O czym chcesz poczytać na blogach?

Impedancja

moj-pokoj.blog

To też taka będę :) O ile będę. Wczoraj wczytałam się dogłębniej w tzw. pomoce naukowe z psychofizjologii i stwierdziłam, że bez podręcznika fizyki dla studentów medycyny się nie obejdzie. Studiuje ktoś może medycynę?

Poza tym w niedzielę były urodziny Mężczyzny. Dostał ode mnie prawdziwie męski obiad - żeberka z kapustą, a na deser... cycki murzynki :))). Ciasto takie. Pyszności. Zrobilan nawet zdjecie, ale nie wiem, czy bede miala czas je tu wkleic.

A ja teraz jadę do BUW-u szukać książek z medycznej fizyki. Życzcie mi szczęścia, bo to już moje 4. podejście do tego problemu.

skomentuj (3)

admitancja i impedancja, a poza tym kopytko :P 2005-06-07 19:59:36

Psy-cho-fiz-jo-lo-gia - trudne słowo.
A egzamin jeszcze trudniejszy.
W związku z tym dla odprężenia pytanie za 10 punktów:

Co to jest admitancja?
Odpowiedź - odwrotność impedancji :)))

A co to jest impedancja?

Odpowiedź - impedancja elektryczna - oznaczenie Z, parametr charakteryzujący liniowy dwójnik elektryczny, liczba zespolona równa stosunkowi napięcia na dwójniku do prądu przez niego płynącego przy pobudzeniu napięciem sinusoidalnym o określonej częstotliwości.

Jestem tak samo mądra, jak byłam przed chwilą :D

skomentuj (3)

egoistka.blog

Jednak, że mój syn nie dożyje swoich 19 urodzin, postanowiłam więc usunąć. Po drodze ktoś usiłował wyrwać mi kartkę z adresem gabinetu, żeby mieć dowód w sprawie przeciwko mnie i lekarce, która miała mnie wybawić z kłopotu. Sen który daje do myślenia i idzie za mną przez cały dzień. Ciężki sen. Obym nigdy nie była w ciąży i nie miała takich dylematów. Uuuuch, nie chcę mieć dzieci i instynktu macierzyńskiego! Chyba mam moralniaka, choc nie powinnam.

skomentuj (3)

dla rozrywki przed sesja :))) 2005-06-07 20:05:10

Co to jest admitancja?
Odpowiedź - odwrotność impedancji :)))

A co to jest impedancja?

Odpowiedź - impedancja elektryczna - oznaczenie Z, parametr charakteryzujący liniowy dwójnik elektryczny, liczba zespolona równa stosunkowi napięcia na dwójniku do prądu przez niego płynącego przy pobudzeniu napięciem sinusoidalnym o określonej częstotliwości.

No, ale, mam nadzieje, TAKICH pytan pan profesór nie zada.

skomentuj (6)

s(tr)esssssssss(ja) 2005-06-15 18:41:23

tak, jestem lekko zestresowana. Ludzie którzy byli obkuci na psychofizjologię popadali jak muchy (zdalo 6 na 33). Teraz rozsądzi się, czy to naprawdę mój czas i moje miejsce. Dziś obudziłam się o 3:11, a o 4:00 po.

[mashowisko]

NAPISANIA

by masha | 2004-01-18 17:17:04 | skomentuj! (0)
tak, jest mi wstyd
Aska Z. (17-01-2004 20:36)
ta jestes głupia
Aska Z. (17-01-2004 20:36)
chcesz aby twoje zycie przestalo sie krecic wokol ciebie zapraszam na oddzial onkologii dzieciecej
by masha | 2004-01-18 17:26:29 | skomentuj! (0)
modlitwa elektroników

Sygnale nasz
Sygnale nasz, którys jest w obwodzie
swieć się żarówki Twoje,
Przyjdz cewki Twoje,
Badz moc Twoja,
Jako prad stały tak i prad zmienny,
zródła naszego zastępczego daj nam dzisiaj,
i odpusć nam nasze wskazy,
Jako i my odpuszczamy naszym impedancjom,
I nie wódz nas na magnetyczne sprzężenie,
Ale nas zbaw ode zwarcia.
Amper.
by masha | 2004-01-19 00:31:54 | skomentuj! (2)
ostrzeżenie meteorologiczne
DZISIEJSZEJ NOCY ZAPOWIADANE SĄ WICHURY I BARDZO SILNE WIATRY. UWAŻAJCIE ABY NIE ZACHWIAŁ WASZYM SYSTEMEM WARTOŚCI.

by masha | 2004-01-19 18:42:40 | skomentuj! (0)
Freuda od zaraz!
Jestem zabieganą kobietą. Mam na głowie cały świat. I nawet we śnie ani chwili odpoczynku.

Przedwczoraj śniła mi się kobieta. Rozbierałam ją aż do czarnego koronkowego biustonosza. Śpiącemu obok Dannemu śniło sie w tym samym.

pijanyfilozof blog

Także boli to, że niektórzy ludzie nie potrafili się pojednać z Papieżem, mimo że o to prosił. A przecież jeśli dążymy do Boga, ideału, celu, to u tego kresu prędzej czy później spotkamy się razem. Lepiej więc wcześniej, niż później. Boli także to, że o 23.00 2 kwietnia 2005 roku na czacie 'Seks' było około 1200 osób i znakomita większość 'załatwiała swoje'. Boli także to, że ludzie plują obelżywie na ziemię, po której chodzą, że przeklinają, grając w Quake'a etc. Boli także to, że media 'pogrzebały' Papieża jeszcze kiedy żył.
Z drugiej strony musimy się zastanowić na ile uważaliśmy Papieża za swoją własność. Czy wyraz miłości do Papieża też nie była spowodowana nacjonalizmem? Czy nowego papieża Polacy będą się tak samo gorliwie modlić, kochać i chołubić?
pijanyfilozof 2005-04-03 02:50:03
skomentuj (4)
modlitwa elektryka

Sygnale nasz któryś jest w obwodzie, świeć się żarówki twoje, przyjdź cewki twoje, bądź moc twoja jako prąd zmienny tak i prąd stały, źródła naszego zastępczego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasz wskazy jako i my odpuszczamy naszym impedancjom i nie wiedź nas na magnetyczne sprężenie ale nas zbaw od zwarcia, Amper
pijanyfilozof 2005-04-19 15:39:36
skomentuj (3)