O czym chcesz poczytać na blogach?

Indukcja

Zadania z matematyki | Just another WordPress.com site

Czy jeśli równość jest prawdziwa dla n, to czy jest też prawdziwa dla następnej liczby naturalnej, czyli ).

Teraz zobaczymy jak wygląda prawa strona równości. Trzeba w miejsce do wzoru danego w zadaniu wstawić (n+1).

Zatem

Pierwszy i drugi krok indukcyjny zachodzi, zatem twierdzenie zostało udowodnione.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Indukcja i oznaczony tagami drugi krok indykcyjny, indukcja, matematyka, pierwszy krok indykcyjny,.

anitx blog

Dla wszystkich kolejnych przypadków jest prawdziwe.
Np. Zakładamy że równość jest prawdziwa dla pewnego n i udowadniamy, że jest prawdziwa dla n+1.

W ten sposób udowodniliśmy, że równość jest zawsze prawdziwa. Bo skoro jest prawdziwa dla 1, to i dla 2, a także dla 3 i tak dalej.

Wydaje mi się, że Tego typu programy zamiast znaleźć sposób, by udowodnić krok indukcyjny sprawdzają tylko, czy twierdzenie jest prawdziwe dla n=2,3,4, itd. Podobno takie programy mogą proponować sposób wyprowadzenie kroku indukcyjnego, ale w tym przypadku go nie znaleziono.

Niby jest to jakiś sposób, ale nie jest tak ‘elegancki’ jak prawdziwa indukcja.

Odpowiedz
 • suchar permalink
  Czerwiec 26, 2011 5:23 pm

  - Jak chińscy matematycy dowodzą przez indukcję?
  - Każdy liczy dla innego n.

  Odpowiedz
 • Robert permalink
  .

Nie ucz się dwa razy, zapamiętaj raz, a dobrze!

Te są zależne od indukcji pola magnetycznego i czynnika Landego. Warunkiem na to, by odległości kolejnych podpoziomów Zeemanowskich były jednakowe jest to, żeby czynniki Landego dla tych poziomów były jednakowe.

Inaczej:

efekt Zeemana normalny występuje wtedy, gdy spin walencyjnej powłoki atomowej jest równy zero (S=0).  Zmiana energii atomu po umieszczeniu go w polu magnetycznym może być obliczona z wzoru:

ΔE=mJB, gdzie

ΔE- zmiana energii; mJ- liczba kwantowa rzutu momentu magnetycznego; B- indukcja magnetyczna; μB- magneton Bohra.

 

 

Rysunek przedstawia normalny efekt Zeemana.

 

Anomalny efekt Zeemana:

w tym typie efektu Zeemana przejścia promieniste zachodzą pomiędzy poziomami o różnych wartościach czynnika Landego. Rozszczepienie poziomów energetycznych komplikuje się i liczba składowych struktury zeemanowskiej linii widmowych jest większa od trzech.

Inaczej:

w anomalnym efekcie Zeemana spin walencyjnej powłoki atomowej jest różny od zera. Wtedy.

anna.blog

20 minut. Skurcze krzyżowo brzuszne zaczęły się podczas pierwszego porody (dziewczyna rodziła dosłownie łóżko obok bo sala porodowa ma 3 łóżka a test robiono mi właśnie już na sali porodowej). Podczas drugiego porodu doszły parte. Niestety mimo całych godzin tych skurczy szyjka się nie rozwarła ani na milimetr. Od Położnej usłyszałam, że ona mi nie wierzy, że miałam skurcze, bo wtedy szyjka zareagowałąby. Gdybym nie była tak wykończona, to szczerze wlałabym jej po pysku.
Od Ordynatora a lekarza prowadzącego dowiedziałam się, że jak nie poszło teraz, to już nie pójdzie wcale ale wiele zrobić nie może, bo decyzję o cc podejmuje konsylium po 3 indukcjach oksytocynowych. Żaden z lekarzy nie może podjąć takiej decyzji samodzielnie, jeśli pierwotnie nie ma żadnych wskazań do cc.
Dlatego wymęczono mnie 3 razy, dzień po dniu. Chcieli robić po dniu przerwy ale uparłam się, że bez przesady, nie będę tydzień leżeć i czekać bezczynnie na ból, skoro i tak to nie zadziała. Burdel na kółkach. Co wizyta lekarz pytał, czy już zaczęły się skurcze a ja musiałam odpowiadać, że ja mam parte od dwóch tygopdni i gówno z tego mam. Jakby nie mogli napisać w karcie! To pewnie też gówno by dało, bo miałam jak byk na czerwono napisane "uczulona na ketonal - nie podawać" a co lekarz to chciał mi.

TurkusowyMotyl

Lezłaam na łozku chyba z 20min. Potem sobie do mnie mama przyszła i usiadła.. i ze niby o oc mi chodzi ! a ja ze nic niech spada miała czas gdy chciałam tłumaczyc. A ona ciagle nalegała i probowała mnei rozmieszyc lub zrozumiec.. a ja ogolnie mało gadałam.. po 5min wstałam i poszłam pod prysznic..miałam taki plan.. u nas SA w domu dwie kuchnie jedna niezej u babci… chciałam wszystko znieść i wgl.. u babci być i nie będzie problemu ze robie bałagan lub to i tam to.

Ale u nas jest piekarnik.. i indukcja.. a płatki i wgl wszytsko mam znosic? Oj nie chce. Wiec na razie zostałam u rodzicow.. ale jeszcze jedna kłotnia i się wynosze do babci. Mam już serdecznie tego wszystkiego dosyc.

Jestem teraz na diecie kopenhaskiej. Już  9 dzien. Jutro 10.  Nawet nie wiecie jak mi się nie chce! Och tak pragne chociażby płatek z jogurtem.. mam dosc kawy i brokułów które kiedys kochałam. Ogolnei codziennie wertuje po necie przepisy dietetyczne to na pizze czy naleśniki.. albo sama eksperymentuje.. pamiętam.