O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

Indie

...Historie religi, krajów...

Tys. mieszkańców. Używano również pisma piktograficznego, którego próbki zachowały się na pieczęciach. Do dziś pozostaje ono jednak nieodczytane. Cywilizację Indusu utożsamia się często z krajem Meluhha, który źródła sumeryjskie wymieniają jako partnera handlowego. Jej upadek był najprawdopodobniej spowodowany stopniowymi zmianami ekosystemu. W historiografii wciąż można jednak spotkać nieaktualny pogląd, iż kultura Indusu upadła na skutek najazdów z zewnątrz, przypisywanych Ariom, które datuje się je na ok. 1500 lat p.n.e.

Indie starożytne i średniowieczne [edytuj]
Wizerunek Buddy z Gandhary – I-II w. n.e.

Ariowie przynieśli swój język – sanskryt, znajomość konia i rydwanu, od ok. 1100 p.n.e. nauczyli się również wytopu i obróbki żelaza. Ich religią był wedyzm oparty na autorytecie ksiąg objawionych – Wed. Religijną sankcję w społeczeństwie Ariów posiadały podziały na stany społeczne – (warny). Około 900 r. p.n.e. ukształtowały się aryjskie państewka zwane dżanapadas. Najstarszym z nich była zapewne federacja Bharatów, którym.

Kultura vs. natura

Z grobowca Sikandara Lodiego, drugiego władcy z Dynastii Lodich, panującego w latach 1489-1517 zachowały się mury obwodowe i przylegający do niego meczet. Grobowiec ma plan ośmioboczny. Wnętrze posiada dosyć dobrze zachowane dekoracje.

Z Ogrodów Lodich wydostałam się razem z nowo poznanym kolegą z Ukrainy. Wspólne szukanie najbliższej stacji metra było pewnym zastrzykiem adrenaliny. Po raz pierwszy spróbowałam też jedzenia na ulicy. Nadal trzymam się jednak zasady, że nie może to być żadna surowizna. Następnego dnia i tak nasłuchałam się pytań, czy nie boję się sama poruszać po Delhi. Nie boję się. Poznany w Mauzoleum Humajuna Francuz, z którym chwilę rozmawiałam
twierdził, że Indie nie są szczególnie niebezpieczne. Wszędzie może się przydarzyć coś nieprzyjemnego,.

Historia, polityka, terroryzm - Onet.pl Blog

Łacińskiego i pierwotnie oznaczał władzę konsula nad wojskiem w państwie rzymskim. W znaczeniu politologicznym terminem imperium określa się wielkie państwo władające ogromnym terytorium. Państwo takie powstaje najczęściej drogą podbojów, aczkolwiek nie tylko. Jest silne politycznie. To imperia decyduje jak ma wyglądać system międzynarodowy w czasie swego trwania. W swej polityce zagranicznej bardzo często stawiają sobie uniwersalne cele.

   Chiny i Indie w swych dziejach kilkakrotnie przeżywały okresy imperialne. Dzieje tych dwóch cywilizacji to stałe przeplatanie się czasów upadku i ponownego odrodzenia. Co jakiś czas Chiny i Indie rozpadały się na małe organizmy polityczne. Po pewnym czasie pojawiał się energiczny władca, który jednoczył ogromne terytorium, często je jeszcze powiększając. Zakładał nową dynastię, która panowała następne kilkaset lat. Często władcy ci byli cudzoziemcami, barbarzyńcami. Po latach świetności przychodziły okresy osłabienia. Kończący daną dynastię władca był obalany i cykl zaczynał się od.

