O czym chcesz poczytać na blogach?

Inwestycje

Mobilne Centrum Finansowe - Onet.pl Blog

Inwestując długoterminowo trzeba pamiętać o inflacji

Inwestując długoterminowo najbardziej opłaca się lokować środki w taki sposób, aby stopa zwrotu znacząco przekraczała poziom inflacji. Oszczędzanie przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat na lokacie, której oprocentowanie jest niższe niż inflacja powoduje bowiem, że zgromadzone pieniądze stopniowo tracą wartość (poza tym odkładanie co miesiąc niewielkiej kwoty na depozycie bankowym byłoby bardzo trudne technicznie) . Szansę na znacznie wyższą stopę zwrotu dają natomiast inwestycje charakteryzujące się stosunkowo wysokim ryzykiem (np. akcje). Dzięki regularnemu oszczędzaniu to ryzyko jest jednak istotnie zmniejszane. Zakup aktywów w regularnych odstępach powoduje, że cena zostaje uśredniona. W rezultacie ryzyko poniesienia straty jest ograniczone.

Paulina Sz. (22:21)
Skomentuj mnie
INWESTOWANIE

Blog inwestycje

Pomóc im sfinansować studia, kupić mieszkanie, zapewnić posag. Potem dorosła osoba zakłada drugi program - tym razem zabezpieczający własną emeryturę. Następnie kupuje programy inwestycyjne własnym dzieciom itd...

   W Polsce przeszło 80% ludzi nie pomyślało o swojej emeryturze, licząc na cud. Wydajemy olbrzymie pieniądze na rozrywkę, kosmetyki, modną odzież, samochody i ich ubezpieczenie,  telewizory, komputery i telefony komórkowe, lecz zainwestowanie rocznie 6.000 złotych w swoją przyszłość wydaje nam się kosmiczną kwotą. Tymczasem jest to niecałe 16,50,- dziennie! Zakupione dobra po kilku latach staną się przestarzałym szmelcem, ale nasze inwestycje zyskają na wartości.

   Wykres na dole strony ilustruje, co stałoby się, gdybyśmy zamiast nowych mebli, kupili jednostki funduszu inwestycyjnego.

   Wydaje mi się, że najwyższa pora zastanowić się, na co właściwie wydajemy pieniądze.

2008-01-16 Komentarzy: 0 .

w co inwestować - Onet.pl Blog


20 kwietnia 2011
W co zainwestować
W czasie kiedy giełda dla zjadacza chleba nie jest już tak przewidywalna jak kilka lat wstecz, a tradycyjne formy oszczędzania takie jak lokaty bankowe nie przynoszą przyzwoitych zysków zastanawiam się w co zainwestować, żeby zyskać a jednocześnie nie stracić ?
Natrafiłem na informacje na temat inwestycji alternatywnych, ale jak zobaczyłem hasło Inwestycje w wino to usiadłem. Z początku z wielkim niedowierzaniem i zaciekawieniem wgryzałem się w temat. Okazuje się, że inwestycja w wino jest jak najbardziej poważną i konkretną formą inwestowania, z której zyski są bardzo atrakcyjne. Za niecałe poprzednie dwa lata inwestycja w wino wypracowała 458% zysku !
Jak najlepiej zainwestować pieniądze i na czym to polega ?
Inwestycja polega na fizycznym nabywaniu skrzynek wina, które  przechowywane są w profesjonalnych warunkach do chwili sprzedaży. Dostęp do sieci niezależnych brokerów na całym świecie oraz giełd towarowych zapewnia.

Blog doradców ds. nieruchomości - Onet.pl Blog

Działu Badań i Analiz firmy Emmerson, odpowiadającego za merytoryczną zawartość raportu, kryzys finansowy nie wywołał w gospodarce polskiej tak gwałtownych skutków, jak w innych krajach europejskich i polski PKB utrzymał dodatnią stopę wzrostu. Tym niemniej ostatnie sygnały płynące z rynku budowlanego powinny skłonić do zwiększonej ostrożności przy formułowaniu prognoz na najbliższe 2 lata.Dlatego w raporcie zostały dokładnie omówione najważniejsze determinanty rozwoju sytuacji na rynku budowlanym w najbliższym okresie, wśród których znalazły się m.in. spowolnienie gospodarki polskiej i wzrost niepewności co do stabilności jej rozwoju, fundusze unijne przeznaczone na rozwój budownictwa inżynierskiego, inwestycje związane z organizacją Euro 2012.     

Jak twierdzą autorzy raportu, analizując sygnały płynące z otoczenia makroekonomicznego oraz branży budowlanej, widać wyraźnie, że budownictwo na tle całej gospodarki polskiej w dość łagodny sposób przechodzi przez trudny okres spowolnienia gospodarczego. Należy jednak podkreślić, że zarówno gospodarka polska, jak i rynek budowlany poprzez fakt uczestnictwa w Unii Europejskiej stały się częściami międzynarodowych mechanizmów i zawirowania obserwowane na rynkach międzynarodowych, choć nie w sposób bezpośredni, to jednak.

GORYSUCHE – Mównica Gór Suchych | O Górach Suchych, o Sudetach, Klinie i Bukowcu; o przyrodzie Śląska, w tym o człowieku

Ciężarówki do miast. Droga jest publiczna, ale dla wszystkich i ma służyć ludziom tak, aby im nie szkodzić.

Piotr Blachnik ze Stowarzyszenia Paralotniowego “Sudety”, którego stanowisko otrzymali radni na piśmie, zauważył, że warto byłoby zapytać tych zaprzyjaźnionych paralotniarzy, o których wspominano, czy są zadowoleni z tego, że jest planowane otwarcie nowej kopalni na Klinie. Bo jeśli do tego dojdzie, to ten pan w zielonych butach, który tak radośnie lata [chodzi o zdjęcie paralotniarzy z Mieroszowa] to tam latać nie będzie.

Jako turysta, który od dziesięciu lat chodzi po Górach Kamiennych wyraził zdziwienie, że w takim miejscu i z tak wielką siłą, realizuje się takie inwestycje. Gmina Mieroszów znana jest przede wszystkim z Gór Kamiennych, Góry Kamienne znane są z Andrzejówki, z Hali pod Klinem, z Waligóry, Włostowa, Kostrzyna, Suchawy. To są miejsca turystyczne w które przyjeżdża mnóstwo ludzi wypoczywać. Jest to zadziwiające, że jest tak duża siła, aby ten turystyczny charakter gminy pogrzebać. Proszę zobaczyć, jak bardzo konfliktowa jest to lokalizacja. Mamy przyrodę, mamy turystów, narciarzy, paralotniarzy, mieszkańców… Czy da się znaleźć przykład cięższy gatunkowo ?

Była mowa o tym, że obecny i nowy kamieniołom nie wpłyną na turystykę i narciarstwo, została wydana zgoda na nowy wyciąg. Zgodzę się z tym, ale dopóki nie wykroi się zbocza pod.