O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Inflacja

Inwestycje w złoto i srebro

– cena srebra musi wzrosnąć.

 

Tagi: srebro złoto
18:50, narbutowicz , Wzrosty cen
Link Komentarze (4) »
wtorek, 16 sierpnia 2011
Złoto i srebro zawsze zyskują

Czas odsłonić kolejną przyczynę, która doprowadzi do ogromnego wzrostu cen złota i srebra. Jedną jest inflacja spowodowana drukowaniem pieniędzy przez USA i Europejski Bank Centralny, drugą jest... Nie uwierzycie – deflacja!

Wielu ludzi żyje w przekonaniu, że inflacja to wzrost cen, ale drożyzna to tylko symptom inflacji. Tak naprawdę inflacja to wzrost ilości pieniądza na rynku. Deflacja jest jej przeciwieństwem. Przeciętny Kowalski byłby uradowany z deflacji – ceny spadają, żyje się lepiej. Jednak banki centralne robią wszystko, żeby zapobiec deflacji. Dlaczego?

Deflacja oznacza recesję. Jeśli banki płacą za lokaty powiedzmy 4%, a deflacja wynosi minus 4%, to znaczy, że.

Nasze Finanse

Finanse.
Tags: ceny, gus, inflacja, inflacja 2012, inflacja styczeń 2012, inflacja w Polsce, poziom inflacji, stopa inflacji 2012
trackback

W styczniu 2012 roku inflacja w Polsce trochę przyhamowała. Wczoraj Główny Urząd Statystyczny opublikował wstępne informacje o inflacji (wskaźniku wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych). Dane te mogą jeszcze ulec zmianie po dokonaniu corocznej modyfikacji składu koszyka dóbr i usług uwzględnianych przez GUS w badaniach.

Ceny wzrosły w styczniu o 0,7 proc. (w stosunku do porzedniego miesiąca) a w relacji do stycznia 2011 r.  wzrosły o 4,1 proc.. W grudniu inflacja wynosiła 4,6 proc. zatem mamy teraz trochę wolniejszy wzrost cen.

W ciągu minionego roku najbardziej podrożał transport  – o 8,7 proc..  Sporo wzrosły także wydatki związane z użytkowaniem mieszkania i nośnikami energii – o 6 proc.  Natomiast żywność i napoje bezalkoholowe podrożały w ciągu 12 miesięcy o 4,4 proc.

W stosunku do grudnia 2011 roku najbardziej w styczniu 2012 r. podrożały towary i usługi związane z mieszkaniem (o 1,6 proc.). Ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły przez miesiąc o 1,5 proc.. Więcej danych: Inflacja styczeń 2012.

Sprawdź również: Prognozy inflacji na rok.

Porównanie lokat - Onet.pl Blog

Teraz będą brali "bezpieczne" lokaty nie rozumiejąc ryzyka inflacji...
A ja nie zajmuję się "doradzaniem" - przynajmniej definiowanym jako gonienie dla ludu coraz to nowszych produktów finansowych, tak jakoś wyszło że się szanuję:)
j widzę, że duże poruszenie między Wami;) ale poczekam sobie może do końca tego lutego. Pieniążki przez ten czas jakoś nie zmniejszą się a może oferta bedzie konkurencyjna
Żadne poruszenie... ot po prostu XX wiek wyrzucił kobiety z domów do pracy z wszelkimi negatywnymi konsekwencjami tego zjawiska;)
A podsumowując: uważaj na inflację, wszelkie lokaty o stałej stopie procentowej są po prostu zakładem (Ty twierdzisz że inflacja będzie niska, bank twierdzi że będzie wysoka... i raczej bank będzie tu miał rację). Szukaj obligacji o zmiennej stopie procentowej, obligacji o zmiennej stopie i bonow skarbowych. Ogólnie dobre powinny być wszelkie instrumenty mające w nazwie "indeksowany" (oznacza to, że dostaniesz takie odsetki jaka była inflacja PLUS pewien stały, określony w umowie procent).
Pamiętaj, że z wszelkimi produktami finansowymi jest jak z proszkiem do prania - nie zawsze ten najlepiej reklamowany i mający najładniejsze pudełko jest najlepszy;)
cieszę sie, że tak jasno określiłeś swój stosunek do kobiet nie siedzących w domu i nie usługujących swoim mężom i.