iza1 blog

Dobiega indyjska muzyka. Co chwile widze punkty fryzjerskie, w ktorych mezni panowie gola sie i strzyga, aby podkreslic swoja urode. Gdzies za rogiem staruszek myje zeby patykiem ze specjalnej odmiany drzewa. (ogolnie kazdy tu taki uzywa, mnie przydal sie nawet kiedys w czasie dlugiej podrozy pociagiem). Za chwile nastolatka pudruje sie bialym pudrem, bo przeciez tak jak wszyscy chce byc jasniejsza. (nota bene w reklamach pudru dziewczynki pudruja sie wierzac, ze dzieki temu, ze beda bielsze wyjada szybciej za maz).Jadac w rikszy mijam napisy India is great, Discover India, Incredible India. Tak tak, to sa wlasnie te Indie.
Jade dalej. Pytam sie mojego rikszadriver kiedy dotrzemy na miejsce. "Za 5 minut"- odpowiada. Wiem jednak, ze to niemozliwe, bo przeciez pytalam sie go kwadrans temu i odpowiedz byla ta sama. Bez watpienia powie mi to samo za 10 minut.
Riksza driver zatrzymuje sie. W oczekiwaniu na swoje swiatlo tysiace twarzy patrzy sie na mnie z zaciekawieniem. Nie jest to dla mnie zaden problem, przyzwyczailam sie przeciez juz do tego. Jedziemy dalej. Mijam plakat Matki Teresy stojacej obok boga Krishny. To takze normalne. Pamietam, ze kiedy przybylam do tego kraju, wszystko bylo dla mnie niewiarygodne. Po.

Indie i Nepal 2009-2010 aż za wylewnie

Z własnego doświadczenia, bo wielu Hindusów tak traktuje obcokrajowców w ogóle). Żale więc wylewali jak wodę po praniu. Na przykład o tym jak wykładowca, który ma zajęcia prowadzić po angielsku, nagle przechodzi na hindi, a jak oni się skarżą, że nie rozumieją, to stwierdza, że to ich problem. Jeżeli jakiś hinduski student jest przyłapany na picu, paleniu lub ćpaniu, to na ogół uchodzi mu to na sucho, gdyż uczelnianie władze dochodzą do wniosku, że musiał być do tego namówiony przez obcokrajowca i rozpoczyna się szukanie kozłów ofiarnych wśród nieindyjskich studentów. Ponadto Indie, będące rajem korupcji kwitnącej tutaj bujniej, niż jakikolwiek kwiatostan mógłby tego sobie zapragnąć, choćby nie wiem ile kolchicyny w niego wpompowano, dają się i pod tym względem we znaki przyjezdnym, zwłaszcza jeśli zostają tu dłużej i muszą załatwiać przeróżne rzeczy. Tak więc jeden z Sudańczyków usiłujący załatwić jakiś papier usłyszał od urzędnika „spraw, bym był szczęśliwy”, a jak zapytał dlaczego jest nieszczęśliwy, to został wyrzucony. Pomiatanie od biura do biura, nawet w odległych częściach Indii jest tu standardem, no chyba, że się.

Indie rock

W Mrokach Vampirzego Serca... - Onet.pl Blog

Na czwarta osobe ktora sie do niego zblizała. O dziwo znał ją, ale skąd. Pamietał że tylko chwile sie jej przypatrzył, a potem nic...Zero wspomnień aż do tego momentu.

  Skoro przeżył ta czwarta osoba go uratowała, ale czemu widział w niej Justina BlackHeart'a? Za dużo o nim myślał i tyle, bo to wręcz absurdalne aby gwiazda rocka uratowała takiego kogos jak on.

  Westchnął i zamknał opuchnięte oczy. chciało mu sie bardzo spać, chciał zapomniec o tym co sie stało, pragnął aby wymazano mu to z pamięci.

  Zasnął chwile potem nie zdając sobie nawet sprawy w co sie wplatal i kto go obserwował ze szpitalnego.

Uczac sie panowania nad głodem i zastapienia krwi ludzkiej zwierzeca. Nie było to łatwe i nie udało mu sie, natomiast nauczył sie tego że może pić z ludzi a potem wymazać im pamięc i nie zrobic przy tym im krzywdy. Jak do tej pory uważa to było najlepsze co go spotkało od momentu, odkad pamieta swoje zycie. Wedrował dlugi czas po Europie i Azji, potem dotarl w głab indii gdzie uczył sie równowagi ciała i duszy, znalazł pobratynców i przezył z nimi az do wybuchu II wojny światowej. Potem włóczył sie bez celu, bo rodzine do której przystał wymordował inny klan, a on wymordował zabójców jego przybranej rodziny. Przez te wiele lat odkrył że należy do grupy vampirów które uwielbiaja zabijac i maja specyficzne zdolnosci. Jego.

