O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Idealista

Niemanie - Onet.pl Blog

Reklama, obsluga bankow, itp? Ja mysle, ze jest duza szansa, iz to wszystko sie bedzie coraz bardziej przenosilo na nasze ulubione medium. I nie tylko to.

Tak wiec Zeldman wierzacy naiwnie(?) w mozliwosc lepszego Internetu, gdzie skrypty pisze sie w jednym jezyku, a nie w trzech, gdzie tagi sa standardaryzowane, a style CSS obslugiwane jednakowo przez wszystkie przegladarki... otoz ten wlasnie Zeldman, a nie inny, prze-sprawnie i skutecznie, no i rzecz jasna prgamatycznie, na roznych frontach zaczal REALZIACJE swojej wizji. I pozyskal sobie wielu gorliwych wyznawcow (lacznie z nizej podpisanym, a wyzej sfotografowanym).

Widzicie, ja mam swoje idealy. Trzymam sie ich... Mozna mnie (nie bede bil) nazwac idealista. Wierze w koniecznosc ekologicznego trybu zycia, wierze, ze zycie we wspolnotach jest mozliwe, wierze ze pieniadze i inne systemy kontroli nie sa koniecznie potrzebne, wierze w Milosc jako jedna z poteg tego wszechswiata. Ale to dla Was tylko slowa. Nie mozna mnie z tego w zaden sposob rozliczyc.

Na co dzien jednak, staram sie podejmowac takie dzialania, ktore mnie przyblizaja maksymalnie do takeij rzeczywistosci w jaka wierze. Wezmy chocby takie drobnostki jak to, ze uzywam drogiego, ale "eko" plynu do mycia naczyn, chociazby... Segreguje smieci. Wyciagam ladowarki z gniazdka, kiedy njie sa uzywane... Mieszkam w 6 osob w jednym domu, ze wspolna kasa na jedzenie itp.... podczas gdy moj wlasny dom.

...::: zosia samosia :::... - Onet.pl Blog

...

12 grudnia 2005
Idealista

Idealista, kim on jest? Ostatnio się tak nad tym zastanawiałam. Czy ja jestem idealistką? Chyba tak! Nie wiem. Jak myślisz? Czy jestem nią w momencie, gdy myślę, uważam, że wszystko będzie idealne? Takie jak sobie zaplanowałam. Czy bycie idealistka to coś więcej? Jak tak to, co?

***

A tak na marginesie to nie jestem feministką, ale bardzo wkurza mnie jak się dyskryminuje i nie.

szkło

Lub nawet ulegle, po to aby uniknąć wszelkich ewentualnych problemów. Gdy antyfobiczna szóstka wyczuje niebezpieczeństwo, może swoim bezpośrednim zachowaniem z premedytacją sprowokować daną sytuację, tak aby uporać się z problemem zanim problem "upora" się z nią. Fobiczne szóstki wydają się czarujące, skromne i łagodne, podczas gdy antyfobiczne wydają się być twarde, wyzywające i kąśliwe. Niektóre szóstki są całkowicie fobiczne lub całkowicie antyfobiczne, ale najczęściej spotykane są takie, które są gdzieś pomiędzy tymi dwoma rodzajami, będąc bardziej jednym lub bardziej drugim rodzajem.

Zdrowe fobiczne szóstki są spokojne, oddane i są często idealistami. Są również obowiązkowe i uległe, ale w dobrowolny i ściśle określony przez nie sposób. Są często przywiązane do grupy osób i tradycji. Wypełniają swoje obietnice, ciężko pracują i są honorowymi i opiekuńczymi przyjaciółmi. Zdrowe fobiczne szóstki często są łaskawe i dyplomatyczne. Traktują innych bardzo przyjaźnie i są z reguły bardzo lubiani za dyskrecję i maniery. Często są to zabawne, posiadające bogatą wyobraźnię osoby. Zdrowe szóstki radzą sobie z posiadaną władzą poprzez jedność z innymi, są szlachetnymi przywódcami ponieważ łatwo sympatyzują z przegranymi. Potrafią utwierdzać się w swojej własnej wartości ale także wymagają aby inni.

Kantciapa

Którzy stają się łajdakami. Nie za trzydzieści srebrników, jakby to przedstawili współcześni Inkwizytorzy w rodzaju Ziemkiewicza. Ale dlatego, że stają przed niemożliwym wyborem.

