O czym chcesz poczytać na blogach?

Ideologia

Pocałunek Klimta - Onet.pl Blog

Będzie sztuka współczesna i jej interpretacja. Postanowiłam podać państwu kilka przykładów na to, jak interpretować sztukę abstrakcyjną - wiedza ta może być również przydatna dla artystów, którzy pod wpływem nagłego natchnienia lub głębokiej niestrawności stworzą dzieło, nie mając jednak pomysłu na to jak je zatytułować i pod jaką ideologię je podłożyć. Dzisiejszym przykładem będą te oto odchody na talerzu. A oto możliwe interpretacje i tytuły dla dzieła:
a) Tytuł: "Fast Food"
Ideologia: Człowiek odżywiając się w fast foodach, zjada posiłki szkodliwe, nie mające żadnych wartości odżywczych, przetworzone (chemicznie) i odrażające jeśli przyjrzeć się składowi. Gówno na talerzu symbolizuje właśnie taki posiłek.
b) Tytuł: "Powrót do Rzymu"

BLOG POŚWIĘCONY ANTYFASZYZMOWI JAKO POSTAWIE SPOŁECZNEJ

Strategie skrajnej prawicy: oswajanie z nazizmem i złudzenia obiektywizmu

8 lut

Źródło: www.antifa.bzzz.net

Współcześni zwolennicy nazizmu działający na terenie całej Europy mają przed sobą trudne zadanie. Ich ideologia została tak gruntownie skompromitowana, że nawet dziś, gdy odchodzi już pokolenie, które miało bezpośrednią styczność ze skutkami ideologii nazistowskiej, trudno im jest wprost odwoływać się do jej symboliki i jej idei. Powstały więc rozmaite strategie mające na celu usunięcie przeszkód do odrodzenia tej ideologii. Niektóre z nich były z powodzeniem wykorzystywane również w okresie panowania nazistów w okupowanej Europie.

Podstawową kwestią dla nazistów jest zaprzeczanie, iż ich ruch ma cokolwiek wspólnego z nazizmem. Nie oznacza to wcale wyparcia się hitleryzmu, czy nawet unikania kontaktu z organizacjami o otwarcie nazistowskiej proweniencji (takich jak Blood &.

bejbe-i-ja blog


c) plotka-zemsta - plotka zdecydowanie złośliwym zabarwieniu, często rozwija się w serię plotek-zemst wydawanych naprzemiennie przez dwie strony konfliktu, plotka rozwija się dynamicznie szybko uzyskując stan niewiarygodności
d) plotka celowa (także zwana prowokacyjną) - najczęstszy rodzaj plotek, jej zadaniem jest uzyskanie pożądanego efektu, niekoniecznie u ofiary, plotka ma charakter prowokacyjny - najczęściej celem jest pozyskanie większej faktografii, w celu wyprodukowania innych plotek.

Każda plotka przekazuje pewne informacje i domysły. Dobra plotka powinna być na tyle niewiarygodna by rozejść się szybko i jednocześnie na tyle wiarygodna, żeby błędna ideologia nie została od razu odkryta. Pierwszym i najważniejszym sposobem jest osadzenie faktograficzne - im dokładniejsze - tym plotka jest bardziej wiarygodna. Można również posłużyć się metodą echa - przed podaniem plotki właściwej dodać jakiś autorytet np. A K. to widziała, jak... . Jednakże poziom wiarygodności plotki zależy także od słuchaczy. Nazywamy ich tymczasowymi odbiorcami plotki, ponieważ to przez nich plotka zostanie 'rozsiana' dalej. Jednakże nie będzie to ta sama plotka, którą my przygotowaliśmy - plotka właściwa zostanie poddana najpierw mutacji. Jest to proces konieczny, ponieważ przy zmianie osoby oplotkowującej zmienia się także cel plotki (np z plotki-zemsty.

Flanky- blog wolnościowy - Onet.pl Blog

Najbardziej przerażające dla klasy rządzącej, dlatego trenują swoich niewolników by atakowali każdego kto ośmieli się je wymówić.

 

Etatyzm nie jest filozofią.

 

Etatyzm nie wywodzi się z historycznych dowodów i pierwotnych założeń.

 

Etatyzm jest usprawiedliwieniem niewolnictwa po fakcie.

 

Etatyzm jest usprawiedliwieniem przemocy.

 

Etatyzm jest ideologią, jak każda ideologia będący techniką zarządzania inwentarzem.

 

Religia jest napompowanym przesądem, prowokującym w dzieciach lęki, które po odpowiedniej zapłacie, zostaną „złagodzone”.

 

Nacjonalizm jest napompowaną bigoterią, istniejąca po to by wywołać syndrom Sztokholmski w inwentarzu.

 

Przeciwieństwem przesądu nie jest inny przesąd, jest nim prawda.

 

Przeciwieństwem ideologii nie jest inna ideologia, a jasne dowody i racjonalne.

SUBKULTURY MŁODZIEŻOWE...

Anglicy uważają, że punk został stworzony przez Malcolma MacLarena, Berniego Rhodesa, Jamie Reida i paczkę ich przyjaciół. Z ich inicjatywy powstali Sex Pistols i The Clash, oni włóczyli się po miastach denerwując wszystkich zabawnymi ciuchami, fryzurami, gwałtownością, przekleństwami i swastykami.


ideologia
Generalnie, punk, którego początkowym założeniem był brak jakiejkolwiek ideologii, w miarę upływu czasu przekształcał się w ruch społeczno-polityczny wymierzony przeciwko instytucjom, które, jak uważali członkowie ruchu, ograniczają wolność i niezależność człowieka: rząd i jego aparat przymusu - policja i wojsko, zorganizowana religia, środki masowego przekazu, wielkie korporacje itp.
Punktem wyjścia.