O czym chcesz poczytać na blogach?

Indyjskie

PARAGON - Onet.pl Blog

Stojących najniżej w hierarchii społecznej.Z biegiem czasu w Indiach wykształciła się jeszcze piąta grupa społeczna, której przynależnośćwarnowa nie dotyczy. Są nią dalitowie zwani też \"niedotykalnymi\". Tradycyjnie do niedotykalnych zalicza się osoby, które wykonują \"nieczyste\" zawody. Do kategorii takich zajęć zalicza się przede wszystkim czynności wymagające:– – –odbierania życia innym stworzeniom (np. rzeźnicy, rybacy); stykania się z trupami ludzi i zwierząt (np. grabarze); stykania się ze moczem, kałem, śliną i potem człowieka (np. sprzątacze latryn, pracze).Do dalitów zalicza się głównie rdzenną, ciemnoskórą (przedaryjską) ludność półwyspu Indyjskiego – tzw. Adivasi. Na przestrzeni dziejów niedotykalni byli poddawani różnego rodzaju szykanom, których dotkliwość zależała od regionu Indii. Przykładowo pozwalano im mieszkać jedynie w wydzielonych miejscach (przedmieścia miast), zakazywano wchodzenia do świątyń i szkół, zabraniano korzystania ze studni, których używali członkowie warn itp. Ich dotknięcie przez członków warn było uważane za nieczyste i dlatego wymagało przeprowadzenia specjalnego rytuału oczyszczającego (w południowych częściach Indii nawet samo spojrzenie niedotykalnego uważano za nieczyste!). Ze względu na dyskryminację na początku lat osiemdziesiątych XX wieku powstał ruch społeczny.

Czytatnik

Nigdy nie wiadomo, czym zaskoczą, ale jedno jest pewne – czaj znajdzie się wszędzie a wraz z nim towarzystwo do krótkiej pogawędki.

Czaj w przydrożnej szopie w Himachal Pradesh

Local green leaf chai – czyli herbata z oregano

 

16 Responses to “Magical Chai Masala”

  1. mandżuria Powiedział/a:

    Chai Masala piłam raz w życiu, w indyjskiej restauracji. Koleżanka, z którą tam byłam, a która spędziła w Indiach kilka.

Esperanza

Indyjskim, z góry zaznaczam, że za samopoczucie po zjedzeniu owego dania nie odpowiadam hihihi.
Drewno wydzwania jak szalony, odeszła mi przez to zupełnie ochota na spotkanie z nim, codziennie muszę go sprowadzać na ziemię, bo sobie chłopaczyna jakieś dziwne rzeczy zaplanował;)
Do wyjazdu jeszcze 11 dni, a ja czym bardziej termin się zbliża tym nie mogę w to uwierzyć hihihi.
Miłego popołudnia:))

skomentuj (4)

Po indyjsku 2005-09-14 09:39:26

Red bull, dwie kawy i dalej chce mi się spać:)) Nic nie pomaga,ale może spacer po świeżym powietrzu mnie ocuci;))
Indyjska muzyka, indyjskie potrawy, indyjska herbata:)) Wieczór indyjski udał się rewelacyjnie:)) Kurczak (nieskromnie przyznam) wyszedł wyśmienity, co było widać po jego znikaniu z talerza w błyskawicznym tempie. Leżeliśmy, przytulaliśmy się, ogladaliśmy film, śmieliśmy z głupot, fajnie:)) Przeciągnęło się nieco, więc jestem po raz kolejny śpiąca:)))
Dziś spotkanie z dawną przyjaciółką Magdą, dowiedziałam się wczoraj od Krisa, że wyprowadziła się od męża, mieszka więc u mamy czyli klatkę obok mojego starego domostwa.Umówiłyśmy się na wieczorny spacer i rozmowę, nie wiem jak długo to potrwa więc postanowiłam zostać u mamy na noc.
A w piątek spotkanie klasowe z ludźmi z.

Blog Pana Michała

Religijnie i dlatego różnica jest taka widoczna, nie można tam spożywać wołowiny, a lewa ręka uważana jest za nieczystą, dlatego jemy potrawy urozmaicone wieloma ziołami i przyprawami tylko i wyłącznie prawą ręka. Kuchnia wegetariańska południa zmusiła jeden z największych koncernów w dziale Fast Food’u do przystosowania się do zasad religijnych i podawane są tam tylko dania wegetariańskie. Północ natomista jest inna pod względem kulinarnym, ponieważ wielki wpływ na obecny stan miała dynastia władców Wielkich Mogołów, zabraniali oni spożywania wieprzowiny w posiłkach, a także dzięki nim potrawy z kurczaka stały się bardziej popularne i częściej jadane. W Polsce, restauracje indyjskie serwują głównie dania z części północnej Indii.

Blog o Kajol - Onet.pl Blog

3 Skradzione myśli...

08 lutego 2008
Rzeki Indii,Ganges
Namaste...
Co tam u Was słychać?
U mnie ok.
Sorry, że nie pisałam, ale
nie miałam czasu i było
bardzo dużo nauki.
Dzisiaj notka o Rzekach Indii.
Nie znalazłam tego dużo,
więc notka będzie krótka.
Sorki:(

Rzeki Indii należą do zlewiska Oceanu
Indyjskiego. Największe rzeki: Ganges czczony przez
hinduistów jako święta rzeka, jego dopływy Jamuna, Son,
 Damodar, Ghaghra. Ganges łączy się w
delcie z Brahmaputrą. Na zachodzie dopływy Indusu.

   
Rzeki Indii.

Ganges, (hindi Ganga) – rzeka na
Półwyspie Indyjskim w Azji. Przepływa przez Indie
 i Bangladesz. Jej długość wynosi 2700 km,
 a powierzchnia dorzecza 1125 tys. km² (z
Brahmaputrą 2060 km²). Ganges uchodzi do
 Zatoki Bengalskiej będącej częścią Oceanu Indyjskiego.


FOTA:

O modzie - bloog.pl

Forma geometryczną. Srebrne broszki wyglądają najlepiej, gdy przypniemy je do lewej klapy marynarki lub sweterka. Zwyczajowo przypina się je toż po lewej stronie sukienki i bluzki, nie za wysoko, ale tez powyżej piersi( powyżej poziomu sutka ). W przypadku pewnych strojów, jak np. szal wieczorowy, za ich pomocą można tez jednak dowolnie niemal spiąć kilka warstw materiału.

Podziel się:
Tagi: broszki
Trackback: http://bloog.pl/id,330205243,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Bransoletki indyjskie

niedziela, 14 sierpnia 2011 8:58
Oglądając filmy indyjskie z Bollywood zachwycamy się pięknymi bransoletkami noszącymi przez grające w nich aktorki. Zadajemy sobie często pytanie, gdzie można je kupić w Polsce, i czy w ogóle można.
Na rękach indyjskich kobiet widać zwykle liczne bransolety - zwykle cienkie, pobrzękujące, metalowe koła. Tak naprawdę moda ta już dawno dotarła do Polski, w swej.