O czym chcesz poczytać na blogach?

Instalator windows

Ciemna Noc juz nastala, a nietoperze lataja..... ver. 07

Ukazuja sie w roznych zakatkach netowych wiedza, ze niedawno moj komputer zostal oczyszczony T___T Pewien osobnik nie poznal sie, ze w moim compie jest niezbyt grozny (ale cholernie uciazliwy) wirus i zrobil format...Stracilam caly moj wieloletni dorobek zbieracza internetowego T___T Ludzie NIE UFAJCIE NIGDY TAJWANSKIM INSTALATOROM WINDOWSA XP !!! DODAM JESZCZE IZ OWY OSOBNIK NIE WYGLADA NA AZJATE... MA BLOND WLOSY< ZIELONE OCZY< I 197 cm !!!! Zreszta juz ja o to zadbam, zeby nigdy nic wiecej nie instalował Hrrrrrrrr

Ech, niebawem wydaje BAL Absurdu, wiec prosze sie odpowiednio ubrac, a raczej rozebrac...
tenshi-diablesse.

Kasp3rski’s Weblog

  Czasopisma
 • Gry
 • Hardware
 • Książki
 • Linux
 • Mój Komputer
 • Software
 • Szkoła
 • Windows
 • Wydarzenia

Poświęcony jest kolejnej, 11 już wersji dystrybucji openSUSE. Zawiera ona kilka istotnych zmian, dzięki którym praca z nią staje się jeszcze bardziej przyjemna.

Oto kilka z nich:

 • instalator – atrakcyjny wizualnie, szybki, prosty – prawie perfekcyjny. Jak zawsze w czasopiśmie znajdziemy dokładny opis instalacji.
 • środowiska graficzne – ich grono zostało poszerzone o nowe KDE 4 (więcej na str. 9)
 • instalacja pakietów – migracja z archiwów bzip2 do LZMA Payload = mniejsze pakiety i krótszy czas ich instalacji (nawet 2 krotnie). Więcej o zarządzaniu pakietami na stronie 12.

Zamknięci w kiosku

Artur Nowosielski wyjaśnia, jak w szybki i prosty sposób ograniczyć reszcie.

[slawko]

Dobry, żeby się nie uczyć. ;o)


... to napisałem ja, [slawko] dnia 2003-01-30 o godzinie 15:41:04
-->skomentuj (19)
.: windows i życie :.

Windows jest jak człowiek! On żyje... dorasta, nabiera doświadczenia, umiejętności (i megabajtów), a potem starzeje się i po prostu umiera.

Mój staruszek jedzie już na sztucznym podtrzymywaniu życia. Niestety z powodu sesji i projektów nie mogę go dobić. Nie mam czasu na zabawę w instalatora (o dziwo kiedyś, bodaj w '95 roku jeszcze sprawiało mi to przyjemność, pachniało czymś niezwykłym, wprost magicznym, ale juz dawno przestało i stało się smutną koniecznością... to tak jak w małżeństwie, prawda? ;o) hehe)

Cykl czuwania mojego pupilka skrócił się obecnie do.

Arvangen

Ale wiem że miałem już tego dość. Reinstalacja wisiała w powietrzu. Zasiadłem przed panelem sterowania, wybrałem odpowiednią pozycję z listy zainstalownych programów i kliknąłem “odinstaluj”…

Jeśli przy próbie odinstalowania MS Office zawiesza się instalator (co może mieć różne przyczyny),  trzeba wykopać upierdliwca na siłę korzystając z rad na stronie supportu microsoft.  Ściągamy odpowiedniego fixa dla naszej wersji Office, uruchamiamy i przyglądamy się co białe literki w linii komend wyprawiają aby pozbyć się niechcianego przez nas pakietu biurowego (a roboty trochę mają, bo zajmuje im to kilka minut). Warto doczytać, że dla Windows w wersji 64-bitowej uruchomienie fixa bezpośrednio ze strony spowoduje jego nieprawidłowe działanie.

Na szczęście nowa, świeża instalacja Office’a działa bez zarzutu, a ikonka excela aż wydaje się prosić, żeby spędzić trochę czasu za kratkami