O czym chcesz poczytać na blogach?

Insulina

zielu8907 | e-blogi.pl

[0]

wpływ insuliny na mięśnie 2010-07-11


Jest to hormon peptydowy o działaniu ogólnoustrojowym , jej zasadniczą rolą jest metabolizm cukru. Jest produkowana przez komórki                   trzustki . Po spożyciu węglowodanów insulina odpowiada za ich rozkład i transport glukozy do komórek.


Powodem dla którego chcę przyblizyc ten hormon jest ogromny wpływ na tkankę mięśniową. Obok testosteronu i hormonu wzrostu należy               do najbardziej anabolicznych substancji. Insulina bardzo mocno zwiększa syntezę glikogenu w mięśniach , który jest głównym paliwem zapasowym dla naszego organizmu, duża podaż glikogenu w mięśniach i wątrobie pozwala nam na dłuższy wysiłek i jednocześnie daje efekt antykataboliczny  czyli przeciwdziała rozkładowi białek mięśniowych.

Sylwia

Cukru we krwi, to dochodzi do utraty przytomności. W tym przypadku, jeśli nie ma nikogo w pobliżu lub ludzie koło mnie nie wiedzą nic o cukrzycy, to kiepska sprawa. Na szczęście na niskie cukry reaguje mój organizm i wiem kiedy się obniżają.
Dlatego chcę aby jak najwięcej ludzi wiedziało jak leczy się cukrzycę. A cukrzycę leczy się przez całe życie. W różny sposób, bo i typów cukrzycy jest kilka. Najważniejsze jest jednak utrzymanie poziomów cukru we krwi na poziomie zdrowego człowieka.
Trochę to trudne, bo trzeba ważyć każdy posiłek, przeliczać go na (ww) wymienniki węglowodanowe i odpowiednio dobierać dawki insuliny. I jeszcze trzeba planować wysiłek ,na przykład wf w szkole czy dalszą wycieczkę pieszą lub rowerem. No i jeszcze przeszkadzają infekcje typu przeziębienie czy ból gardła.

Dlatego bardzo liczę na pompę insulinową z sensorem, która będzie pokazywać mi ciągle jaki mam poziom cukru i w każdej chwili będę mogła wyregulować go używając pompy. Tata mówi, że może już niedługo uda mu się zdobyć fundusze na jej zakup. Bardzo bym tego chciała.

Pozdrawiam wszystkich, którzy czytają mój blog

SylwiaNiebieskie światełko. Pałac.

lekarstwa2

Ostatni posiłek jadłem ok 20 , badanie miałem robione 12 godzin później.Ostre powikłania – kwasica..zle wyniki badan krwi. Nigdy nie mialem takich zachwan, martwi mnie to ze to moze byc cos wiekszego, zwlaszcza ze jem duzo winogrona i slodyczy i ten niedobór cukru to dziwna sprawa w moim przypadku.

Amaryl apteka

. a w to miejsce wporwdzić weglowodany złożone pochodzące z kasz , makaronów ,ryżu oraz surowych warzyw.jaki typ cukrzycy? – pomóżcie.Symglic.To ciekawe. gdy trzustka nie produkuje insuliny lub gdy produkuje jej za mało i trzeba podawać insulinę w tabletkach lub zastrzykach ale insulinoopornośc pojawia się gdy insulina obecna we krwi nie spełnia swojego zadania tzn. Czy to moglo wplynac na wynik badan? Nigdy tez nie robiono mi innych badan od badania krwi."dziwna" cukrzyca a zatrzymania miesiączki. Bardziej niepokojąca jest insulina ponieważ wg norm , które posiadam powinna być w granicach 10-20jm/l a u Ciebie jest ok. Jedni już przy poziomie cukru ok.A autorka polemizująca ze mną uparcie stawia nadal błędną tezę co do poziomu cukru.
mikos28: to, że Twój tata ma cukrzycę o niczym nie świadczy.Hipoglikemia.Pozdrawiam i przepraszam jeżeli się czujesz urażona moim postem,ale zawsze piszę to co myślę,a przede wszystkim to,jak komuś pomóc czy doradzić.

Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią - Onet.pl Blog

Ważne jest zrozumienie tej choroby przez właściciela i ścisła współpraca z lekarzem prowadzącym pieska. Właściciel musi się nauczyć samodzielnie wykonywać wkłucia. Najlepiej, aby pierwszy raz wykonał je w obecności lekarza.

