O czym chcesz poczytać na blogach?

Innowacja

eFirma

Rozwijają również własne umiejętności.
Przedsiębiorca to człowiek wykorzystujący czynniki produkcji by dojść do wyznaczonego celu (zysku), podejmujący ryzyko, kreatywny, konsekwentny – umiejący zrealizować swe plany.
Innowacyjność – definicja, źródła i ocena ekonomiczna.
Innowacyjność to proces wprowadzania innowacji – zdolność wytwarzania nowych pomysłów lub/i łączenie istniejących elementów tak, by tworzyły nowe wartości.

Innowacja to kompleks zjawisk i procesów zastosowanych w nowych wzorcach i technologiach.

Źródła innowacji:
• nieoczekiwane – zdarzenie zewnętrzne
• niezgodność między rzeczywistością a wyobrażeniami o niej
• innowacje wynikające z potrzeb procesu technologicznego
• zmiany w strukturze przemysłu lub.

IdeaLabs

IdeaLabs powstał w celu rozszerzania wiedzy na temat kreatywności, innowacji i zrozumienia twórczych elementów życia z których rodzą się komercyjne projekty osiągające sukces. Atmosfera myślenia Out-Of-The-Box jest celem nadrzędnym w innowacji. Analizując projekty osiągające komercyjny sukces będę doszukiwał się drugiego końca, który nie zawsze jest na pierwszy rzut oka widoczny.


Poza tym. Na jednym z najważniejszych spotkań w branży IT zeszłego tygodnia zagadałem Kube Filipowskiego od Yashke na temat tego, że chcę założyć blog związany z innowacją i co o tym sądzi? On na to co to jest innowacja? Cholera, czas to zmienić!


Innowacja napędza gospodarkę, dzięki niej mamy postęp. Nektar kreatywności, który spływa na ludzi powszechnie nazywanych „geniuszami” nie jest niczym innym jak pewnymi schematami myślowymi, które prowadzą ich do nieszablonowych rozwiązań...


Więc o czym będzie ten blog? O biznesie, startupach, trendach, branży IT, innowacji, a resztę zobaczymy według zasady "launch and learn". Na początek zapraszam do przeczytania mojego artykułu na temat tego,.

Marketing

Blogów eksperckich Kobiet.


21:45, sarota
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 czerwca 2006
Innowacje

W BusinessWeek'u ukazały się świetne artykuły na temat innowacji.

Dodatek ten nazywa się Inside Innovation.

A nam najbardziej podoba się prezentacja na temat poruszanej wielokrotnie na naszym blogu kwestii Burzy Mózgów. Brainstorming Secrets.

Kto stoi za świetnymi innowacjami. Odpowiedź w zakładce Masters Innovation

projekt funky town

Rocket”, zaprojektowana w polnocnej Anglii 1829, pomogla puscic w ruch rewolucje przemyslowa, ktora uksztaltowala zycie codzienne milionow ludzi na calym swiecie. Od tamtego czasu projektanci wypelnili swiat niezmierzona liczba innowacji. Wprowadzeniu i upowszechnieniu wielu z tych innowacji towarzyszyly efekty uboczne, nie zawsze przyjemne.”

Tak pisze – w swobodnym tlumaczeniu – John Thackara, dyrektor programowy imprezy Dott 07 ktora wlasnie zaczyna sie w polnocno-zachodniej Anglii, na stronie internetowej imprezy.
Polnocny Zachod jeszcze raz stanie sie kolebka rewolucji przemyslowej – tyle ze tym razem bedzie ona przyjazna srodowisku, bedzie zwiazana z licznymi innowacjami w sektorze publicznym ioprze sie o te tradycje spolecznej solidarnosci, ktora wyroznia ten region Anglii.

W imprezie nie chodzi o to by mowic mieszkancom regionu jak maja zyc – podkresla Thackara. Jej celem jest umozliwienie mieszkancom kontaktu z inspirujacymi goscmi z calego swiata oraz dostarczenie okazji do zapoznania sie z ich wizjami. Dzieki temu mieszkancy beda mogli wykreowac wlasne wizje przyszlosci.

tomaszwrona

In Learning Program Innowacyjna Szkoły Pathfinder jest krzewienie kultury innowacji i zmian na poziomie systemu w szkole w sposób, który pomaga nauczycielom w przygotowaniu uczniów do realiów życia i pracy w XXI w.

Microsoft szuka innowacyjnych szkół na całym świecie. Jeśli twoja szkoła jest zainteresowana wzięciem udziału w tym przedsięwzięciu to więcej informacji dostępnych jest na stronie http://www.partnersinlearningnetwork.com/Pages/default.aspx#

Jak są obsługiwane szkoły Pathfinder ?

Uznając, że zmiany w technologii mogą być trudne do pojęcia,  szkoły Pathfinder otoczone są przez ekspertów w tej dziedzinie którzy z powodzeniem pomogą zmieniać postęp innowacji  szkołach. Szkoły Pathfinder są po to aby pomóc innym szkołą z całego świata uzyskać dostęp do szerokiej gamy środków, aby pomóc im w osiągnięciu celów. Umożliwia to:
  • Dostęp do narzędzi, które pomagają w doskonaleniu szkół i zespołów.
  •  Konsultacje z ekspertami w dziedzinie nowych technologii.
  • Uniwersytety Virtual  na których poruszane są różne tematy, począwszy od środowisk uczenia się, rozwoju umiejętności przywódczych do najlepszych praktyk angażowania studentów w nauce.
  • Dostęp do najlepszych narzędzi badawczych krawędzi do pomiaru wpływu zmian i innowacji w szkołach uczestniczących w projekcie.
  • Okazją do.

Innowacje w farmacji

By ich jaja zawierały zwiększoną ilość fosfolipidów o najbardziej pożądanym składzie. “Złote jajko” następnie jest przetwrzane i izolowane są z niego wszelkie związki o budowie fosfolipidowej. Wyselekcjonowane związki trafiają następnie do laboratorium, gdzie analizuje się go jakościowo i ilościowo. Końcowym etapem łańcucha produkcyjnego jest kapsułka, tabletka lub płyn.

W planach Klastru Nutribiomed jest pozyskiwanie kolejnych funduszy unijnych i stworzenie specjalnego laboratorium przeznaczonego do badań nad suplementami diety nowej generacji.