Nie będę opisywał dalej filmu, bo to nie ma sensu, arcydzieł nie da się streścić. Ja po prostu polecam go wszystkim trzydziestoletnim (i młodszym) zagorzałym antykomunistom, którzy nie załapali się na walkę z systemem. Oni lubią siedzieć przy ciepłej herbatce i ferować wyroki. Lubią być papierowymi bohaterami z amerykańskich filmów. Lubią świat czarnobiały. Założyli sobie pęta na dłonie i stopy, a knebel wcisnęli w usta.

Ci współcześni Inkwizytorzy są wierni własnej misji. Są idealistami. Obawiam się jedynie tego, że gdyby oni dorwali się do władzy noc byłaby jasna od łuny stosów. Bo świat, na złość idealistom, nie jest ani zły, ani dobry. A ludzie nie troszczą się o platońskie idee, a o Jajko.

I dobrze, bo tylko dzięki temu jeszcze żyjemy.

I jeśli chcecie mojej opinii, wolę złodziei przy władzy, niż idealistów. Jakoś nigdy nie przekonałem się do idei stosów.

*(c) Terry Pratchett „Straż Nocna”. Rewelacyjna krytyka idealizmu, ale to temat na oddzielny artykuł.Kanciarz

skomentuj (3)

Idealista com

Bóg istnieje! - Onet.pl Blog

Mojej uczennicy kilka dni temu.
„Jak to nie ma?!” – zareagowałem wzburzony.

Jednak dopiero z perspektywy czasu dotarło do mnie co tak naprawdę chciała powiedzieć ta dziewczyna. We współczesnym świecie z pejzażu społeczeństwa ludzi goniących nieustannie za korzyściami finansowymi, ludzi.

W przyszłości i wytrwale biegną ku temu, co przed nimi.


Możecie ich nazwać niepoprawnymi optymistami, lub naiwnymi idealistami. Ale przecież to właśnie ta wiara w Dobro jest prawdziwą siłą napędową tego świata. Jest siłą napędową każdego człowieka. Gdyby nie ona, nic nie.Mam też propozycję dla tych, którzy chcieliby podzielić się swoimi myślami z innymi. Przesyłajcie swoje rozważania na adres:

ksiadztomek@gmail.com

Zamieszczę je tak szybko, jak tylko będę mógł. Serdecznie zapraszam do współtworzenia tego bloga. Kto wie? Może stanie się on miejscem wymiany przeżyć.

bansuj z nami, pedałami.


lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień

Linki


Księga gości

Wyślij wiadomość

Uśmiecham się do Ciebie przez sen. Oblewam sobą i w ogóle, Piękna.

Link 21.01.2007
Landrynkowa piękna śmierć.
Zabili go i uciekł.

Co trzy minuty jakiś idealista przeżywa kryzys swoich wartości.
Co drugi jot jest don kichotem.
Co siódma Olga może być sancho pansą.
Ale to nieważne.
Bo chociaż.

All the wine is all for me.

Zazdroszczę). Dzieci protestantów wychowywane są w domenie wiecznej walki, Wielkiego Boju i duchu dekadentyzmu, a ich rodzice są za to skończonymi, oderwanymi od świata idealistami, co prędzej czy później źle się kończy. Moi na ten przykład od małego uczyli mnie, że jeśli ktoś wymierzy mi cios w policzek, to mam nadstawić i.Źle, niebezpiecznie źle. Jestem na skraju stanu, w którym mam siłę tylko usiąść i się rozpłakać, wrzeszcząc przy tym, ile sił w płucach. Ja po prostu nie wiem, co się dzieje wokół. Nie wiem, komu mogę ufać, nie wiem, czy ktokolwiek mnie kocha. Jakbym była w wielkim, nieznanym pomieszczeniu, a ktoś zgasił światło. Miotam.

Się wtedy tak koszmarnie, szczelnie otulona jestem obrzydliwym zapachem wszechobecnego dymu tytoniowego mojego ojca – brudna, słaba, bezsilna, bezdomna, niczyja.

Nie mam sobie za złe, nie wyrzucam sobie decyzji, którą podjęłam dwa i pół roku temu. Nieistotne, że wybrałam źle, mogłam wybrać jeszcze gorzej.


Śmiejmy się!kto wie czy świat potrwa jeszcze trzy tygodnie


sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzieńna twoją nową fryzurę bez wyrazu)Link 25.02.2006 :: 13:10 Komentuj (13)
Westchnienie Kartezjusza

nawet
cogito ergo sum
trochę się wytarło
jak dżinsy mojego ojca
idealistyLinki

ruda
ada
dorsz
ślimak
moja siostra
mój brat