e-Finances.pl, wiadomości, informacje inwestycyjne, internetowa obsługa finansów, doradztwo

Od oczekiwań ekonomistów, którzy prognozowali, że r./r. wyniesie ona o 3,9 proc. – Zakładaliśmy, że wzrost cen ropy na rynkach światowych bardziej przełoży się na stawki produktów w Polsce. Sądziliśmy również, że w lutym zobaczymy jeszcze podwyżki cen towarów wynikające ze wzrostu VAT, a tak się nie stało – tłumaczy Cezary Chrapek, analityk rynku wtórnego Citi Handlowego.

Podkreśla jednak, że wzrost cen ropy na świecie przełoży się na inflację w marcu i kolejnych miesiącach. Eksperci są też zdania, że możemy się spodziewać wzrostu cen żywności. Powodem są m.in. rosnące ceny cukru i zbóż. – Z tego powodu oczekujemy, że inflacja w kwietniu i maju wyniesie 4 proc. Wpływ na to będzie miała również niska ubiegłoroczna baza – uważa Marcin Mrowiec, główny ekonomista Pekao SA.

RPP może podnieść stopy

Choć inflacja jest niższa od prognoz, zdecydowanie przekracza cel inflacyjny, który Rada Polityki Pieniężnej określa na 2,5 proc. Przewyższa też maksymalne dopuszczalne odchylenie od tego celu, wynoszące 3,5 proc. To może skłonić RPP do podwyżki stóp procentowych już na kwietniowym posiedzeniu.

Tym bardziej że wzrosły oczekiwania podniesienia stóp w strefie euro. Jean Claude.

Inflacja w polsce

Poradnik Inwestycyjny

 • Najpopularniejsze wpisy

  • Jak obliczyć wysokość swojej przyszłej emerytury?
  • Wskaźnik Treynora
  • Inflacja a stopa zwrotu z długoterminowych inwestycji
  • Jak zacząć?
  • Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe a fundusze parasolowe
  • Jak obliczyć procent składany?
  • Jaki jest Twój.

  Wcześniej niż zakłada to podpisana przez Ciebie umowa to dostaniesz tylko ułamek tego co uzbierałeś (w zależności od tego, w którym roku trwania polisy chcesz ją zerwać). Jest to moim zdaniem bardzo dobre wyjście by człowiek zmusił się do inwestowania.

  Musisz pamiętać, że w Polsce inwestowanie z myślą o przyszłości ma bardzo małe tradycje. Jesteśmy przede wszystkim konsumpcyjnym narodem. Poza tym zazwyczaj takie pieniądze są inwestowane z myślą o większej emeryturze czy.

 • Ukryta Władza

  Izraelczykowi bezpośrednie dotacje w wysokości około 500 dolarów rocznie. Ta hojność jest szczególnie uderzająca, gdy uświadomimy sobie, że Izrael jest bogatym przemysłowym państwem z dochodami per capita w wysokości  mniej więcej zbliżonymi do dochodów per capita Korei Południowej lub Hiszpanii.”

  Źródłem amerykańskiej pomocy.

  Dodatkową pomoc i świadczenia. Liczby nie są jeszcze dostępne, ale mogą być znaczne.
  Pod każdym względem USA dały więcej pieniędzy dla Izraela, niż do jakiegokolwiek innego państwa. Kongresowa Służba Badawcza w ostrożnych szacunkach określa łączną wartość pomocy USA dla Izraela od roku 1949 do 2010. Wynosiła ponad 109 miliardów dolarów ( nieskorygowanych o inflacje).
  Źródło