O czym chcesz poczytać na blogach?

Inspekcja pracy

We`re the halves that don`t match.

Że było by lato, pachnące spieczoną słońcem trawą.. A btw autobusy - Łódź - metro - nekropolia: bo przecież ode mnie w który kolwiek punkt miasta jest tak daleko.Starzeje się?jak każdy.
Praca...Odzyskałam to co mi się należało, uprzednio strasząc sądem i inspekcja pracy. Na szczęście nie musiałam uciekać się do ostateczności, a tak szczerze to nawet nie chciało by mi się drążyć w poszukiwaniu jakichkolwiek instytucji - za dużo drążenia. I żeby było śmieszniej pewnie dalej będę pracowała w tym samym miejscu. Lepszego na moje.

Oczy: Wrota Duszy

Jeśli on nie umie zrobić NICZEGO to ja mam to wszystko w głębokim poważaniu. nie staram się, nie traktuję poważnie. nie ma systemu motywacji, nie ma ludzkiego traktowania. mam to gdzieś. i tym razem zrobię wszystko, żeby trafić gdzieś, gdzie rozmowa między kolegami z pracy będzie zawierała treść, a nie składała się wyłącznie z coraz gorszych i bardziej wyszukanych przekleństw. gdzieś, gdzie ludzie coś sobą reprezentują, umieją rozmawiać, interesują się czymś i wymagają od siebie i od życia. mam dość prywmitywnych.Trwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego mobbingiem. nie, nie żałuję siebie i mam do tego dystans. tylko dość mam już tego wysłuchiwania, tej upierdliwości, tego pieprzenia. zwyczajnie mam nudności jak ciągle i ciągle, dzień w dzień to samo. czekam na odpowiedź z inspekcji pracy, mam nadzieję, że dostanę ją w tym tygodniu. tak czy inaczej szukam pracy, ale to nie zmienia faktu, że jutro znowu muszę iść do fabryki, muszę tam siedzieć, muszę pracować na półtora etatu. tupet pracodawców jest zajebisty. oni myślą, że nikogo nie.

www.kaniow.blox.pl

W galerii dodawane będą zdjęcia z różnych uroczystości, imprez oraz okolicznych okazji.

Link do galerii zdjęć: http://kaniow.blox.pl/strony/dzienradosci.html

11:17, grzegorz_wieczorek
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 czerwca 2011
Szukasz pracy? Przyjdź!

Urząd Gminy w Bestwinie,.

Odwiedzić każdy, kto tylko zainteresowany jest podjęciem zatrudnienia. Oprócz ofert lokalnych pracodawców będzie można spotkać się z pracownikami Powiatowego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, skorzystać z możliwości konsultacji z doradcą zawodowym oraz zasięgnąć porad u inspektora Państwowej Inspekcji Pracy.

Wstęp na targi, korzystanie z ofert pracy, wszelkie porady i konsultacje udzielane będą bezpłatnie. Serdecznie zapraszamy!

Koordynator projektu:

Andrzej.

Ni pies ni Wydra

Z systemów obronnych, które stosujemy, by utrzymać się na powierzchni. Jako świeżo upieczona wykształcona klasa robotnicza znam ten mechanizm lepiej niż dobrze. Przez pierwszy miesiąc opierasz się i nie bierzesz pracy z kategorii "każda", piszesz do instytucji kultury: miejskich, wojewódzkich, osiedlowych, prywatnych, stowarzyszeniowych i innych. Potem pozujesz na ASP (a jednak nadal branża artystyczna, czyli kultura), łapiesz McPracę, odbijasz się od korporacji i zatrudniasz w kolejnej.

"POSZUKIWANE: Do straszego sprawnego Pana starszej sprawnej Pani poszukuję. Tylko emerytki, rencistki, samotne. Telefon, itd."

- kuszące, ale nie moja kategoria....

"Osób do pracy na wózkach widłowych. Twoja lekka niepełnosprawność będzie dodatkowym atutem."

