O czym chcesz poczytać na blogach?

Inicjatywa

Bogumił Kolmasiak

Wyrażał zrozumienie dla wydarzeń Marca'68 i pisał antysemickie broszurki.

Kolejny idol młodych nacjonalistów, ojciec Tadeusz Rydzyk, siedział sobie u niemieckich redemptorystów i nabierał doświadczenia.

Kiedy Jacek Kuroń ryzykował życie zamiast podpalać komitety, budując własne, Janusz Dobrosz, czołowy aktywista Ligi Polskich Rodzin, był działaczem ZSL - satelity PZPR.

Jerzy Robert Nowak, idol wszechpolaków i felietonista Radia Maryja, kiedy Jacek Kuroń z Adamem Michnikiem walczyli z systemem totalitarnym, był jednym z najbardziej dyspozyjnych dziennikarzy i członkiem satelickiego Stronnictwa Demokratycznego.

Moi drodzy, walczmy o swoje autorytety, bo one przetrwają i im historia przyzna rację. A Giertych, Wrzodak, Macierewicz, Wierzejski i cała brunatna gównarzeria z LPR znajdzie się na śmietniku historii.

Czego sobie i Wam z całego serca życzę!
14:52, bogasex , PRYWATNE
Link Komentarze (1) »
sobota, 02 września 2006
Projekt Uchwały nt. współpracy z Forum Liberalnym
Jutro na spotkaniu inauguracyjnym Stowarzyszenia Inicjatywa Młodych Tak! zamierzam przedłożyć zarządowi Stowarzyszenia uchwałę na temat.

Inicjatywa Alfa Czyżowice

« Środowe spotkania Inicjatywy Alfa
Felieton »

Zapraszamy na modlitwę uwielbienia – parafia św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim

20 kwietnia 2012r. o godzinie 19.00.

Serdecznie zapraszamy również na mszę świętą  o godz. 18.00.

Fabryce Asfaltu w Tenczynku mówimy NIE

Cyklicznego monitorowania oddziaływania inwestycji, 

c) przeprowadzenia odpowiednich nasadzeń wokół zakładu, ograniczających wpływ inwestycji na środowisko, 

d) przygotowania alternatywnych rozwiązań komunikacyjnych dla planowanej inwestycji i finansowego w nich udziału.  
 
 

      Jednocześnie na podstawie art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jedn. - Dz.U. z 2006 r. NR 129, poz. 902 z późn. zm.) w związku z wniesionymi do postępowania uwagami i wnioskami Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zwraca się z wnioskiem o dopuszczenie do postępowania administracyjnego wszczętego na wniosek STRABAG Sp. z o.o. z/s w Warszawie, 
ul. B. Brechta 7
, dotyczącego wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na przedsięwzięcie pn. "Budowa wytwórni mas mineralno-bitumicznych o wydajności 160/240 Mg/godz., typu Ammann", na działkach nr ew. 1057/12 oraz 1057/13 obręb Tenczynek, gmina Krzeszowice na prawach strony.

           

Stowarzyszenie Alternatywny Cypel


23:15, alternatywnycypel
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 października 2011
Bity ze strądu - pierwsze spotkanie za nami

W siedzibie naszego Stowarzyszenia 19.10.2011 r. odbyło się pierwsze spotkanie Bitów ze strądu. Głównym prelegentem na spotkaniu była Pani Monika Selin - edukatorka Błękitnej Szkoły, biolog. Prezentacja charakteryzująca Bałtyk okazała się nie tylko bardzo pouczająca, ale i opowiedziana w sposób lekki i z dowcipem. Wszyscy przybyli na spotkanie wyrazili zainteresowanie projektem i wspólnymi spacerami w poszukiwaniu znalezisk na plaży, które przyczynią się do stworzenia wspólnej wystawy.

Choć jesteśmy zadowoleni z frekwencji na spotkaniu, dalej chcemy bujać tą łódką i wzmagać aktywność mieszkańców naszego miasta. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania, które pozwolą włączyć się w inicjatywę Bity ze strądu.

Ninja Junior

Że ta gra upada? Że tamten program nie jest już rozwijany? Z tego wszystkiego można stworzyć pewną listę rzeczy, których wymaga założenie nowej inicjatywy i w miarę stabilne jej utrzymanie.

