O czym chcesz poczytać na blogach?

Iniekcja

Pepsieliot's Blog | Obyczaje Pepsi Eliot :)

   Marzec 2012 o 07:04

   Krystyno Kochana, bardzo Ci dziękuję za tego komenta, niestety w życiu też klnę jak szewc, ale nigdy w kontekście brzydkich rzeczy lub osób, i staram się mieć “dobry gust” do brzydkich słów. Ja nie wierzę,żeby kilka liter mogło być czymś złym kiedy nie dotyka to żadnej osoby, a jedynie podkreśla emocje, albo jest po prostu śmieszne przez swój nonsens. Ale wiem że mogą kogoś razić. Ale kochana jak mi odbierzesz te podkręcane słowa, to stracę kawałek swojego wyrazu. Przypominam bardzo lubię brzydkie słowa, ale tylko w odpowiednim kontekście i nigdy jako bezmyślne wulgaryzmy, nie napiszę nigdy iniekcja w dupę, bo to dla mnie wulgarne i w złym guście, zawsze napiszę zastrzyk w pupkę.
   Ale i tak Cię przepraszam. Ale nie odchodź ) Lovciam Cię

 • Asia BW pisze:

  Pepsi, papierki do badania ph kupowałam kiedyś w sklepie z artykułami medycznymi, a może i w aptece sa.
  A Ty jak zawsze musisz w 10.

 • mat-ka

  30 wrz

  Byłam na wizycie u diabetologa. Ponieważ w mojej walce z cukrzycą ostatnio szala zaczęła przechylać się na stronę cukrzycy, więc została wytoczona kolejna, ciężka broń. Przegrupowujemy się i uderzamy z lewej flanki. Jednym słowem dostałam dodatkową insulinę o przedłużonym działaniu do wstrzykiwania na noc oraz zalecenie zwiększenia dawek pozostałych iniekcji. Mam nadzieję, że to uspokoi moje cukry, które to ostatnio robią sobie co chcą, zupełnie się mną nie przejmując.

  Zostałam też brutalnie uświadomiona, że mój przyrost wagi jest prawdopodobnie spowodowany właśnie insuliną, która to, jakby nie było, jest anabolikiem i świetnia działa na przyrost tkanki mięśniowo-tłuszczowej. Czy to znaczy, że mam szansę dojść do końca ciąży w roli hipopotama???? Smutne to, ale prawdziwe. I do tego hipopotama pokłótego jak sito, bo palce mam dziurawe od pomiarów cukru, ramiona od iniekcji insuliny dziennej, a teraz jeszcze dochodzą mi uda na insulinę nocną. Sito. Normalne sito. :-(

  W poniedziałek.

  Nadzieja to ogień,który chce płonąć nawet wtedy,gdy jest gaszony - Onet.pl Blog

  Ani dostępu dożylnego ani doszpikowego,niektóre leki można podać drogą dotchawiczą.Jednakże stężenie,które osiągnie w surowicy lek podany drogą dotchawiczą jest nieprzewidywalny,a optymalna dawka dotchawicza większości leków nieznana.Podczas resuscytacji dawka adrenaliny podana dotchawiczo jest 3 do 10 razy wyższa niż dawka dożylna.Niektóre badania na zwierzętach sugerują,że niższy poziom adrenaliny osiągany wtedy,gdy lek jest podawany dotchawiczo może wywołać przejściowy efekt beta-adrenergiczny,ktory spowoduje spadek ciśnienia i obniżenie ciśnienia perfuzji wieńcowej.Dawka adrenaliny podawanej dotchawiczo wynosi 3 mg,rozcieńczone w minimum 10 ml wody do iniekcji.Rozcieńczenie wodą zamiast solą fizjologiczną może spowodować lepszą absorpcję leku.Roztwory z ampułkostrzykawek nadają się do tych celów.

                                                                        Źródło:Wytyczne ERC 2005
  ratmed (00:44)

  ¤ Śmieszne Teksty - Onet.pl Blog

  Woli człowieka nie związanego przecież ze służbą zdrowia?

