O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

Ipod

AntyApple

Czas, ale nigdy nie miałem jakoś ochoty skorzystać z podcastów czy video podcastów. Coś mnie jednak naszło i pomyślałem, że spróbuję - nic to, że n tym ekraniku nic nie widać. Zacząłem przeglądać zasoby darmowych video podcastów i jedyne co mnie zainteresowało to coś o Ferrari oraz Photoshopie... :) Niniejszym ściągnąłem sobie jakiś filmik ze spotkania właścicieli Ferrari (słaby) oraz zasubskrybowałem kilka podkastów z kategorii tutoriali i tipsów do Photoshopa.

Jakież było moje zdziwnienie, kiedy większości nie udało mi się wrzucić na iPoda... Wyskoczył błąd i koniec. Jako, że jestem leniwy i z pocztku nic nie czytam i nie szukam, porzucałem się trochę, ponaciskałem, posynchronizowałem... I nic z tego. Zdążyłem nawet zauważyć, że jest opcja do przekształcenia zaznaczonego podcastu na format iPoda/iPhona - co zrobiłem wielokrotnie... I dalej nic.

Tutaj muszę się przyznać, że wyszedł mój brak obycia i oczytania - w końcu musiałem przeczytać 2-3 opisy problemu w supporcie Apple, żeby jednak odkryć co się dzieje. A wystarczyło:

  1. po ściągnięciu podcasta przekształcić go na.

Nie tylko Muppet Sejm

czwartek, 23 października 2008
7 tłustych lat iPoda
23 października 2001 r., premiera iPoda. Odbyła się prawie bez przytupu. Owszem, była specjalna impreza z udziałem Jobsa i zaproszonych dziennikarzy, owszem Jobs mówił o "tysiącu piosenek w kieszeni", ale pamiętajmy, że było to niespełna półtora miesiąca po 11 września, nikt nie miał głowy do jakiegoś muzycznego gadżetu Apple'a. Pomysł wydawał się chybiony tym bardziej, że pierwszy iPod kosztował 500 dolarów. I miał 5 GB pojemności (dziś w niższej cenie można kupić klasycznego iPoda 160 GB albo iPoda touch). Ktoś, kto chciał wtedy wieszczyć dzisiejszy sukces iPoda, musiał być wizjonerem albo szaleńcem.

Pamiętam, że sam na pierwszego iPoda patrzyłem bez entuzjazmu (co oczywiście nie przeszkodziło mi to po kilku miesiącach kupić ten gadżet). Za to mój przyjaciel Piotr był zachwycony: "to jest coś, na co czekałem - mówił. Takiego odtwarzacza nie ma jeszcze na rynku i mam gdzieś, że kosztuje 500 dolców. Chcę go mieć." Jak powiedział,.

technofil

Jak kształtują się ceny iPod'a nano w strefie Euro, tak żeby łatwo było je porównać.
I tak, w Niemczech model 4GB, zgodnie z moimi oczekiwaniami, kosztuje tyle w € ile w USA w $, czyli €249. Podobnie w Hiszpanii.
We Włoszech €269, w Austrii, Irlandii, Holandii €259. Różnice cen wynikają pewnie ze stawek VAT.
Natomiast dużą niespodzianką była cena we Francji. €319. Tak, to nie pomyłka. Wszystko dlatego, że Francuzi mają jakiś wspaniały podatek od odtwarzaczy MP3. Dla nano 4GB, wynosi on ponad €50. Co ciekawe, dla dużych iPod'ów jest znacznie niższy, dla 20GB trochę ponad €17, dla 60GB ok. €24. Widocznie jego wysokość jest uzależniona od rodzaju pamięci (dysk, flash). Efektem tego jest fakt, że iPod 20GB jest tylko o €10 droższy od nano 4GB. Kto im to kupi?
Można się przy tej okazji zacząć zastanawiać, czy we Francji istnieje czarny rynek iPod'ów albo czy przewóz iPod'a przez granicę nie jest przestępstwem.

Na naszym własnym podwórku SAD nie może się jeszcze zdecydować, jaka ma być cena. Jeżeli będzie ona analogiczna do mini to podejrzewam, że za.

Ja i mój iPod

A dokładniej przeciw globalnej urawniłowce. Jej animatorzy chcą uczulić młodzież, jak cenna jest różnorodność ras, kolorów skóry i odtwarzaczy mp3...

Za donos dziękuję Tomkowi

08:25, freddie , Patrzcie go!
Link Komentarze (7) »
czwartek, 26 stycznia 2006
Królestwo Niebieskie podobne jest do iPoda...

"Królestwo Boże podobne jest do iPoda, który zbudowany jest na skromności i prostocie a słuchany w cichości serca".

Takie słowa Zbawiciela mógłby zanotować św. Łukasz, gdyby słuchał pastora Sala Sberna z USA.

Coś w tym jest, zwłaszcza w kontekście tego, co Umberto Eco mówił o Apple'u.

11:33, freddie , Patrzcie go!
Link Komentarze (6) »

Ipod nano

Gazeta.to

Wygraj TO

Każdego dnia obrazek, który zdobędzie najwięcej głosów internautów otrzyma tytuł TO dnia. Z każdego TO dnia wybierane będzie TO tygodnia, które uczestniczyć będzie w finale konkursu. Więcej informacji o zasadach znaleźć można na Gazeta.to. Teraz kilka słów o nagrodach:) Twórca najpopularniejszego TO dnia otrzyma iPod’a nano, natomiast nagrodą dla TO tygodnia jest iPhone 4. Twórca najlepszego TO konkursu otrzyma 50 000 złotych - zatem do dzieła!

Pomocne TO

Jak zwiększyć szanse na wygraną? Oprócz kreatywności istotna jest również siła przebicia w serwisach społecznościowych. Informując znajomych o stworzonym TO, zwiększasz swoją szansę na.

mysli nieuczesane - Onet.pl Blog

Chwilki w autobusie, w poczekalni do lekarza, kiedy czeka na kogoś na ławce w parku i w kuchni. Gdy nie może wygodnie położyć się na łóżku przenosi się w świat inny, świat słów czytanych przez lektora. Kiedy gotuje włącza płyty w zamontowanym w kuchni na stałe odtwarzaczu. Najbardziej jednak lubi chwilki łapane z słuchawkami w uszach. Lubi czuć lekki iPod noszony w kieszeni. Ile już książek mp3 kupiła w sklepie internetowym, sama nie wie, czeka na zniżki, a potem słucha krzątając się po domu, robiąc zakupy i wynosząc śmieci. Gładzi czasem swojego małego nano jak kiedyś okładki książek w bibliotece, choć nie jet to to samo, potrafi sprawić, że można czytać, nie czytając. Właściwie to najbardziej szkoda jej, że do końca życia nie zdąży przeczytać tych wszystkich książek które by chciała. Tak, tego najbardziej jej żal...


***
stała w pustym pokoju
z oczyma zwróconymi w górę