O czym chcesz poczytać na blogach?

Ipcc

Co tu jest zielone? - Onet.pl Blog

Syeda Hasnain.
 Co więcej na swoje badania pobierają spore granty z Unii Europejskiej, w wysokości 3 milionów euro a także innych instytucji, jak np. fundacji Carnegie Corporation of New York, która przyznała im 310 tys funtów.
Ta sama ,,omyłkowa" teza dotycząca lodowców została wykorzystana we wnioskach o pozyskanie pieniędzy od powyższej fundacji. Instytut kierowany przez Pachauri'ego otrzymał pieniądze 15 stycznia, na moment przed wybuchem skandalu, do końca trzymając się fałszywej argumentacji co nie przeszkodziło stwierdzić IPCC iż, pomyłka te nie rzutuje na wiarygodność całego raportu.
Warto w tym kontekście  pochylić się nad częstym argumentem stwierdzającym, że IPCC tylko zbiera wyniki badań z różnych instytutów i ośrodków badawczych na całym świecie co ma świadczyć o wiarygodności raportów. W takim razie instytut Pachauri'ego powinniśmy potraktować jako znaczący, a  ryba psuje się od głowy.

Chłodno o klimacie

Olbrzymia.

Kiedy to się stanie? Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że cienka linia jest już tuż , tuż a proces “uwalniania” metanu systematycznie przyspiesza, przybliżając nas każdego dnia do klimatycznej zagłady.

Tyle teoria.

“Kubeł bardzo zimnej wody”

Okazuje się jednak, że w praktyce wygląda to już inaczej.. Wbrew temu co sugerują media czy też ekolodzy- wzrost nagromadzenia metanu w atmosferze jest nie tylko znacznie mniejszy od tego co przewidywało IPCC, ale także wzrost ten został w ostatniej dekadzie zminimalizowany, do poziomu “zero”:

Dane te są jeszcze ciekawsze, gdy zapoznamy się z kolejną grafiką (źródło: Dlugokencky et al., 2009. Ekspert zajmujący się badaniami nad metanem w NOAA)- z której wynika jednoznacznie, że wzrost stężenia metanu- nie rośnie, a wprost przeciwnie- spada (chwilowym “skokiem” był rok 2007r).

Takie spowolnienie jest nie tylko kłopotliwe, ale stanowi również  “kubeł” z bardzo zimną wodą dla wszystkich tych,.

Grypa666's Blog

W konsumpcji energii.” Gdzie tu mowa o oddychaniu? Konsumpcja energii wytwarzanej z weglowodorow emituje gazy cieplarniane, np. CO2 z paliwa podczas jazdy autem czy autobusem. Nie wiem kogo definiuje Ewa jako ONI i pytam – a ty zakladasz co ktos mysli bez wyklarowania z ta osoba. Zdefiniowalem „ONI” w slowniczku, raportach naukowych wystawionych na blogu, w dziesiatkach artykulow oraz setkach komentow na blogu. Twa sugestia, ze ja „nie wiem” podczas gdy klaruję u osoby wypowiadajacej sie, swiadczy o tobie, nie o mnie.

Dalej piszesz o Beinie: „Oczywiście staje w obronie IPCC tak jak ma nakazane przez swoich mocodawców którym służy.”

Skad ta oczywistosc? Komu wg ciebie sluze i co mi nakazali? Bronie stanowiska naukowego o zmianie klimatu, z ktorym zapoznalem sie profesjonalnie ok 10 lat temu przez dobre kilka lat jako naczelny ekonomista planowania transportu w rzadzie Kolumbii Brytyjskiej, potem 2 lata w rzadzie federalnym na placowce badawczej. Praca wymagala biezacej znajomosci raportow i referatow badawczych. W miedzyczasie zwiekszyla sie aktywnosc sloneczna (efekt ku oziebieniu) i odkryto kilka nowych rzeczy, z ktorymi jestem.

moje myśli, których nie mogę dogonić...

Azję zaatakują monsunowe deszcze i powodzie. #Wyginie połowa znanych nam obecnie gatunków zwierząt i roślin.

Próby ograniczenia emisji dwutlenku węgla podjęto dziesięć lat temu, podpisując protokół z Kioto. Dokument zakładał, że do 2012 r. poziom emisji CO2 w porównaniu z poziomem z 1990 r. spadnie na świecie średnio o 5 proc. Protokołu nie ratyfikowali jednak najwięksi truciciele: Stany Zjednoczone, które odpowiadają za 36 proc. produkcji gazów cieplarnianych, i gwałtownie rozwijające się Chiny.

- Mam nadzieję, że tegoroczny raport IPCC zachęci władze USA do zmiany decyzji - mówi "Gazecie" prof. Halina Lorenc, klimatolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Politycy nie będą mogli się dłużej wykręcać brakiem przekonujących dowodów.

- Zmiana klimatu odbywa się na naszych oczach - dodaje prof. Lorenc. - Tegoroczny styczeń był w Polsce najcieplejszy od 1796 r. Średnia temperatura w okolicach Warszawy wyniosła 3,7 st. Celsjusza, a według normy powinna - minus 2,9 st.

- Globalne ocieplenie zagraża dzisiaj światu bardziej niż nuklearne arsenały razem.

I am the eye of the hurricane - garderoba - bloog.pl


Podsumowujący wyniki 6-letnich badań dotyczących zmian klimatu raport uważa za "bardzo prawdopodobne", że takie zjawiska jak gwałtowne ulewy, cyklony, susze i niespodziewane fale upałów będą występować coraz częściej, a pokrywa śniegu i lodu na Ziemi będzie się kurczyć. W raporcie nie wykluczono, że do końca wieku całkowicie zniknie lód z bieguna północnego. Poziom wody w morzach wzrośnie w tym czasie - zależnie od różnych czynników - o 18-59 cm.

 

Będący wielkim autorytetem w środowisku naukowym IPCC obciąża odpowiedzialnością za globalne ocieplenie przede wszystkim ludzi, którzy przyczyniają się do zwiększania poziomu dwutlenku węgla w atmosferze, powodującego efekt cieplarniany. W tegorocznym raporcie prawdopodobieństwo, że to sama ludzkość jest autorką globalnego, ocieplenia ocenia się na 90 proc., czyli znacznie wyżej niż w poprzednim raporcie z 2001 r., kiedy to odpowiedzialność ludzi oceniono na 66 proc.

 

Opracowany w 1997 roku protokół z Kioto zobowiązuje 35 najbardziej uprzemysłowionych państw świata.

Przedmurze rzeczywistości

Odpowiedzialność za generowane efekty zewnętrzne, a wartością większą, niż wzrost gospodarczy, jest zrównoważony rozwój.

Explore posts in the same categories: gospodarka, państwo, społeczeństwo

Tagi: CO2, ekologia, geoinżynieria, ideologia, IPCC, polityka, rozwój zrównoważony, środowisko, świat

You can comment below, or link to.