O czym chcesz poczytać na blogach?

Incepcja

Taki film!

Di Caprio w roli Cobba, a obok niego Josepha Gordona-Levitta, Cilliana Murphy’ego, Kena Watanabe, Marion Cotillard i słodką Ellen Page. Nie sposób również nie docenić dopracowanego w detalach scenariusza. Spojlerowanie kolejnych scen i patentów zastosowanych w snach, po których poruszają się główni bohaterowie mija się z celem. Wystarczy napisać, że:

- Incepcja to film wartki – tu ciągle coś się dzieje, historia jest żwawa, a ostatnia godzina po prostu zrywa beret.
- Nolan to obecnie najlepszy reżyser mainstreamowy – drugiego Memento na pewno już nie nakręci, ale to co robi z grubą kasą zasługuje na pokłony.
- Incepcja jest wyjątkowo poukładanym chaosem. Tak jak chaotyczne są nasze sny, tak chaotyczne są podróże między kolejnymi stanami podświadomości w wykonaniu ekipy Cobba. Jednakże widz nigdy nie ma wrażenia, że się w czymś pogubił/coś przegapił.
- Incepcja to pierwszy od dawna film z gatunku “rozrywka na weekend”, który drąży łeb możliwymi interpretacjami.
- Incepcja udowadnia, że efekty specjalne mogą świetnie posłużyć do opowiedzenia historii.
- obsada Incepcji to castingowy wzór również pod kątem czasu ekranowego. Żadne z wielkich nazwisk nie zostało zmarnowane.
- nawet w letnich.

oto I owo

Które w tej właśnie chwili oddawały życie w rzeźniach.

Balonik – zamiast unieść się w powietrze – pękł. W nim także coś się przepaliło. Pękło nieodwracalnie.

Więc to wszystko wydarzyło się w ciągu zaledwie kilku sekund? Tak niewyobrażalnie wielki jest ból tworzenia i wysiłek unicestwiania? Sekunda pomnożona przez miliony radości i cierpień to w gruncie rzeczy lata świetlne uśmiechu, lecz przede wszystkim grymasu. Jaka pycha powodowała nim, że chciał tego zaznać? Jak nieskończenie śmieszny, karykaturalnie i katastrofalnie małostkowy wydał mu się jego „dziej”, którym próbował zrównoważyć szalę stworzenia.

Poczuł, że incepcja skończy się za moment. Ale eksperyment – choć jego przebieg różnił się od zakładanego – trwał. Ołówek mknął już na orbitę przeznaczenia. Za chwilę butelka spadnie, w gradzie szkła ostatecznie grzebiąc jego dumne i nieuzasadnione oczekiwania.

A przecież…

Ofiarą spadającej butelki mogła być niczego nie spodziewająca się mrówka, której nagły brak zdekomponuje ład i strukturę mrowiska. Albo mały pająk; niedokończona sieć nie zdoła wyhamować zdarzenia o nieprzewidywalnych konsekwencjach. Lub strudzona dźwiganiem nektaru pszczoła, która zwabiona kwiatem w wazonie wleciała przez uchylone okno, a pojąwszy, że padła ofiarą.

Przekaz Negatywny - Onet.pl Blog

Naprawdę dobrą, intelektualną rozrywką. Z mistrzostwem wykorzystał wątki z poprzednich produkcji, łącząc je w spójną i wiarygodną całość, oferując nam 2,5 godziny jak najbardziej pozytywnych emocji, które dodatkowo zmuszają do wysiłku mózgownicę. Należą mu się za to wielkie brawa. Jeśli Nolan będzie wyznaczał jakość filmów zza oceanu  - obiecuję sumiennie chodzić na kolejne dzieła. Pora chyba także nadrobić zaległości w oglądaniu poprzednich jego filmów.

Incepcja: polecam z czystym sumieniem. Mocne 8/10. Pozostaje pytanie: czy będzie Incepcja II?Poniżej: lista powodów do czepiania się, dla tych, którzy jednak koniecznie czepiać się muszą (wszak to przekaz negatywny):

Aktorzy
Boski (niegdyś) Leonardo DiCaprio. Gra człowieka z problemem. Idzie mu to średnio. Nie zmienia to faktu, że w kolejnych filmach.

| Your best ultimate source about Leonardo DiCaprio || - Onet.pl Blog

Opis filmu "Incepcja"

"Incepcja": znamy oficjalny opis fabuły

Mimo że reżyser Christopher Nolan woli nie ujawniać szczegółów dotyczących jego nowego filmu "Incepcja", wytwórnia Warner Bros. opublikowała oficjalny opis fabuły. który - mimo że nie zdradza wszystkiego - można uznać za spoiler.

Jeśli zatem ktoś nie chce poznać szczegółów historii przedstawionej w filmie, nie powinien czytać poniższego opisu.

Oto oficjalny opis filmu "Incepcja"

Sekrety z podświadomości śpiących ludzi. Rzadki talent Cobba czyni go ważnym graczem w świecie szpiegostwa korporacyjnego. Ten sam talent każe mu jednak uciekać i zabiera mu wszystko, co kocha. Teraz Cobb ma szansę na odkupienie. Ostatnie zadanie może mu darować z powrotem jego życie, ale tylko jeśli osiągnie niemożliwe: incepcję. Zamiast zorganizować perfekcyjny skok, Cobb i jego drużyna muszą zrobić coś odwrotnego: nie mają ukraść pomysłu, ale zaimplementować nowy. Jeśli im się uda, będzie to zbrodnia doskonała. Jednak żadne plany nie są w stanie przygotować ich na posunięcia ich groźnego wroga, który zna każdy ich ruch - wroga, którego.

Blog tytuł mieć musi - a tu Figa - Onet.pl Blog

Opieram na SWOICH emocjach i jak wiele silnych emocji wywoła u mnie thriller a drugim razem tak samo silnych emocji doznam oglądając dramat to je będę ze sobą porównywać i JUŻ. Bo mi serducho biło szybko, łza się polała, bo byłam wciśnięta w fotel, bo o malo nie zmiażdżyłam ramienia Wysokiego ...

Wczoraj obejrzeliśmy Incepcję.
Z tą Incepcją to było trochę dziwnie.
Otóż w kinie grają "Incepcja" i "Incepcja k2". Rezerwując miejsca zupelnie nie zwrociłam na to uwagi.
Ale jak Wysoki wykupil bilety parę godzin przed seansem i przeczytałam na nich "Incepcja k2" to mnie to zastanowiło. To na jaki do cholery film zrobiłam rezerwację ?
Pomna swoich przygód z "Wyznaniami zakupoholiczki" ...mówiłam już o tym ? Nie.