O czym chcesz poczytać na blogach?

Inflacja w polsce

Nasze Finanse

 
W samym tylko lutym 2012 r. najbardziej podrożały napoje alkoholowe i wyroby tytoniowe – o 1,3 proc. oraz żywność o 0,8 proc.. Więcej danych o lutowej inflacji w Polsce tutaj: inflacja luty 2012.

"Blog Pariego"

Na torze Formuły 1 ginie Ayrton Senna, Łukaszenka został prezydentem Białorusi, Armia Rosyjska opuściła terytorium Niemiec, odbyła się premiera filmu Pulp Fiction, w Japonii zadebiutował Sony PlayStation, a inflacja w Polsce wynosiła 32%. To naprawdę było dawno )))))).

Wizyta 2. Moja druga wizyta (30 maja 2009) była szczególna. Po raz pierwszy pojechałem tam w ramach projektu, który sam.

Krzepienie wiary w wolność wśród niewiernych :)

Rozwinęła się dawno temu wraz z pierwszymi przejawami podziału pracy. Już około 3300 r.p.n.e. świątynia w Uruku przyjmowała ofiary i depozyty oraz udzielała rolnikom pożyczek stając się pierwszym bankiem w dziejach. Natura ludzka jest niedoskonała i słaba. Gdy pieniądze pozostawały w składzie długi okres czasu złotnicy zauważyli, iż nie wszyscy depozytorzy stawiają się po gotówkę w tym samym czasie..

Grecji, Rzymie oraz w późnym średniowieczu. Wszystkie przykłady łączy inflacyjny boom, którego następstwem były liczne kryzysy.; ponieważ ludzie akceptowali kwity jako pieniądze. W wyniku takich działań bank staje się niewypłacalny i może nastąpić run (ang. oblężenie) klientów doprowadzając taką działalność do upadłości. System ten powodował co prawda kryzysy, jednakże nie byłe one liczne a inflacja była niska.

Ryc. 1. – Podaż pieniądza M w Polsce od grudnia 1996 do listopada 2009 – opracowanie własne na podstwaie danych ze strony.

K.R.Szczurek - blog wolnościowy - Onet.pl Blog

Mniej, a emerytów przybywa. Oznacza to, że system oparty na oddających część swoich dochodów emerytom pracownikach, doprowadza do absurdu - aby jedni mogli żyć godnie, drudzy musieliby ostatecznie oddać wszystko.

Poważnym problemem związanym z przymusowym opłacaniem składek emerytalnych przez pracodawców.

Coraz więcej osób, pracujących rodzi się coraz mniej, a ich składki nie wystarczają na pokrycie świadczeń, państwo musi się również zapożyczać. Wszystko to pogłębia kryzys zadłużenia publicznego w Polsce, a pracujący Polak nie dość, że musi zapewniać byt sobie i swojej rodzinie, emerytom i nie produkującym dóbr urzędnikom to jeszcze spłaca rosnący wciąż dług publiczny.

Sprzedający produkty emerytalne doradcy finansowi. Niestety żerując na niewiedzy konsumentów są w stanie namówić ich do oszczędzania w produktach przynoszących większe straty z tytułu swoich kosztów niż inflacja pieniądzom trzymanym w skarpecie. 

Przymusowy system ubezpieczeń.

CotamWIranie - mBlog

Bardziej owłosieni, jacyś bardziej neandertalscy, szczególnie jak któryś biega z brodą-na-mahmuda.

Kebab taki jak zwykle. Nie, nie taki jak w Polsce. W Polsce jest do niczego, nieważne gdzie by się jadło. To tak, jakby Japończyk robił schabowego z miejscowego gatunku świń.

Jedzenie. Nie chce mi.

Dojechaliśmy do cinckiarzy. Zajechaliśmy taryfą w zaułek tuż przed placem. Kierowca zawołał cinkciarza, otworzyłem drzwi i na progu drzwi wymieniliśmy się kasą. Rzecz jasna straciłem na tej wymianie, ale nie miałem innego wyboru. Na wiele mnie nie nacięli, prychnąłem na ich zapewnienie, że to konieczna przy tak małej sumie „marża” czyli komisjun, po czym wróciłem tą samą taryfą do domu. Inflacja robi swoje – wszystko podrożało, więc wysiadłem kilkaset metrów wcześniej z taksówki.