2unerfan

Produkująca body-kity
AK-Extreme - organizacja Street-Racerów , Drifterów i Drag-Racerów w Polsce
Extreme Promotion - Polski organizator imprez tuningowych
Cropp Town - siec sklepów i impoter takich firm jak DC Shoes , Hawk i Converse
RockMetalShop - coś zdecydowanie dla fanów Metalu i Rocka ; importer firm Osiris , Draken , Adio oraz wielu innych
GaRaŻ Race Team - polski dystrybutor firm JUN i a'PEXi (!!!) KONIECZNIE ZERNKĄC!
D1 Japan - oficjalna stronka japońskich drifterów.
V-option - ciekawe forum i strona oficjalna Video Option (niestety po Japońsku :P)
W tej notce wspomne o Forza Motorsport i nowym nabytku czyli Test Drive Unlimited w bardzo krótkich i zwięzłych recenzjach :-]

FORZA MOTORSPORT
Na początek chciałbym podac śmieszny fakt na temat FM - większośc powiedziałaby ,że Forza powstała w Ameryce bądź Wielkiej Brytanii... A prawda jest taka ,że gierka powstała w Indiach. To fakt! Czyżby już nawet gry , nie mówiąc już o filmach , będą powstawały w Bollywood? ;P
FM powstała co prawda na XboXa 1 w 2005 ,ale od zawsze chciałem w nią zagrac. I w końcu! Odpaliłem drania i od razu byłem nią zachwycony. Początkowo musimy wybrac , skąd pochodzimy , tzn. z którego kontynentu - Europa , Azja lub.

Indie pop

Dziennik medialny 1

środa, 18 marca 2009
How I Met Your Mother, S02E08, odc. 30, T (od 28 października 2008 r.)
Lily i Marshall próbowali wziąć szybki ślub. Ze względu na jego formę zmuszeni byli z niego zrezygnować i poprosili przyjaciół o udział w kolejnej ceremonii.

Two and a Half Men, S04E08, odc. 79, TVN7 (od 5 maja 2007 r.)
Jake razem z Rose zemścił się na Charliem za spotykanie się z mamą jego koleżanki, mimo prośby bratanka, żeby tego nie robił..

The Big Bang Theory, S01E08, odc. 8, T (od 23 listopada 2008 r.)
Rodzice Rajesha chcieli, aby ożenił się z dziewczyną, którą oni dla niego znaleźli w Indiach. Kobieta wybrana na żonę Rajesha, po przyjeździe do USA odmówiła zostania małżonką, a lepszy kontakt nawiązała z Sheldonem. Penny chciała zostać barmanką, więc uczyła się robić drinki.

21:44, omeen1
Link

Gralnia

Efektami specjalnymi i Megan Fox superhit, bo lepiej jest mieć 100 milionów dolarów, niż ich nie mieć. Można nagrać płytę z poezją śpiewaną, bo takiego pokroju człowiekiem jest się, można też jednak zaserwować składankę hitów pop wyprodukowaną przez znanego, czarnego producenta. Można w końcu napisać, przetestować i wydać grę planszową, bowiem jest się fascynatem tego hobby, ale można również zgodzić się na spłodzenie potworka, bo ktoś nam za to.Na krótki okres produkcji – zostały zupełnie pominięte lub ograniczyły się do 10 rozgrywek “na szybko”. Instrukcja będzie chaotyczna i koślawo napisana, a niejasne sytuacje nigdzie nie będą wyjaśnione. Zapomnijcie o indeksie, najważniejszych pytaniach i odpowiedziach, ramkach z podpowiedziami i sensownym ułożeniu tekstu. Całość zamknie się na 4 stronach. Jakiekolwiek segregowanie elementów w pudełku to marzenie bogaczy; tutaj pudełko ma służyć.

Chmurzynka tagusków

battlestar blade runner borderlands dodatek drzwi epidemia galactica goo gry komputerowe gry planszowe indie jungle speed język konsola konsole kontroler kosmiczna eskadra light speed microsoft moves neuroshima oblężenie palindrom pandemic paradoks paradox playstation portal prawo dżungli recenzja red alert sklep sony starcraft strategia.