Stosowanie insuliny

  • Insulinę należy przetrzymywać w lodówce (w pozycji leżącej).
  • Otwartą ampułkę można używać góra 30-40 dni.
  • Nie można insuliny absolutnie silnie mieszać gdyż bardzo szybko traci swoje właściwości (należy delikatnie mieszać ruchami kolistymi).
  • Insuliny wieprzowe można rozcieńczać roztworem soli fizjologicznej (rozcieńczona insulina może być używana góra 2 tygodnie).
  • Strzykawki do podawania insuliny można użyć góra 4 razy(potem plastik strzykawki wchodzi w reakcje z insuliną i ta traci wartość).
Niezwykle istotny też jest okresowy pomiar glukozy przez właściciela. W związku z tym zaleca się, aby właściciel zaopatrzył się w glukometr i sprawdzał poziom cukru (zwłaszcza w momentach pogorszenia się stanu psa). Krew do takiego pomiaru właściciel pobiera nakłuwając małżowinę uszną psa. Inną metodą jest badanie moczu testami paskowymi na zawartość cukru i ciał ketonowych.

Zdrowie w centrum

Wagę ciała oraz utrzymać ją bez efektu jojo. Indeks glikemiczny dotyczy tylko węglowodanów, gdyż tłuszcze i białka nie powodują wysokiego wzrostu poziomu glukozy.

 

Powolne przyswajanie oraz stopniowy wzrost i spadek poziomu cukru we krwi po spożyciu produktów o niskim indeksie glikemicznym, ułatwia kontrolę poziomu cukru u osób chorych na cukrzycę. Jest to również zalecane osobom zdrowym, ponieważ powoduje mniejsze wydzielanie hormonu insuliny i pozwala ograniczyć napady głodu. Najkorzystniejsze dla organizmu są produkty, których IG nie przekracza 60.

 

Produkty o wysokim IG powodują wysoki poziom cukru we krwi oraz utrzymanie się tego podwyższonego poziomu przez dłuższy czas. Produkty o wyższym indeksie glikemicznym, najlepiej spożywać w towarzystwie produktów bogatych w błonnik, który działa jak gąbka, powodując znaczne spowolnienie wchłaniania cukru do.

Dziwny jest ten swiat - Onet.pl Blog

Że Pan Rysiu Krauze kupił akcje BIOTONU       po 7 gr, czyli za blisko 8,4 mln zł. Stało się to na dzień przed opublikowaniem przez rząd nowej listy refundacyjnej leków.

Okazało się, że jest ona (rządowa lista refundacyjna) bardzo korzystna dla Biotonu.                                                                                                                                 DLACZEGO??? Ponieważ... znalazła się na niej insulina ludzka produkowana przez Bioton, a nie ma tzw. insuliny analogowej. Ministerstwo Zdrowia zignorowało tym samym apele lekarzy oraz osób chorych na cukrzycę, którzy domagali się refundacji insuliny analogowej. Od kilku lat stara się o to m.in. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.

I dali...Rysiowi ... prezent na Gwiazdkę !!!

Według zapewnień zakup akcji przez Krauzego miał być długoterminową inwestycją w spółkę. Tymczasem okazał się sukcesem od razu!! Kupujac akcje gdyński biznesmen zwiększył swój faktyczny udział w firmie do blisko 27 proc. Kurs akcji.

● Site About Everything . - Onet.pl Blog

Się jak ze szkłem. Przecież jestem normalna? Taka jak każdy i nie chcę żeby traktowano mnie inaczej. Chcę być taka jak każdy! Nigdy nie mogę nigdzie wyjść na długo sama, nie mogę przebywać sama, NIC nie mogę sama.
Telefon cały czas dzwoni, sms przychodzą. Cały czas ktoś się pyta jak się czuję, co robię co mi jest.

Potrafię paść w każdym momencie, kiedy idę, kiedy coś robię a nawet  kiedy śpię. Mój dzień jest taki jak wasz ? Może jednak trochę więcej robię, cukier, insulina, śniadanie, cukier, insulina, obiad, cukier, insulina, cukier,kolacja, insulina, cukier, insulina, cukier tak chyba w skrócie.

Czasami mam dość i sobie płacze o tak, bo nie mam siły na resztę dnia. Czasami nie śpię w nocy, bo nie mogę, czasami nie wychodzę, bo nie mogę. Czasami mam wszystkiego dość i rozwalam wszystko. Mówi się, że nie ty jedna jesteś na to chora "zobacz ona ma 2 latka i co?".Dobrze ma dwa lata i co z tego? Za nią wszystko robią rodzice, ja mam 16 i nie chcę czegoś takiego. Zobaczymy co powie w moim wieku, czy też będzie chciała,.