O czym chcesz poczytać na blogach?

Imdb

Tomiga Blog

Kosztem nielegalnych imigrantów. Niestety materiału wystarczyło na 30-40 minut, a reżyser postanowił zrobić z tego prawie 90. Przez dłuższy czas więc się nudzimy słuchając narratora (sam reżyser stwierdził, że nie ma sensu go słuchać), który tylko czasami ma coś ciekawego do powiedzenia. Postawienie kamery w 4 miejscach w Dubaju i nagrywania tego co się dzieje na ulicy nie robią z tego filmu dobrego dokumentu. Zmarnowany pomysł.

Moja subiektywna ocena: 4/10

Więcej o filmie: Filmweb, IMDB

Rozstanie/ Jodaeiye Nader az Simin (reż. Asghar Farhadi)

Irański film, który zaczyna się jak dramat rodzinny by skręcić w rejony kryminału i dramatu sądowego. Zahacza przy okazji o wiele tematów związanych z moralnością, religią, odpowiedzialnością, prawdą i sumieniem. Robi to nie dość, że inteligentnie, to jeszcze interesująco stawiając widzowi wiele pytań i dylematów  w stylu “kto ma rację”, “co ja bym zrobił na miejscu bohaterów”,.

fox's blog

Bo politycznie to wiadomo) roku 2007.
skomentuj (1)2007-01-03, 23:20:24 - arrested development

Część czytających wie, że moim ulubionym serialem jest "Firefly". Pewnie coś o nim kiedyś napiszę, ale nie teraz. Napomknę jednak, że na "Firefly" trafiłem trochę przypadkowo i z dużym ociąganiem się.

Czytałem sporo komentarzy na temat dobrych seriali i co jakis czas pojawiała się wzmianka właśnie o "Firefly". Sprawdzałem nawet ocenę na Imdb i byłem pod wrażeniem.

Imdb pozwala wystawiać oceny między 1 (najgorsza) a 10 (najlepsza). Średnie oceny filmów lub seriali wiele nam o jakości nie powiedzą (albo wielu osobom średnio się to podobało albo publiczność była podzielona na dwa przeciwstawne obozy). Natomiast ekstremalne oceny - jak najbardziej. Albo coś jest tak słabe, że nikomu się to nie podoba, albo coś jest tak dobre, że prawie każdy z chęcią wybiera dziesiątkę.

Firefly miało notę 9.5 co stanowi bardzo dobry wynik (zasadniczo wszystko powyżej 7 można probować.

Historia filmu

Obrazu.

Żyd Suss, reż. Lothar Mende, 1934

Robi swój film antyżydowski. To film akcji, a nie dokument. Tutaj jest blond piękność, którą chcą wykorzystać do niecnych celów. Prosty przekaz: Żyd – zły, blond piękność – niewinna, dobra. Był to film historyczny, ale każdy widział, co chciał. Sukces odniósł. Podobał się i usprawiedliwiał wyrzucanie Żydów z domów.

filmweb

Komentarz w IMDB

Kołobrzeg, reż. Wolfgang Liebeneiner, Veit Harlan, 1945

Goebbels do końca walczył o morale. dostarczał rozrywki. Kolberg to film o Niemcach i Napoleonie. Ściągnął żołnierzy z frontu – potrzebował statystów. Wróg był już u bram, a on nadal kręcił. Skończył kilkanaście dni przed końcem wojny. Przekaz: zrobiliśmy, co moglismy, ale sie nie udało. I tak jesteśmy wielcy.

filmweb

Joliepittfan.pl – Angelina Jolie i Brad Pitt – strona dla fanów

Sharis on Angelina Jolie i Brad Pitt na …
loeo on Angelina Jolie i Brad Pitt na …

 • Projekty filmowe Brada i Angeliny

  Moneyball

  Reżyseria:
  Bennett Miller

  Premiera:
  23 września 2011 (USA)
  9 grudnia 2011 (Polska)

  Brad jako:
  Billy Beane

  www / trailer / imdb / news

  -------------------------------------

  In the Land of Blood and Honey

  Reżyseria:
  Angelina Jolie

  Premiera:
  23 grudnia 2011 (USA)

  www / trailer / imdb / news

  -------------------------------------

  Killing Them Softly

  Reżyseria:
  Andrew Dominik

  Premiera:
  2012 (USA)

  Brad jako:
  Jackie Cogan

  www / trailer / imdb / news

  -------------------------------------

  World War Z