dodał.

Władysław Stasiak powiedział, że nie chciałby, żeby nasze wycofanie się z Iraku nie było ucieczką. Prezydent chce, żeby rozmowa nt. wycofania się z Iraku zawierała wszystkie elementy wycofania się. Powinien poznać stan uzgodnień ws. wyjścia Polski z Iraku, np. wymogów bezpieczeństwa, stanu uzgodnień z naszymi partnerami.

Wczoraj premier potwierdził, że rząd chce wycofania wojsk z Iraku do końca października 2008.

Atplatoon’s Weblog

Australia wycofuje się z Iraku

Australia rozpoczęła wycofywanie swych wojsk z Iraku. Około 500 australijskich żołnierzy rozpoczęło ewakuację z bazy Tallil pod Nasiriją (około 370 kilometrów na południowy wschód od Bagdadu).

Nowy premier Australii Kevin Rudd, obiecywał w swym programie wyborczym, że australijski kontyngent wycofa się z Iraku do końca czerwca 2008 roku. Według sondaży 80 procent Australijczyków sprzeciwiało się wojnie w Iraku.

Australia, wierny sojusznik USA, jako jeden z pierwszych krajów wysłał swych żołnierzy do Iraku. Oprócz oddziałów bojowych rozmieścił swą flotę w Zatoce Perskiej w celu zagwarantowania bezpieczeństwa irackiego eksportu ropy. Irak eksportuje większą część swojej ropy przez port w Basrze na granicy z Iranem i Kuwejtem. Od przekazania stronie irackiej zabezpieczenia bezpieczeństwa w prowincji Zi Kar na południu kraju australijscy żołnierze zajęli się.

wolek1 blog

Tej notki, bo moze zbyt malo wiem na ten temat (co sie chyba tyczy tak naprawde bardzo wielu osob). Ale jednak minelo kilka dni i doszedlem do wniosku, ze kilka zdnan napisze, bo czuje taka potrzebe, a bloga mam poto by pisac tu o tym o czym w danym momencie mysle, co skupia moja najwieksza uwage.
Jestem za wojna! Pisze wprost. Nie bede krecil i probowal nie uzywac tego zdania tylko poto , by potem ktos mi udowadnial, ze boje sie swoich pogladow. Nie oznacza to jednak, ze popieram ogolnie wojny, nie- jestem za TA wojna, za TA akcja zbrojna. Dlaczego? Poniewaz od kilkunastu lat w Iraku ludzie umieraja z glodu, od kilkunastu lat Irakijczycy sa pozbawieni jakiejkichkolwiek swobod obywatelskich i tym podonych zasad panstwa demokratycznego. Od kilkunastu lat wreszcie, pomimu kilkudziesieciu rezolucji ONZ ich wodz, premier, prezydent, przewodniczacy parti, dyktator Saddam Husajn, mowiac wprost ma gdzies te wszystkie rezolucje i gdzies prawa czlowieka i robi wszystko by utrzymac sie przy wladzy, dalej zyc w dobrobycie i buduje kosztem zwyklych obywateli palac za palacem. Robi to mimo, ze wie ze nie dziala wcale jak wierdzi dla dobra swojego kraju czy narodu ale dla tylko i.

marabut blog


skomentuj (0)


akcja Niemiec
marabut chodzi po mieszkaniu swoich rodziców i czuje się jakby już tu nie mieszkała, hmmm..
ostatnio kupiliśmy pralkę i kanapę i haha nie mamy już pieniędzy. hmm
Bardzo Trudny Tydzień zakończony, marabut odetchnęła z ulgą.
teraz marabut korzysta ze stałego łącza, wsuwa słodkie do obrzydliwości ciasto i gały ją bolą od monitoru.
sobota wieczór. iść zaszaleć czy nie?

massive attack 'mezzanine'

marabut 2003-03-15 19:00:56
skomentuj (1)
akcja Irak
Mały komentarz odnośnie wojny, która właśnie się rozpoczęła. Jestem za wojną, jestem za inwazją USA na Irak, co najwyżej lekko drażni mnie ich bezkompromisowa postawa żeby uderzyć, nie zważając na ONZ ani inne mocarstwa. Bardziej denerwuje mnie brak fizycznego wsparcia ze strony chociażby Hiszpanii, która tak gorąco popiera USA, ale swoich wojsk nie wysłała do Iraku, bo po co. Po co w ogóle istnieje ten pakt NATO, do cholery?? Moim zdaniem mogą go spokojnie rozwiązać, Polska na pewno i tak by wsparła USA. I niech się nie martwią że UE nie może.

