O czym chcesz poczytać na blogach?

Informacja pks

Blog Jana Husa

Mieliśmy jechać do miasta, gdzie miałem w środę egzamin. Musiałem wstać bardzo rano, by dojechać autobusem, a mianowicie o 5:30. Niestety zaspałem. A następny autobus miałbym dopiero za prawie dwie godziny (nawet, żeby wiedzieć na 100% dzwoniłem do ludzi z PKS-u). Była zima, cholernie ciemno i żadnej możliwości złapania okazji. Stałem pół godziny kombinując, co na to zaradzić. Nagle wpadłem na pomysł, by iść do domu zdrzemnąć się i olać wszystko… Już zabierałem się z przystanku, gdy nagle… ujrzałem, że coś jedzie i postanowiłem zatrzymać to coś. ‘Coś’ okazało się autobusem szkolnym, o istnieniu którego nie wiedziała nawet miła pani z informacji PKS. W dodatku miałem takiego farta, iż nie musiałem kupować biletu, no bo ‘szkolny’!! Dzięki temu zdążyłem na czas! Jeździło się super:-) Cieszyłem się niezmiernie, że miałem aż tyle szczęścia, i w tak dziwny sposób….

Oto blog

Nazwie strony nie zamieszczam tu tylko opisów wycieczek z 2003 roku. Ostatnio dodałem także trasy z 2005 roku i mam nadzieję, że to nie koniec. Chciałbym w przyszłości dodać więcej opisów przebytych szlaków oraz nowe zdjęcia Tatr. Staram się tu zamieszczać informacje, których sam kiedyś szukałem zaczynając swoją przygodę z Tatrami. Czyli przede wszystkim jakie miejsca warto odwiedzić, jaka jest skala trudności na szlaku, jak postępować w górach i jaki ekwipunek warto ze sobą zabrać. Oczywiście stopnie.

Tatry Zachodnie. Do dworca autobusowego też mam stosunkowo nie daleko, więc do innych punktów wypadowych takich jak Palenica Białczańska czy Doliny Kościeliska i Chochołowska mogę dojechać busem. Dobrym miejscsem jest też kwatera położona blisko dworca PKS. Warto się zastanowić nad noclegami w schroniskach (za dużo czasu i energii traci się na dojścia i dojazdy, a koszty podobne).

Komunikacja:   Można skorzystać z oferty minibusów lub też autobusów.

owczarnia blog

8:00
1. Historia
2. Religia (okienko :P)
3. Geografia
4. Biologia
5. J. Angielski/J. Niemiecki
7. J. Niemiecki/J. Angielski
8. Matematyka (ach jak ja lubie matme na dowidzenia :P)

Piatek 8:00
1. Informatyka(no nareszcie jakis normalny przedmiot :P)/J. Angielski
2. Informatyka/J. Angielski
3. J. Angielski/Informatyka
4. J. Angielski/Informatyka
5. Matematyka
6. J. Polski
7. J. Polski
8. Fizyka (Ehh ... wiecej nic nie mowie.Skubana)

To by było tyle :)

Z pozdr Niezachudyawręczgruby
owczarnia 2003-08-19 09:34:46
skomentuj (4)


...jedziem do adasia o...
12.13 pośpiechem (!) z Opola Gł. do Wrocka ;] nie spóźnić się! potem pks do świdnicy ... kto zrozumiał ten niech da głos ;]
owczarnia 2003-08-22 21:40:35
skomentuj (5)
Michalkowa r0x ?? :D
Witam wszystkich cieniasow ktorych nie bylo w pieknej wsi pod Walbrzychem (czyt. Michalkowa :P)

Gotyk na dotyk

Rozmiarach. Wyżej widać ogromne schroniska i gęsto wytyczone szlaki, które służyły głównie górnikom. Nawet dziś wchodząc do większości schronisk czuje się autentyczny powiew komuny. Samym górom nie można odmówić urody, ale ślady ręki ludzkiej też są godne podziwu z powodu, można powiedzieć, swojej wymowy historycznej.

Schronisko pod Baranią Górą jest najbrzydszym schroniskiem jakie widziałem.  W autobusach PKS relacji Bielsko-Biała – Kraków mieści się naprawdę wiele osób. Nie wiedziałem,.

Samo wejście na szlak jest nader interesujące. Na przełęczy Zawrat nie ma informacji, że w kierunku Koziego Wierchu poprowadzony jest czerwony szlak. Jest tylko skromna informacja o jednokierunkowym charakterze szlaku. Dopiero gdy człowiek dobrze się przyjrzy widać, że w oddali trasowane jest przejście właśnie w kolorze czerwonym. Tuż nad pierwszą granią unosiło się pokaźna ilość orłów. Moim zdaniem jednak szlak powinien.