Ludzie - ludzie są najważniejsi. Bez ludzi nie ma niczego. I dlatego ten punkt nie będzie miał oznaczenia, gdyż wszystkie poniższe wywodzą się od ludzi. Wydaje mi się, że powinno być przynajmniej dziesięciu ludzi obecnych przy tworzeniu nowej gry, aby mieć odpowiednią ilość adminów oraz graczy, którzy ją będą testować. Po wytestowaniu, wprowadzeniu wielu nowych funkcji – przybędą nowi ludzie, którzy z czasem zastąpią starych… I tak w kółko. Każda inicjatywa wymaga świeżej krwi. Jeśli jest wielu starszych graczy, a nie przybywają żadni nowi, z czasem wszyscy wpadają w rutynę, która kończy się upadkiem gry. Jeśli jest wielu starszych członków klubu i nie ma żadnej nowej formuły na jego organizację, w końcu oni wszyscy się znudzą uczestniczeniem w jego życiu.

1. Pomysł - musimy wiedzieć, czego chcemy. Klubu Miłośników Puław, który będzie co robił? Organizował wycieczki dla miejscowej ludności? A może chcemy stworzyć grę RPG? Klimatyczną? Czy tylko taką, w której się klika? Komercyjna? Zamierzamy na niej zarabiać? Czy będziemy utrzymywać serwer z reklam? Jeśli już naprawdę wiemy, co jest.

"prawie" polityczny

Zmiany?

- Proszę zapoznać się z projektem nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. To my – liderkami tutaj były oczywiście Iza Jaruga – Nowacka i nasze posłanki – zgłosiliśmy projekt zdecydowanie lepiej chroniący prawa kobiet i dzieci, ofiar przemocy w rodzinie. Po ponad pół roku powstrzymywania naszej inicjatywy, rząd przygotował swój projekt i nowelizację umożliwiającą łatwiejszą izolację sprawcy przemocy od ofiar, a także pozwalającą na bardziej konsekwentne karanie sprawców przemocy – np. obligatoryjny powrót do więzienia w przypadku kary w zawieszeniu lub skróceniu wymiaru odsiadki dla sprawcy przemocy – inicjatywa właśnie opuściła Sejm i trafiła do Senatu. Gwarantuję, będziemy bronić tych dobrych przepisów. Bo my uważamy – nie ma bezpieczeństwa publicznego, jeśli ludzie – kobiety i dzieci – nie są bezpieczne w ich domach. I nie ma praw człowieka, jeśli człowiek może bić, poniewierać i znieważać drugiego. To nasze najgłębsze przekonania, podstawa naszej myśli politycznej i politycznego działania. A także nasze zobowiązanie wobec pamięci zmarłych w katastrofie koleżanek. Ostatnią pracą Izy i Joli Szamanek - Deresz w Sejmie było wystąpienie w sprawie ratyfikacji przez Polskę koniecznej zmiany w Konwencji w sprawie eliminacji wszelkich form dyskryminacji kobiet ONZ. Prawami kobiet.

« lastkill3r na kaca! »

Zbalansowana, a także będzie dawała frajdę z gry. Jaką? Wiedźminów oczywiście!

Ale, ale! Wy możecie niewiedzieć co to Neuroshima HeX przecież! A jest to najlepsza planszówka w tej galaktyce, do tego polskiego twórcy, Michała Oracza z Portalu. Jeśli to wam nie wystarczy, to tu macie opis tej gry i możliwość zakupu (gorąco polecam!). A czym się będzie charakteryzowała armia?

Wiedźmini będą armią, o której sam jeszcze do końca nie wiem. Nic. Wiem, że będą cztery jednostki atakujące na odległość (czarodziejki x2- Inicjatywa 3 atak dystansowy 1, Triss- inicjatywa 1, Gauss w trzy strony, wytrzymałość- naprawdę twarda babka! i Yennefer- inicjatywa 2, dystansowy o sile 2 w trzy strony), kilka żetonów natychmiastowych (2x Aard-odepchnięcie, Igni- Snajper, Miecz Przeznaczenia- granat, 3x ruch i inne), kilka siłaczy (Strzyga, kościej i przeraza), z sześć utopców (inicjatywa 3, atak wręcz, zdolność grupa), ghul (słaba jednostka, Atak wręcz z siłą 2 w inicjatywie 1), wiedźmini (Leo- Inicjatywa 3 atak wręcz 1, mobilność, Eskel, Lambert, być może Coen- Inicjatywa 2, atak wręcz 1 w 3 strony, Vesemir- Inicjatywa 1, atak wręcz 2 w 3 strony, wytrzymałość, tarcza z trzech stron i Berengar-.