- dzwonić do Państwowej Inspekcji Pracy, czy się jeszcze powstrzymać?

Życie z sublokatorem

 Nie pisałam tak długo a wszystko przez nawał obowiązków.Odważyłam się i napisałam skargę na szefa do związków zawodowych.Czekam teraz co będzie dalej.Kilka osób chce być moimi świadkami jeśli dojdzie do sądu koleżeńskiego.Z coraz większą niechęcią chodzę do pracy.Coraz gorzej się czuję.Jestem coraz bardziej zmęczona i rozdrażniona.Już sama nie wiem co robić.Może odpuścić sobie tą pracę i starać się jednak o tą rentę?Tylko nie mam żadnych gwarancji że ją dostanę...Jeśli nie to stracę pracę i co wtedy?Za co będziemy.

Podania konkretnej przyczyny...Od maja nie mam swojego biurka.Ostatnio po raz kolejny sie o to upomniałam więc aby mnie uciszyć kazał aby jeden z kolegów odstąpił mi swoje biurko i tym sposobem teraz kumpel nie ma gdzie siedzieć.Jestem wściekła.Chyba zgłoszę to do inspekcji pracy,mam orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności a jestem traktowana jak popychadło...Pracuje w tym wydziale najdłużej a najmniej zarabiam.Ech,gdybym była facetem to by wszystko wygladało inaczej... 

Dobra Praca w Internecie

Za łamanie zasad BHP

autorem artykułu jest Ola Kowalska

Pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia pracownikom bezpiecznego i higienicznego miejsca pracy. Ponadto każdy zatrudniający w Polsce ma obowiązek stosowania się do kodeksu prawa pracy. Dla tych, którzy nie zapoznali się z przepisami BHP lub nie zamierzają się do nich stosować rząd przygotował surowe kary.

Działania Rady.

Aż o 11 tyś. w porównaniu z rokiem ubiegłym (ogółem wynosi 95 tys.). Jest to nie tylko niepokojące ze względów czysto humanitarnych, lecz także ekonomicznych.
Odszkodowania, renty i inne wydatki dodatkowe mogą kosztować społeczeństwo nawet 16 mld zł. Dodatkowo, Inspekcja Pracy zamierza zwiększyć liczbę kontroli oraz wysokość kar dla tych pracodawców, którzy zasad bhp nie przestrzegają. Za jednorazowe przewinienie wystawiony zostanie mandat w wysokości 3 tyś. zł, recydywiści zaś mogą zapłacić 5 tyś. zł lub nawet 30 tyś. zł.

Esperanza

Cholernie meczący weekend-jak zwykle 2005-02-07 09:52:19

Jak to zwykle u mnie bywa po weekendzie jestem bardziej zmęczona niż przed.Ledwo chodzę,nie wpomnę już o bólu przy ruszaniu szyją:))
Bo to było tak:) W piątek po pracy pojechałam do kina na "klatwę", proboszcz się rzucił i zafundował bilety całemu chórowi:))Kino było w Carrefourze na Głębockiej więc zrobiłam przy okazji zakupy i ciągnęłam je tak z jednago na drugi koniec Warszawy.Do domu dotarłam po 22:00,a przed 23:00 pojawił.

skomentuj (6)

Poradziłam sobie:) 2005-02-15 09:58:56

Poradziłam sobie z walentynkowym wieczorem wręcz doskonale:)) Z pracy wyszłam przed 18:00,bo w ciagu dnia okazało się,że będziemy mieli w firmie wizytę z Państwowej Inspekcji Pracy:)) Oczywiście obejmuje ona zakres kadr,które prowadzę, a w kadrach meksyk:))No cóż, tak to jest jak jedna osoba czyli ja robi wszystko:))
Po pracy skoczyłam po bilety do Aachen,gdzie czekała mie miła niespodzianka,bo z okazji walentynek otrzymałam.