O czym chcesz poczytać na blogach?

Igrzyska olimpijskie

Sail away - bloog.pl

  Medaliści Olimpijscy w skoku o  tyczce mężczyzn
                  Igrzyska Olimpijskie 1896
                William Welles Hoyt (USA)
   .

Druga strona igrzysk - bloog.pl

Włóczęgów. Mieszka tu staruszka, która żyje ze zbierania śmieci. Ma z siedemdziesiąt lat, nigdy nikogo nie oszukała, nigdy nic nie ukradła, a teraz będą ją stąd wywozić funkcjonariusze, którzy mogliby być jej wnukami. Nie zostało w nich nic ludzkiego? Przez tę olimpiadę nie wolno nam nawet być dziadami". „Igrzyska olimpijskie", w skrócie ao yun - z całym dobrodziejstwem inwentarza od rakiet ziemia-powietrze po patrole aktywistów „komitetów dzielnicowych" z pożyczonymi od maoistowskich hunwejbinów czerwonymi opaskami - inspirują i innych internautów, którzy ścigają się z cenzorami oraz cyberpolicją, omijając zakazane.Policję. Tylko w okręgu Kardze jest ponad siedemdziesiąt tysięcy żołnierzy - znacznie mniej ściągnięto do tłumienia powstania w 1959 roku. Dziesięć tysięcy rozbiło obozy w Maczu: jeden żołnierz na jednego mieszkańca. W Lhasie, w ramach kampanii zamiatania po marcowych niepokojach, każdy musi zdać test lojalności. Tam te igrzyska nie mają żadnego sensu.

Ale są jeszcze tysiące Tybetańczyków w Pekinie. Uczniom kazano wrócić na wakacje do domów (podczas gdy w Tybecie nie mogą opuszczać terenu szkół). Ośrodek studiów tybetańskich wysłał swoich pracowników na niespodziewane, długie urlopy. Nie ufają nawet tym, „którzy służą.

O sporcie i nie tylko!

Times new roman,times;">Na tych Igrzyskach niestety nasz biatlonista nie zdobył żadnego medalu. W pierwszym starcie przeszkodziła śnieżyca, a bieg na dochodzenie był tylko kontynuacją słabego występu w biegu sprinterskim. Bieg indywidualny to znakomity bieg Polaka, jednak po raz kolejny zawiódł na strzelnicy. Tomek w tych Igrzyskach miał problem ze strzeleniem w teorytycznie lepszej pozycji - leżącej. Gdyby Tomek w biegu na 20 km popełnił jeden błąd mniej na strzelnicy to walczył by o medal, a tak to zajął siódme miejsce ze stratą 1 min 22 s. Bieg ze startu wspólnego z którym wiązaliśmy największe nadzieję, także nie wyszedł Tomkowi na.
Jakie były to Igrzyska dla Polaka? Na pewno nie udane, jednak nie był on wielkim faworytem do medalu. On sam chciał zdobyć medal, jednak każdy kto jedzie na Igrzyska Olimpijskie marzy o medalu. To dziennikarze nadmuchali balonik, który szybko pękł i pozostał niedosyt i żal, że Tomek Sikora nie przywiózł medalu.
Wyniki Tomasza Sikory:

Bieg na 10 km

Miejsce    Pudła   Czas(min:ss)
.

Królestwo Sportu

Wymagać w granicach, w których te wymagania jest w stanie spełnić, wierzyć natomiast można bez granic, bo jak wiemy, wiara nie opiera się na racjonalnych przesłankach. Często jednak błędnie mieszamy wymagania z wiarą, wrzucamy to wszystko do jednego worka, a cierpi na tym sportowiec. Wielu popełniło taki błąd przy okazji olimpijskiego występu Justyny Kowalczyk. Wrzuciliśmy do jednego worka nasze nadzieje, ambicje, narodowy głód sukcesu, dobre wyniki w tym sezonie, czy w latach minionych oraz samą osobę Justyny - która jest sportowcem fenomenalnym. Nieliczni tylko gorące głowy studzili, mówili, że biegi są dyscyplina złożoną,.

I wszyscy powinniśmy na to zwracać uwagę, na jej całoroczną pracę, hart ducha, a nie na to, że może czasami w zbyt otwarty i stanowczy sposób powie co myśli. Cała sytuacja sprawia czasami wrażenie jakiegoś dziwnego worka, w którym wszystko się gromadzi i kotłuje, ja jednak wierzę, że ten worek zamieni się na tych igrzyskach w worek medali – już się zamienia. WIERZĘ, NIE WYMAGAM, wymagam jedynie walki na 100 %, bo to Justyna może nam zagwarantować.


Bohaterka Majdic…

Wczoraj byliśmy świadkami determinacji.