O czym chcesz poczytać na blogach?

Igrzyska śmierci

Pospieszne spotkania z książką

Nie powinnam siadać do tych książek. A przynajmniej nie wtedy, gdy mam dwa tomy w domu. Trudno stało się... Zarwałam noc, następnego dnia chodziłam jak błędna. I wcale nie żałuję.

 

 

„Igrzyska śmierci” i „W pierścieniu ognia” to nie jest wybitna i ambitna literatura. To doskonałe czytadło — takie, w które się wsiąka i zapomina o całym świecie, od którego nie można się oderwać, bo wszystko w człowieku skręca się z ciekawości, co będzie dalej.

Akcja.

Kontrolowane — Kapitol to miasto, którego mieszkańcy nie znają głodu i strachu, ściśle odizolowane od pozostałej części kraju — tylko wybrani mają do niego wstęp.

Przed laty dystrykty ośmieliły się zbuntować. Kapitol stłumił powstanie, ale od tego czasu co roku urządzane są igrzyska, w których musi startować po dwoje dzieci z każdego dystryktu: chłopiec i dziewczyna. W niektórych dystryktach udział w igrzyskach jest traktowany jako wyróżnienie, w innych jest to kara — wiadomo bowiem, że dzieci są wysyłane na śmierć. Wszyscy mieszkańcy Panem muszą.

Oddech-najkrótszy poemat

Rozrywce, bazującej na kompletnym braku poszanowania dla istoty człowieczeństwa. Kolejne reality show przesuwają coraz dalej granicę tego, co sprzedać z resztek intymności. Aby dobrze wypaść na wizji, wkraść się w łaski odbiorców, nie wystarczy zaszeleścić falbanami sukni, poza ogniem, igrzyska reality wymagają „mięsa”. Sztuczny chichot oraz łzawa, osobista historyjka w odpowiednio zmodulowanej oprawie, przyprawione o najwyższe ekstremum, jakim jest arena do walki na śmierć i życie dla dwudziestu czterech młodzików, wyznaczają standardy rozrywki przyszłości. Mass.Decyzji Łukaszenki nie może zasnąć. Sama słuchając krótkiego wywiadu z matką (wtedy jeszcze) jednego ze skazanych (dziś rozstrzelanych po odmowie prawa łaski) nie tyle straciłam apetyt, co poczułam lodowate dreszcze niepokoju, przeogromny smutek i trwogę, że tak niehumanitarny sposób, jak kara śmierci przez rozstrzelanie nadal bywa z lubością aplikowana w tej rzekomo łagodniejącej cywilizacji według Stevena Pinkiera.
Pomyśleć, że Polska dla Białorusina oznacza obietnicę lepszego życia. Ta sama Polska, która dla mnie zgęstniała już tak od.

Historyjki i opisy książek - Onet.pl Blog

Mrok

Czwarta część zaczyna się pół roku po śmierci Eleny. Książka w większości przedstawiona jest z punku widzenia Bonnie. Na urodzinowym przyjęciu niespodziance dla Meredith, Bonnie z solenizantką (razem z Sue Carson, Caroline i Vickie.

  • Pamiętniki Wampirów- Mrok. (nastolatka; 03.08.2011)
  • Pamiętniki Wampirów- Przebudzenie. (nastolatka; 30.07.2011)
  • Autorka Igrzysk Śmierci-Suzanne Collins (nastolatka; 24.07.2011)
  • "Igrzyska Śmierci" film (nastolatka; 18.07.2011)
  • Obsada filmowa "Igrzysk Śmierci" (nastolatka; 18.07.2011)

jestem zagadką ... - Onet.pl Blog

Dystryktów. W ostatnim z nich mieszka nasza główna bohaterka- Katniss Everdeen wraz z siostrą Prim i mamą.Tata dziewczynek był górnikiem, ale zginął w wypadku w kopalni. Jeszcze zażycia pokazał Katniss wiele rzeczy. Między innymi jak polować, zbierać rośliny,wykonywać broń itp. Po jego śmierci mama wpadła w chorobę (sądzę, że chodziło o depresję) i dziewczyna musiała sama utrzymywać resztę rodziny. Co roku na terenie całego państwa odbywały się Głodowe Igrzyska. Była to pamiątka 13dystryktu- zdrajcy, który w przeszłości przeciwstawił się Kapitolowi. Z każdego dystryktu wybierano dwóch reprezentantów: chłopaka i dziewczynę. Kapitolowi chodziło o widowisko. Wybranych zostało 24 ludzi, ale według zasad przetrwać miał tylko jeden z nich; reszta.

Rapidfilm - video bez limitu

Nakręcony na podstawie motywach trylogii o tym samym tytule. Głowna bohaterka Katniss Everdeen pochodzi z 12 Dystryktu, jednego z najbiedniejszych regionów w państwie Panem, które w naszych czasach leży na terenie Stanów Zjednoczonych. Kiedy jej młodsza siostra zostaje wylosowana do udziału w Głodowych Igrzyskach, organizowanym przez bezwzględne władze, Katniss zgłasza się w jej miejsce aby uratować życie młodszej siostry. Od tego momentu musi opuścić rodzinę oraz Gale’a, który jest kimś więcej niż tylko przyjacielem. Aby wrócić do domu musi wygrać w transmitowanych przez telewizję Igrzyskach. Niestety przeżyć może tylko jeden uczestnik. Katniss wygląda na nieprzygotowaną do igrzysk, jednak w ich trakcie między nią i młodym chłopakiem imieniem Peet rodzi się uczucie, a odważna szesnastolatka rozpala w ludziach nadzieję na zmiany. Dziewczyna staje się symbolem buntu i walki z niesprawiedliwością.

POBIERZ SZYBCIEJ | POBIERZ FILM