O czym chcesz poczytać na blogach?

Immunitet

piotrsmolana.blog

Smolana pomylił się tylko w jednym: nie przewidział premiera Marcinkiewicza. Jakkolwiek Jarosław Kaczyński obiecał i zapewnił Piotrowi Smolanie ochronę przed uchyleniem immunitetu poselskiego – to jednakże nie miał przystępu do tej partii. A może był w.

Reszort - żeby zrozumieć - Onet.pl Blog

Jako potencjalnego prezydenta.

O ile szanse Olechowskiego na rezydenturę oceniam na znikome, tak Paweł Piskorski miał możliwość zbudowania potężnej partii. Doświadczenia wyniesione z fotela prezydenta Warszawy, i te z procesu budowania Platformy Obywatelskiej mogły zaprowadzić jego Stronnictwo Demokratyczne naprawdę daleko. Mam nadzieję, że obaj wyjdą z zarzutów pod adresem Piskorskiego obronną ręką. I pokażą, że nadal są w stanie uprawiać rozsądną politykę.

Michał Zgutka
Atakujmy myśl, nie autora
Immunitet na grzywnę, czyli małpka za zdrowie prezydenta
Poniższy tekst jest odpowiedzią na artykuł:
Palikot zrzeka się immunitetu. Grozi mu grzywna za "małpki"
Janusz Palikot poinformował,.

Teraz ja

Że naruszeniem reguł sejmowych była także zmiana prowadzącego środowe posiedzenie komisji regulaminowej: od Jerzego Budnika przewodniczenie obradom przejął w pewnym momencie wicemarszałek Niesiołowski. Szef klubu PiS zarzucił Niesiołowskiemu, że m.in. choć informowano go, iż Ziobro może dojechać później na posiedzenie, nie zarządził przerwy, “anulował” wcześniejsze ustalenia komisji i nie dopuszczał do głosu posłów.

Takie zachowanie wicemarszałka – napisał Gosiewski – wzbudziło u części posłów “skojarzenia z czasami komunistycznych sądów kapturowych” i “wywołało sprzeciw wszystkich posłów opozycji”.

Wniosek ws. immunitetu Ziobry związany jest z postępowaniem dotyczącym mafii paliwowej. Informacje z tego śledztwa zreferował prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu prokurator Miłoszewski (do sądu dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym skierowano wniosek o uchylenie mu immunitetu prokuratorskiego), a w całej sprawie pośredniczył ówczesny minister Zbigniew Ziobro.

Gosiewski ocenił w piśmie do Prezydium Sejmu, że ze względu na “uchybienie prawne” decyzja komisji, która ostatecznie pozytywnie zaopiniowała wniosek o uchylenie immunitetu Ziobrze, jest “wątpliwa pod względem prawnym”.

Zdaniem szefa klubu PiS.

oahudriftfastandfuriouspl blog

To nie zdarzało. Ale w sumie coś dziwnego w tej myjni było. Kilka dni po tym zdarzeniu, podobny przypadek zaistniał w Honolulu. Pół skrzyżowania zajmowała myjnia, korki i stłuczki co rusz. Nawet jednego gracza „wchłonęła” na parę minut. Jak się wydostał, był taki szczęśliwy, hehe. Ale na drugi dzień zniknęła. Pewnie i tamta też. Zastanawiające.

Przekroczyłeś prędkość i fotoradar zrobił ci zdjęcie? Byłeś sprawcą kolizji lub przejechałeś na czerwonym świetle? Za każde z tych wykroczeń otrzymasz punkty karne i kilkusetzłotowy mandat. Tymczasem sędzia, prokurator, poseł czy prezes NIK nie poniosą takich konsekwencji. Korzystają z ochrony, jaką daje im immunitet. Policyjne działania ograniczają się do sporządzenia notatki służbowej, która przekazywana jest dyżurnemu policji. Jedynie w przypadku sędziów i prokuratorów w stanie spoczynku prowadzone jest normalne postępowanie. Sędziowie odpowiadają dyscyplinarnie przed swoimi zwierzchnikami. Informacja trafia do prezesa sądu, a jej rozpatrzeniem zajmuje się kolegium decydując, czy wymaga postępowania dyscyplinarnego, czy też nie. Zgodnie z procedurą przełożony może udzielić kary w postaci upomnienia, co trafia do akt personalnych. Zmiany są potrzebne, bowiem coraz większy udział w kolizjach biorą osoby z immunitetem. Jeszcze kilka lat temu immunitet obejmował także jazdę pod wpływem.