  Środa.
  W dalszym ciągu pechowa passa. Siostra Narcyza potrąciła mnie podczas operacji, kiedy akurat zerkałem na siostrę Honoratkę. Wszystko stało się bardzo szybko. Rodzina pana Korytko, który był na stole chce mnie skarżyć o to, że mu przyszyłem butlę z tlenem do pleców. Kiedy już ochłonąłem, to zrobiłem sobie na próbę zastrzyk nową jednorazówką z tego transportu, który dopiero co nadszedł. Bardzo bolesny, dwa razy zemdlałem, zanim wprowadziłem wszystko dożylnie. Siostra Jola powiedziała, że niepotrzebnie się męczyłem, bo igły do tych strzykawek przyjdą w przyszłym tygodniu i iniekcje mają być ponoć łatwiejsze. Eee, pożyjemy zobaczymy.

  Czwartek.
  Dzisiejszy dyżur na oddziale reanimacji minął nadspodziewanie spokojnie. Praktycznie przez cały czas nie było prądu, więc aparatura nie hałasowała. Na szczęście włączyli fazę i zdążyłem jeszcze wypełnić wypiski. Natomiast mocno zastanawiająca historia przytrafiła mi się podczas porannego obchodu. Otóż spotkałem mojego sąsiada z bloku, inżyniera Bazydło. Powiedział, że przyszedł do naszej kliniki do Rentgena. Ciekawe to o tyle, że nikt z pracowników naszej placówki, ani też żaden, żaden z jej pacjentów nie nosi takiego nazwiska. No i kto mi teraz wytłumaczy, dlaczego.

  Monitor ZAKRZEPICA

  Hamując aktywność białka Stuarta i Prowera (czynnika Xa) oraz protrombiny (czynnika IIa), a pod względem działania różnią się głównie poziomem aktywności wobec tych czynników [1]. Stosowanie heparyny ma na celu zapobiegnięcie rozbudowie skrzeplin oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia zakrzepicy żył głębokich (ZŻG), która może być powikłaniem ZZŻP występującym u 6—44% chorych, zależnie od zaawansowania i umiejscowienia choroby oraz predyspozycji osobniczych [10]. W grupie HDCz dominują preparaty soli sodowej enoksaparyny i soli wapniowej nadroparyny, zaś w grupie HNF preparaty soli sodowej heparyny. HDCz dostępna jest na rynku w postaci ampułkostrzykawek do iniekcji podskórnych, zaś HNF stosowana jest w formie wlewów dożylnych oraz żeli do stosowania zewnętrznego: tradycyjnego oraz liposomalnego.
  W ostatnich latach przeprowadzono dwa badania kliniczne, których celem była ocena skuteczności i bezpieczeństwa stosowania heparyny niefrakcjonowanej w żelu liposomalnym w porównaniu z heparyną drobnocząsteczkową [11, 12]. Badania miały charakter wieloośrodkowy i objęły łącznie grupę 80 chorych leczonych z powodu ZZŻP. Chorzy leczeni HNF w żelu liposomalnym (37 osób) i chorzy leczeni HDCz (43 osoby) w podobny sposób subiektywnie ocenili skuteczność terapii na podstawie ustępowania dolegliwości bólowych (analogowa.

  Świat oczami Ziewanny

  | z życia miasta | złośliwości
  RSS
  czwartek, 14 lipca 2011
  Nie choruj w weekend! (2)

  Moje dolegliwości potrwają według lekarzy jeszcze co najmniej tydzień. Przynajmniej przez kilka najbliższych dni powinnam brać zastrzyki. Postanowiłam zorientować się, gdzie znajduje się najbliższa placówka medyczna, która świadczy takie usługi w weekend.

  I co się okazało: dla Wrocławia i części wrocławskiego powiatu ziemskiego stworzono 4 miejsca, w których wykonuje się m.in. iniekcje. Policzyłam skrzętnie, że taką opieką weekendową otoczono 679.756 mieszkańców naszego regionu czyli na jeden ośrodek medyczny przypada prawie 170.000 osób. Znajome pielęgniarki potwierdziły, że kolejki w tych placówkach są gigantyczne, a pacjenci mdleją w oczekiwaniu na pomoc.

  Dlaczego znowu nikt nie pomyślał o tych, których nie stać na prywatną pielegniarkę, a leki w formie innej niż doustna muszą przyjąć w czasie weekendu? Nie każdy jest przecież ministrem, który spadł ze schodów...

  Od zawsze przynudzam, że wszyscy decydenci (niezależnie od szczebla) powinni przechodzić okresowe, zakrojone na szeroką skalę badania psychiatryczne.