Strefa wojny

Ponad 20 tysięcy najemników gotowych do akcji w każdej chwili, jednym z większych arsenałów broni ciężkiej na świecie, supernowoczesnej centrali, w której opracowuje się projekty sterowców zwiadowczych czy śmigłowców bojowych. Wymienione atrybuty to tylko czubek góry lodowej, którą Scahill odkrywa na łamach swej książki.  Równie ciekawie przedstawia drogę do ekonomicznej prosperity jaką pokonało Blackwater na przestrzeni kilkunastu lat. Wystarczy tutaj przytoczyć, że w najlepszym okresie firmy, wzrost jej dochodów osiągnął poziom 600%! Z kolei w 2008 roku w Iraku stacjonowało aż 180 000 najemników, którzy nie byli objęci żadnym systemem nadzoru. Nie istniała też ani jedna instytucja prawna, która sprawowałaby nad nimi jurysdykcję.

Publikacja ta bardzo obrazowo przedstawia sylwetki głównych udziałowców i współtwórców Blackwater. Większość z nich to osoby podobne do szefa firmy, łączące w sobie przekonania republikańskie i chrześcijańskie, ale również lekką dozę swoistego fanatyzmu, który pozwolił politykom określić konsorcjum, i inne podobne do niego przedsiębiorstwa, jako.

cocktail.blog

i znów ja!! 2003-02-22 22:21:29

A tak sobie myślę, że warto by było pozdrowić parę osób, takich jak.. Matylda, Amelka i Marta, tak żeby sie mogły lepiej czuć...:) Bogasa... niech sie chłopak cieszy..:)oraz moją nową klasę!! a szczególnie Gonta, Gołego, Barta i Basię:) ale nie wiem czemu, może jeszcze Bogdana...Wodiczkę(jak ktoś wie, kto to był niech mi napisze, proszę)!!:) jeszcze raz, pozdrowienia

skomentuj (3)

LISTA PRZEBOJÓW, PROPOZYCJE I SONDA O IRAKU 2003-02-26 14:28:15

Zacznijmy od sondy. Choć oddano dopiero 10 głosów mówicie NIE wojnie z Irakiem. To że pytanie było banalne (w formie, nie treści) pozwoliło uzyskać efekt następujący: nikt nie zagłosował NIE WIEM. Wiecie co myśleć na ten temat. Ci którzy widzą złożoność problemu skomentowali notkę. Amelka pisze tak:
Uwazam ze jest kilka stron tego medalu. Z jednej strony wiadomo ze wojna t najgorszy syf z drugiej strony jesli Irak wyprodukuje duzo broni jadrowej to juz nic sie nie badzie dalo zrobic bo wszyscy beda sie bali ze.

TW9

Jutro w Ambasadzie symbolicznie zakończymy etap budowania. 

19:41, szymonpiatek , Polskie Radio Londyn
Link Dodaj komentarz »
Irak a polski rząd

W Polsce nie było to w kapanii tematem numer jeden. Gdzieś między krytyką rządu Jarosława Kaczyńskiego a obietnicami budowy drugiej Irlandii padło kilka słów o polskiej obecności w Iraku. Gwarantuję, że jak Tusk przyjedzie do Londynu, to pierwsze pytanie jakie otrzyma od brytyjskich mediów będzie związane z woją w Iraku.

BBC przyjmuje to jako pewnik, że polskie wojsko zostanie wycofane z Iraku. Przed wyborami czy zaraz po wyborach sprawa Iraku i polskich wojsk była głównym pytaniem w większości wywiadów jakie udzieliliśmy jako radio brytyjskim mediom. Za nic w świecie nie mogli zrozumieć, że w Polsce nie jest to numerem jeden w kampanii przedwyborczej.

Donald Tusk będzie musiał szybko się zdeklarować. Dla brytyjskich mediów przez.